1. února 2010 21:07 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herec Rip Torn se vloupal do banky s revolverem, čeká ho soud

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Americký herec Rip Torn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký herec Rip Torn. | foto: Reprofoto

LITCHFIELD (USA) Americký herec Rip Torn bude souzen ve státě Connecticut za vloupání do místní banky. Obviněn byl mimo jiné ze zločinného vniknutí a držení zbraně. V cele byl herec zadržován celý víkend od pátku, kdy ho policisté našli uvnitř banky opilého a s nabitým revolverem.

Dnes byl osmasedmdesátiletý Torn propuštěn na kauci ve výši 100 000 dolarů (téměř 1,9 milionu korun).

Policisté Torna našli uvnitř banky Litchfield ve městě Salisbury, kde herec žije. Podle soudních dokumentů byl tak opilý, že si myslel, že je ve svém domě. U vchodu si prý proto sundal klobouk a vyzul boty. Policistů se pak ptal, proč ho tahají z jeho domu. V Tornově kapse našli policisté nabitý revolver.

Podle jeho právníka si herec z pátečního incidentu nic nepamatuje. V úterý by měl prý nastoupit protialkoholní léčbu v New Yorku.

Problémy se zákonem nemá Torn poprvé. V uplynulých letech byl několikrát zadržen za řízení pod vlivem alkoholu, za což dostal pokuty, zákaz řízení i podmínku.

Torn se během své šest desetiletí trvající herecké kariéry objevil ve filmech jako například Muži v černém. Účinkoval také v televizních snímcích a seriálech, vyzkoušel si i režii. V roce 1983 byl nominován na Oscara za film Cross Creek.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz