7. dubna 2011 10:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hrozné psycho. A nastavil to Jarda, líčí Dobeš poměry ve VV

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Ministr školství za Věci Veřejné Josef Dobeš při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr školství za Věci Veřejné Josef Dobeš při rozhovoru pro LN | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Nečekaně emotivní výroky vycházejí z úst členů Věcí veřejných v souvislosti s aférou Škárka. Celou středu mlčeli, po Škárkově večerním prohlášení se však někteří rozmluvili.

Dosavadní tísnivou atmosféru uvnitř strany poodkryl místopředseda VV a ministr školství Josef Dobeš. "Ano, my jsme žili v celém klubu ve velkém psychu. A to je potřeba říct, máme o tom nezvratné důkazy, že to psycho nastavil Jarda Škárka. Jarda!” řekl deníku Právo.

KRIZE VE VĚCECH VEŘEJNÝCH

Dnes a zítra mají poslanci klubu Věcí veřejných jednat na utajeném zasedání. Místo i čas jednání VV neoznámily.

Podle Dobeše v poslaneckém klubu panovala vzájemná nedůvěra, protože někdo vynášel ven informace. "A dneska víme, že to byl Jarda. My se z toho teď ošetřujeme a dáváme dohromady,” popsal místopředseda atmosféru uvnitř strany.

Pořád k němu něco cítím
I přes všechno zlé Dobeš připustil, že ke Škárkovi "něco cítí”. "Já jsem pořád zraněný z toho, co se stalo. Je mi Jardy líto. U nás je to zranění z toho, že člověk odešel, byl tu roky a my nerozumíme tomu, co to říká,” vysvětlil.
Bizarně působí další vysvětlení z Bártových úst, že Škárkovi vypomáhal i po volbách 2006, aby měl na oblečení. "Vím, že jsem mu nevypomáhal jen já,” dodal.

Emocím se neubránil ani druhý z hlavních aktérů kauzy Vít Bárta, když večer reagoval na Škárkovo prohlášení, že ho uplácel. "Tady v tom domě jsme spolu vypili mnoho láhví vína. Tady v tom domě jsme řešili mnoho těžkých chvil, i jeho zcela osobních...I proto jsem poskytnutí finanční pomoci, o kterou jsem byl před svědky požádán, neodmítl,” hájil se.

Peníze na oblečení

Škárka nejdříve obvinil Víta Bártu z toho, že si kupoval jeho loajalitu, později přišel s tvrzením, že  společně sledovali v roce 2006 bývalé starosty Prahy 1 za ODS Petra Hejmu a Filipa Dvořáka. Ministr dopravy odmítl, že by si kupoval Škárkovu loajalitu či jiné služby.

Čtěte více o kauze kolem Jaroslava Škárky

Bárta: 170 tisíc byla půjčka, Škárka mě o ni požádal
ODS a TOP 09 chtějí od VV vysvětlení kauzy kolem Škárky
Škárka: S Bártou jsem sledoval politiky v Praze 1
ODS a TOP 09 už vymýšlejí vládu bez Bárty

Anketa

Jaký bude další vývoj vládní koalice po krizi ve straně Věci veřejné?

ODS bude vládnout s TOP 09 a podpoří je odpadlíci z Věcí veřejných. 2588
Ministr dopravy Vít Bárta (VV) celou kauzu vysvětlí a koalice bude ve vládnutí pokračovat. 1095
ČSSD se podaří vyslovit nedůvěru vládě Petra Nečase (ODS). 145
Vše směřuje k předčasným volbám. 979
Lidovky.cz
  • 11Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!