Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Házenkáři zdolali Nory, postup je blízko

ZLÍN Čeští házenkáři jsou blízko postupu na ME 2012. Ve včerejším duelu šesté kvalifikační skupiny porazili ve Zlíně Norsko 29:26, odveta se hraje v neděli ve Stavangeru. Klíčovou postavou byl nejlepší házenkář světa Filip Jícha, který nastřílel třináct gólů.

První půle vítězům nevyšla, náskok soupeře narostl až na 4:9. Jeho hra působila lehčím dojmem, Češi marně hledali rytmus. Teprve pak se rozehrál Jícha a do půle se podařilo snížit na 11:13. „V prvním poločase jsme byli ustrašení. Norové hráli v tomto složení na mistrovství světa a byli sehranější,“ mínil trenér českého týmu Martin Lipták.

Zvrat přišel po obrátce – jistý Štochl v brance, Jíchovy střely a mnohem přesnější kombinace vynesli otočení výsledku na 17:15. V dramatickém závěru se podařilo vstřelit tři góly v oslabení, tým hnala vyprodaná hala (2000 diváků). „Dostali jsme se do tempa, hráli nebojácně a dali důležité branky,“ pochvaloval si kouč Lipták.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...