26. července 2010 17:18 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Hugh Laurie si odskočí od role doktora House. Nahraje bluesové album

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Herec Hugh Laurie. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Hugh Laurie. | foto: Reuters

LONDÝN Anglický herec Hugh Laurie si od své nejznámější role doktora House ve stejnojmenném americkém televizním seriálu odskočí do studia, kde nahraje album blues. Podle nahrávací společnosti Warner Music vyjde CD s bluesovými písněmi na podzim.

Producentem alba ve stylu neworleanského blues bude Joe Henry, který pracoval mezi jinými i s Elvisem Costellem. Několik písní napsal Laurie sám. Na desce bude nejen zpívat, ale také hrát na klavír. Podle Warner Music je především samoukem, protože měl v dětství se svým učitelem klavíru "tvůrčí rozpory".

"Jsem opilý vzrušením. Vím, že historie herců, kteří dělají hudbu, je opravdu pestrá, ale slibuji, že nikdo nebude zraněn," poznamenal jednapadesátiletý Laurie, který věří že jeho album osloví široké publikum.

Laurieho proslavil od roku 2004 americký seriál Dr. House, za který dostal řadu ocenění. Ale již před tím patřil v Británii k populárním hercům.

Objevil se například ve filmu Rozum a cit a v několika populárních televizních seriálech, například v Černé zmiji. Hrál také se Stephenem Fryem v televizních adaptacích knih P.G.Woodehouse.

Laurie je vůbec mužem mnoha nadání. V 90. letech napsal úspěšný román Obchodník se smrtí, který je parodií na špionážní thrillery.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz