16. srpna 2010 15:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Herečka Zsa Zsa Gaborová přijala poslední pomazání

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Herečka Zsa Zsa Gaborová na archivním snímku z roku 1992. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herečka Zsa Zsa Gaborová na archivním snímku z roku 1992. | foto: Reuters

LOS ANGELES Americká herečka maďarského původu Zsa Zsa Gaborová přijala poslední pomazání. Novinářům to sdělil její tiskový mluvčí. Třiadevadesátiletá herečka, která patřila ke hvězdám zlaté éry hollywoodského filmu, musela nedávno být hospitalizována kvůli komplikacím po operaci kyčle.

"Zsa Zsa Gaborová si přála vidět kněze, necítí se dobře. Je ve vážném stavu a od kněze přijala poslední pomazání," uvedl hereččin tiskový mluvčí John Blanchette. Gaborová absolvovala operaci, při které jí lékaři odstranili dvě krevní sraženiny.

Blanchette také uvedl, že na sobotu připadalo 24. výročí svatby s jejím devátým manželem, o téměř třicet let mladším německým princem Fredericem von Anhaltem. Manžel prý v této těžké době bdí po jejím boku.

Zsa Zsa se narodila v roce 1917 v Budapešti v tehdejším Rakousku-Uhersku. V roce 1936 se stala Miss Maďarska a poté se vydala do Hollywoodu. Ve třicátých až padesátých letech hrála v televizních seriálech a v desítkách filmů. K nejznámějším patří Příběh tří lásek, Dívka v Kremlu, Dotek zla nebo Moulin Rouge Johna Hustona z roku 1952.

Od automobilové nehody v roce 2002 je herečka upoutána na kolečkové křeslo.

Lidovky.cz, ČTK
Najdete na Lidovky.cz