22. února 2010 16:53 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Houdová šetří a ruší v Česku nadaci, angažovat se chce jen v USA

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Modelka Helena Houdová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Modelka Helena Houdová. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Nadační fond Slunečnice, jehož prezidentkou je modelka Helena Houdová, v České republice po deseti letech končí. Houdová to uvedla na webu fondu.

Na ukončení činnosti fondu upozornil server Aktuálně.cz. Miss České republiky z roku 1999 k ukončení činnosti přistoupila v rámci úsporných opatření. Nyní se bude věnovat jen své druhé nadaci Sunflower Children, která sídlí v New Yorku.

"Důvodem je restrukturalizace a budoucí propojeni aktivit obou organizací - české Slunečnice a mezinárodni Sunflower Children," vysvětlila Houdová Aktuálně.cz. Chce tak prý snížit náklady a dosáhnout maximální efektivity charitativní práce. Ukončení aktivit nadačního fondu Slunečnice v Česku je tak údajně pouze dočasné.

"Sunflower Children bude pokračovat v rozvoji svých aktivit a podpoře znevýhodněných dětí v České republice i v celém světě," píše se v tiskové zprávě.

Nadační fond Slunečnice a Sunflower Children od svého vzniku podpořily 30 projektů v 16 zemích světa. Slunečnice dosud pomáhala hlavně dětem se znevýhodněním začlenit se do společnosti. "Moje vize a plán je v brzké době založit mateřskou organizaci Sunflower Children Česká republika pro pomoc znevýhodněným dětem v České republice i v zahraničí," dodala Houdová.

Audit hospodaření za rok 2009 bude k 1. dubnu k dispozici veřejnosti na webových stránkách www.slunecnice.org. Zde lze rovněž najít informace o projektech, které Slunečnice podpořila.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz