21. listopadu 2008 18:14 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Holinky jako hodinky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse

Ad LN 14. 11.: Zelená negativa

Holinky jako hodinky, obojí se natahuje, říkával můj venkovský děda, když někdo sesypal do jednoho pytle, co ho zrovna napadlo, podle zcela náhodných podobností. Stejným heslem se asi řídil pan Hanzlíček, když vypočítal, co všechno mu v životě leze krkem, a pak namířil prst na Zelené: ti za to můžou, ukažme si na hanbáře.
Podle toho, co vyjmenoval, tak těmi „zelenými“ jsou nejen členové Strany zelených a ekologičtí aktivisté, ale i úředníci odborů životního prostředí, ČIŽP, správy CHKO, podnikoví ekologové, učitelé ekologické výchovy na školách, vláda, parlament, který schvaluje ekologické zákony, dokonce i Evropská unie, protože ta třeba ovlivňuje energetickou, zemědělskou či dopravní  politiku členských zemí. A musí být ten zelený virus opravdu virulentní,  když už zachvátil i tisíce obyčejných občanů, kteří nechtějí, aby jim těžaři bourali kvůli uhlí domovy, aby jim vyrostlo za humny úložiště jaderného odpadu,  aby jim radnice vykácela poslední stromy v ulici, aby na  místě dětského hřiště postavila parkoviště, nebo třeba aby jim zájmy pozemkových spekulantů přivedly dálnici pod okna domků v dosud klidné obci či v zahradní čtvrti.
Má to těžké pan Hanzlíček, vidí tu hroznou zelenou pakáž už úplně všude. A to se ještě nedávno pod svými články podepisoval jako ekolog. Říkává se, z pytláka nejlepší hajný. Ale že by to platilo i naopak?
PhDr. Miroslav Hudec, Česká Lípa
  • 4Diskuse
Najdete na Lidovky.cz