HRDINOVÉ KOLA

1. David Lafata (Jablonec) Jablonecký útočník se stal hrdinou severočeského derby se sousedním Libercem. V 63. minutě za stavu 1:1 vstřelil svůj první gól v sezoně a zařídil cenné vítězství nad velkým rivalem. Jablonec přitom Liberec porazil po čtyřech letech. A jeho zásluhou.

2. Jan Procházka (Kladno) Gól třicetiletého obránce Kladna si fanoušci budou pamatovat ještě hodně dlouho. Už v 6. minutě si v Olomouci všiml vyběhnutí domácího gólmana Drobisze a neuvěřitelnou střelou z poloviny hřiště poslal svůj tým do vedení. 3. Petr Vašek (Slovácko) Gólman ligového nováčka odvedl v Českých Budějovicích skvělou práci. Hned ve 14. minutě chytil při rohu Doležala Horejšovi téměř jistý gól. Příliš práce ale neměl.

4. Jan Šeda (Mladá Boleslav) Středočeši sice v Plzni prohráli, ale třiadvacetiletý gólman mohl být přesto se svým výkonem nadmíru spokojený. V první lize nastoupil teprve popáté, ale počínal si jako zkušený mazák. Chytil střelu Rajtorala, na roh vyrazil dělovku Limberského a skvěle si počínal i v dalších šancích.

PŘÍŠTÍ KOLO

Dnešní dohrávka – 17.30 Slavia Praha – Baník Ostrava (ČT 2), Brno – Sparta Praha.

Sobota 26. září – 17.00 Slovan Liberec – Slovácko, Baník Ostrava – Teplice, Sparta Praha – Viktoria Plzeň, 19.45 Bohemians 1905 – Slavia Praha (ČT 4). Neděle 27. září – 17.00 Příbram – České Budějovice, Kladno – Bohemians Praha, Sigma Olomouc – Jablonec. Pondělí 28. září – 17.30 Mladá Boleslav – Brno (ČT 2).

FK Jablonec 2 Slovan Liberec 1

Branky: 16. Zábojník - 39. Bosančič. Rozhodčí: Drábek - Novák, Handlíř. ŽK: Huber - Liška. Diváci: 5712. Poločas: 1:1. Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský (84. Krejčí) - Haurdič (78. Vukovič), Pavlík, Eliáš, Jarolím, Kovařík -Lafata (74. Vošahlík). Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Gecov (80. Papoušek), Bosančič, Liška (69. Vácha) -Blažek, Kerič (70. Diviš).

Viktoria Plzeň 2 Mladá Boleslav 1

Branky: 9. Horváth z pen., 90.+2 vlastní Rolko - 42. Kulič. ŽK: Rajtoral, Hájovský, Bakoš - Šeda, Lemessa, Opiela, Fabián, Rajnoch, Mendy. ČK: 76. Fabián. Diváci: 3465. Plzeň: Daněk - Ševinský, Hájovský, Navrátil (52. Bakoš), Limberský - Rajtoral (64. Jiráček), Kolář, Rada, Horváth, Petržela - Střihavka (83. Mlika). Ml. Boleslav: Šeda - Kúdela, Janíček, Rolko, Djalovič - Mendy, Rajnoch, Sylvestre (46. Opiela), Táborský (40. Fabián) -Kulič, Lemessa.

Sigma Olomouc 1 SK Kladno 2

Branky: 77. Bajer z pen. - 6. Procházka, 48. Holub. Rozhodčí: Hrubeš - Čecháček, Drastík. ŽK: Rossi, Dreksa (oba Olomouc). Diváci: 3655. Poločas: 0:1. Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Bajer, Hořava (73. Caihame), Otepka (59. Šultes) - Janotka, Ordoš, Petr (86. Komárek). Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš, Strnad, Szabo, Holub (90. Šilhan) - Klinka (85. Moravec), Tatanašvili (88. Zachariáš).

FK Teplice 1 Bohemians 1905 0

Branka: 78. Smejkal. Rozhodčí: Matějek - Tacina, Kovařík. ŽK: Mareš - Rychlík, Cseh. ČK: 57. Rychlík (Bohemians 1905). Diváci: 5120. Poločas: 0:0. Teplice: Grigar - Vidlička, Petr Lukáš, Smejkal, Ljevakovič - Verbíř (87. Hesek), Klein, Vachoušek (74. Kalivoda), Stožický - Mareš, Mahmutovič (90+1. Elsamni). Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Janek, Hrdlička, Štohanzl, Róth (84. Kaufman) - Škoda (76. Ibragimov), Hartig (62. Pavel Lukáš).

Bohemians Praha 1 1. FK Příbram 0

Branka: 36. Macháček. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Kubáň. ŽK: Turtenwald, Mach, Grznár, Fenyk - Klesa, Šmejkal. Diváci: 625. Poločas: 1:0. Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Turtenwald, Horáček - Dittrich (67. Fenyk), Grznár (61. Halama), Dobeš, Mach - Zoubek (77. Ibe) - Kincl. Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško (74. Cafú) - Klesa, Tarczal, Schneider (46. Hušbauer), Fantiš -Rodriguez (59. Šmejkal), Huňa.

České Budějovice 0 1. FC Slovácko 0

Rozhodčí: Kovařík - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Ondrášek, Jarabica - Valenta, Šimáček. Diváci: 2587. Č. Budějovice: Kučera - Riegel, Horejš, Jarabica, Žižka - Stráský, Doležal, Černák, Benát (64. Hudson) - Meszároš (46. Dolejš), Ondrášek (76. Sedláček). Slovácko: Vašek - Randa, Šimáček, Formánek, Urbánek - Perůtka (84. Gonda), Kordula (77. Abrahám), Valenta, Cleber - Smetana (65. Ondřejka), Chmelíček.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...