Havlát se blýskl třemi body v Calgary

NEW YORK Český hokejový útočník Martin Havlát se ve středečním utkání NHL podílel dvěma góly a jednou asistencí na vysoké výhře Minnesoty v Calgary 6:0. Havlát ve čtvrté minutě otevřel skóre zápasu, v úvodu třetí třetiny přihrál na čtvrtý gól a tři minuty před koncem svou druhou trefou účet utkání uzavřel.

První hvězdou zápasu ale novináři vyhlásili brankáře Niklase Bäckströma, který nastoupil za Wild poprvé od 31. prosince minulého roku, kdy si poranil kyčel. Téměř měsíční pauza nebyla na finském gólmanovi znát - zneškodnil všech 37 střel a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

„Kdyby záleželo jenom na mně, vrátil bych se do branky už dřív. Žádný hráč nechce vynechat trénink nebo zápas, když už si myslí, že by mohl hrát,“ prohlásil Bäckström.

Po třech zápasech, které sledoval pouze ze střídačky, se vrátil do branky Floridy český gólman Tomáš Vokoun. V souboji s Columbusem vedli Panthers po devíti minutách 2:0, nakonec však prohráli 2:3 v prodloužení.

Domácí přišli o vítězství v poslední minutě základní hrací doby při power play Columbusu, když Vokoun po vhazování v obranném pásmu pouze vyrazil Clitsomovu střelu a Antoine Vermette dorážkou do odkryté branky vyrovnal na 2:2. V prodloužení dokonal obrat Blue Jackets R. J. Umberger, jenž 54 sekund před koncem nastaveného času v přesilovce tečoval znovu Clitsomův pokus.

„Není to o tom, že jsme ztratili zápas kvůli gólu v poslední minutě. O vyrovnání jsme si říkali celou třetí třetinu. Měli jsme šance vedení pojistit, ale neproměnili jsme je a pak přišel trest,“ zlobil se Vokoun, jenž si připsal 35 zákroků.