12. července 2010 20:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herečka Angelina Jolieová brání módní styl své čtyřleté dcery

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Angelina Jolie při představení filmu Salt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie při představení filmu Salt. | foto: Reuters

Kritice módních guru se vystavují ti, kdo v módě zavádějí nové styly. Ještě těžší tato role může být pro čtyřleté děti - pokud však není jejich matkou herečka Angelina Jolieová. Jolieová řekla, že by žádné ze svých dětí nenutila být něčím, kým nejsou, a výběr oblečení své dcery Shiloh označila za fascinující.

Čtyřletá Shiloh se v uplynulých měsících objevila v chlapeckých vázankách, kalhotách a kloboucích, což média komentovala tak, že je poněkud rozpustilá.
 
"Myslím, že (Shiloh) je fascinující tím, co si vybírá. A já bych nikdy nebyla ten typ rodiče, který by někoho nutil být něčím, čím není," řekla Jolieová v agentuře Reuters. Naopak podpora schopnosti dětí vyjádřit sebe sama je prý důležitou součástí výchovy.

"Děti by měly smět se vyjádřit, jakýmkoli způsobem si přejí, aniž by je někdo soudil, protože to je důležitá součást jejich růstu," řekla herečka. "Společnost se vždy může něco naučit, pokud jde o způsob, jak soudíme druhé a dáváme jeden druhému nálepky. Máme před sebou dlouhou cestu," podotkla herečka, která se svým partnerem Bradem Pittem vychovává šest dětí.

Angelina Jolie a Brad Pitt se všemi šesti dětmi přiletěli v lednu roku 2009 do Japonska.

Jolieová v současnosti propaguje film Salt o energické agentce CIA, která čelí křivému obvinění ze špionáže pro Rusko. Aby se ukryla před pronásledovateli, musí se mimo jiné přestrojit za muže. Štábu však prý bylo přestrojení Joliové nepříjemné.

"Kaskadéři, se kterými se obvykle zastavím na kus řeči, se nechtěli se mnou zastavit. Ženy nevěděly, jak odpovídat... bylo na něm (postavě v mužském přestrojení, kterou hrála) něco, co celý štáb trochu poděsilo." Film do kin v České republice vstoupí 12. srpna.

ČTK, Lidovky.cz