27. ledna 2008 15:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hory pokrývá nový sníh

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Lyžaři | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžaři | foto: T-MobileReprofoto

Liberec Po několika teplých dnech se do horských oblastí České republiky vrátilo sněžení. Novou vrstvu hlásí Krkonoše, Jïzerské hory a Jeseníky, na množství lyžařů to ale vliv nemělo. Některá střediska hlásí dokonce méně návštěvníků než v sobotu. Důvodem je zřejmě silný vítr, který Českou republiku trápí.

Renata Figurová z lyžařského střediska na Ovčárně  řekla, že v okolí Ovčárny je dokonce méně lidí než v sobotu. "Určitě to je méně než tisíc lidí. Netvoří se ani žádné fronty u vleků.
Máme tady krásnou zimu, ještě stále sněží. Sněhu je o 15 centimetrů více než v sobotu," uvedla Figurová. Karla Kubíčková z ramzovského areálu Bonera naopak řekla, že psychologický účinek sněžení mít mohlo, protože počet lyžařů se u nich proti sobotě mírně
zvýšil. "Přitom na kopci přibylo jen pět centimetrů. Většinu z půlmetrové vrstvy tvoří technický sníh, takže podmínky nejsou nijak rozdílné," řekla Kubíčková. Dvě lanovky a dva vleky tam dnes využilo asi osm stovek lyžařů.

Deštivé počasí a očekávaný silný vítr odradily některé lyžaře od návštěvy horských středisek na východě Čech. Jejich návštěvnost zůstala většinou pod běžným průměrem tohoto období. Více lidí očekávají provozovatelé areálů v únoru, kdy meteorologové hlásí ochlazení a začínají jarní prázdniny ve školách.

V Peci pod Sněžkou dnes padal mokrý sníh. "Návštěvnost je stěží průměrná, na druhou stranu jsou minimální fronty a lidé si alespoň za své peníze přijdou na své. Větší nápor bude snad v únoru, to je pro nás nejsilnější část sezony," řekl František Vambera z areálu Ski Pec. Na místních sjezdovkách leží kolem 30 až 40 centimetrů těžkého sněhu.

Jen asi polovina sobotního počtu lyžařů se vypravila na svahy ve Špindlerově Mlýně, v sobotu vlekaři odhadli návštěvnost na 5000 lidí. "Ráno ještě chumelilo, ale pak to přešlo v déšť a lidé začali odcházet," uvedl Jiří Beran z místního Skiareálu. Nynějším víkendem podle něj startuje v Krkonoších hlavní sezona, neboť začínají v Nizozemsku a Polsku školní prázdniny, na něž navazuje volno v českých školách.

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz