20. listopadu 2008 9:41, aktualizováno  10:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Hořelo berlínské letiště Tegel

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 3Diskuse
Na berlínském letišti Tegel vypukl požár, nikoho však neohrozil | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na berlínském letišti Tegel vypukl požár, nikoho však neohrozil | foto: ČTK

BERLÍN Na hlavním berlínském letišti Tegel ráno zachvátil požár prázdnou budovu v sousedství vojenské části letiště. Při požáru, který hasiči brzy dostali pod kontrolu, nebyl podle policie nikdo zraněn ani ohrožen na životě. Hustý kouř si vynutil odklon čtyř přistávajících strojů na jiné letiště. Žádná omezení se netýkala leteckých spojů mezi Berlínem a českými letišti.

Požár vypukl dnes ráno v bývalé karanténní budově, která se nachází v severní části vzdušného přístavu. Zpravodajská televize n-tv uvedla, že požár byl před 9:30 SEČ uhašen a z objektu se přestal valit kouř. Šesti hasičským oddílům čítajícím 80 mužů v likvidaci požáru pomáhal déšť. Pršelo, už když opuštěný objekt v blízkosti vojenské části letiště začal z dosud nezjištěných příčin hořet. V přilehlé vojenské části se nacházejí vrtulníky vzdušné pohotovosti německé armády, ale lidé i vojenská technika byli mimo ohrožení, tvrdí policie a hasiči.

Objekt karanténní stanice neleží v blízkosti ranvejí nebo terminálů. Samotný letecký provoz tedy neohrožoval ani tak samotný oheň, jako spíš hustý kouř, jenž zhoršoval viditelnost. Podle n-tv dočasně na letišti nepřistávala žádná letedla.

Informační služba berlínských letišť sdělila, že pouze čtyři přistání byla odkloněna na letiště Schönefeld v jihovýchodní části metropole. Odletů se údajně požár nedotkl vůbec. Žádný odlet ani přílet nebyl zrušen. Požárem zasažená budova dříve sloužila jako karanténní stanice - byli do ní umísťováni lidé s podezřením na infekční onemocnění a nezákonně dovezená zvířata.

Letiště Tegel je nejrušnější berlínské letiště a loni bylo co do počtu odbavených pasažérů čtvrté nejvýkonnější v Německu. Po modernizaci a rozšíření letiště Schönefeld však vznikne vzdušný přístav Berlin Brandenburg International (BBI), který jeho pozici převezme. Až donedávna měl Berlín letiště tři. Provoz na nejstarším z nich, legendárním Tempelhofu, však koncem října definitivně utichl.

Lidovky.cz, ČTK
  • 3Diskuse