3. listopadu 2009 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Mel Gibson se stal poosmé otcem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Herec Mel Gibson s přítelkyní Oksanou Grigorjevovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Mel Gibson s přítelkyní Oksanou Grigorjevovou | foto: ČTK

SYDNEY Herec a režisér Mel Gibson se stal již poosmé otcem. Jeho přítelkyně, ruská zpěvačka Oksana Grigorjevová, v pátek porodila holčičku. Devětatřicetiletá matka i novorozená dcerka jsou v pořádku.

Třiapadesátiletý Gibson má již jednu dceru a šest synů ze svého manželství s Robyn Gibsonovou. Manželé ale žijí od srpna 2006 odloučeně.

Jeho nynější přítelkyně Oksana má ze svého předchozího vztahu s hercem Timothym Daltonem dvanáctiletého syna.

Gibsonova manželka podala žádost o rozvod letos v dubnu a předpokládá se, že tento rozvod bude patřit mezi nejdražší v Hollywoodu. Robyn Gibsonová jako důvod svého rozhodnutí uvedla přetrvávající spory ve společném soužití. V show Jaye Lena ovšem Gibson poznamenal, že s manželkou žili poslední tři roky odděleně.

Mel Gibson je silně věřící katolík. Vyrůstal v Austrálii a v devadesátých let se stal jedním z nejlépe placených herců v Hollywoodu. V roce 1995 získal snímek Statečné srdce, jenž režíroval a v němž ztvárnil hlavní roli, pět Oscarů.

Od natočení kontroverzního filmu Umučení Krista v roce 2004 se Gibson ukazuje méně na veřejnosti. V roce 2006 si značně pošramotil pověst, když v opilosti počastoval kalifornského policistu antisemitskými výroky.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz