Pátek 25. června 2021svátek má Ivan 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Bitva o Sazku

Foto: Lidové noviny - Jindřich Mynařík

Sedm let po dokončení Sazka arény český loterijní a sázkový gigant krachuje. Právě obří hala přispěla k jeho pádu. Místo dvou totiž nakonec stála deset miliard. Dlouholetý šéf Sazky Aleš Hušák problémy kolosu opakovaně bagatelizoval. Nakonec však mistr ostrých loktů a zákulisních aliancí svůj boj o Sazku prohrál. Soud ji poslal do konkurzu a Hušák byl odvolán. Přežije Sazka?

Sazka v insolvenci

22. PROSINCE 2010

Podnikatel Radovan Vítek (na snímku) začal skupovat pohledávky a dluhopisy Sazky. Koncem prosince se stal největším věřitelem loterijní firmy. Začátkem roku pohrozil, že pokud Sazka plně neuhradí do 17. ledna své dluhy vůči němu, podá insolvenční návrh, což také udělal.

Foto: ČTK

Nabídka Penty

17. LEDNA 2011

Investiční skupina Penta (na snímku její šéf Marek Dospiva) sportovním svazům představila restrukturalizační návrh, který by měl vyřešit současné potíže Sazky. Sazka považuje krok Penty za pokus o nepřátelské převzetí.

Foto: ČTK

Miliardáři nabízejí záchranu

7. ÚNORA 2011

Radovan Vítek nabízí za Sazku miliardu korun. Další věřitel, Karel Komárek (na fotce), nabízí 2,8 miliardy za dvoutřetinový podíl v Sazce.

Foto: Lidové noviny - Hynek Glos

Hušák se dohodl s Pentou

28. ÚNORA 2011

Šéf Sazky Aleš Hušák otočil a přijímá nabídku Penty na záchranu Sazky. Výsledkem je dohoda, podle níž Penta, která vlastní konkurenční sázkovou kancelář Fortuna, společně s E-investem Martina Ulčáka mohou finančně vyvést Sazku z insolvenčního řízení a poskytnout jí i zdroje na další rozvoj. Penta už nepožaduje vlastnický podíl ve firmě ani odvolání Hušáka.

Foto: ČTK

Sazka chce ukončit činnost

9. BŘEZNA 2011

Vedení Sazky požádalo o dočasné zastavení loterijní činnosti a chce, aby soud nejprve povolil smlouvy, díky nimž by Sazka získala peníze na svou běžnou činnost, tedy i na vyplácení velkých výher. Hušák zkolaboval a na několik dní skončil v nemocnici na kapačkách.

Foto: ČTK

Soud vynesl verdikt

15. BŘEZNA 2011

Městský soud v Praze zakázal Sazce nakládat s jejím majetkem. Padl tak první zásadní verdikt, který fakticky připravuje o moc generálního ředitele Hušáka.

Foto: Shutterstock

PPF odkoupila dluhy

21. března 2011

Do hry vstupuje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera (na snímku). Vítek jí prodal všechny své pohledávky za Sazkou, tedy dluhy za 1,5 miliardy korun a čtvrtinu dluhopisů. Kellner oznámil, že je připraven spolupracovat s Komárkem a brzy Sazku převzít.

Foto: PPF

Sazka přiznala, že je v úpadku

22. března 2011

Představenstvo Sazky konstatovalo, že firma je v úpadku. Insolvenční návrh podal nejprve místopředseda Roman Ječmínek, Hušák se k návrhu připojil až o týden později, když se mu nepodařilo prosadit jím favorizovaný úvěr od Penty a E-investu.

 

Foto: Lidové noviny - Jindřich Mynařík

Hušák ztrácí vliv

25. BŘEZNA 2011

Městský soud v Praze jmenoval členy věřitelského výboru Sazky. Hušák tak přestal být jejím všemocným pánem a moci nad loterijní firmou se začínají ujímat věřitelé. Jde hlavně o miliardáře Petra Kellnera a Karla Komárka.

Foto: LN - Vojtěch Šereda

Umělé pohledávky?

29. BŘEZNA

Skupina PPF se obává, že Aleš Hušák uměle vytváří obrovskou pohledávku, aby prosadil zástupce spřátelené firmy do věřitelského výboru společnosti. "Vedení Sazky neváhá v těchto hodinách účelově vytvářet virtuální závazky Sazky, podle všeho v řádech miliard korun. Předpokládáme, že s pomocí takto vykonstruovaných dluhů chce manipulovat insolvenčním procesem v neprospěch skutečných věřitelů,“ varovala PPF ostatní věřitele.

 

Foto: ČTK

Ječmínek: Hušák lže

30. BŘEZNA 2011

Místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek se ostře ohradil proti Hušákově nařčení, že jedná v zájmu cizích zájemců o Sazku. "Nehodlám se podílet na něčem, s čímž bytostně nesouhlasím," vymezil se Ječmínek proti Hušákovým jednáním s firmou Gladiolus. Tu založila společnost Penta spolu s E-investem a právě Hušák prosazoval její vstup do Sazky jako jediné možné řešení situace. Smlouva prý začala vznikat za zády představenstva a byla extrémě nevýhodná.

Foto: LN – Ondřej Němec

Boj nervů a dezinformací

31. BŘEZNA 2011

Prozatímní věřitelský výbor Sazky požádal insolvenčního správce Cupku, aby prověřil kroky vedení Sazky týkající se údajného převzetí jejích sázkových aktivit společností Fortuna ovládané Pentou. Vedení Sazky tyto kroky vyloučilo a Penta je popřela. Zprávy prý vedení Sazky záměrně vypustilo, aby zjistilo původ úniku informací.

Foto: ČTK

Kalouskovi muži v Sazce

1. DUBNA 2011

Finanční úřad začal v Sazce kontrolu účetnictví. Ministr financí Miroslav Kalousek řekl, že dal daňové správě podnět kvůli podezření z manipulace s účetními doklady. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob řekl, že kontrolu v Sazce provádí Finanční úřad pro Prahu 9. Sazka kontrolu vítá. "Sazka probíhající kontrolu vítá, protože ta jednoznačně prokáže, že společnost má své účetnictví v naprostém pořádku a podnět z veřejných zdrojů se nezakládá na pravdě," uvedl mluvčí Sazky Jan Tuna.

Foto: LN – Jindřich Mynařík

Výherce chce své peníze

4. DUBNA

Šestapadesátiletý muž z Čelákovic vyhrál šestého března ve Sportce tři miliony a 350 tisíc. Sazka mu však kvůli svým současným problémům vyplatila pouze 50 tisíc. O zbylou částku se muž přihlásil v rámci insolvenčního řízení u Městského soudu v Praze. Zároveň tak vyšla najevo jeho totožnost. V posledních dnech se podle rejstříku o své peníze hlásí především majitelé trafik, od kterých Sazka převzala vratnou zálohu za provozování terminálu.

Foto: Shutterstock

Dobeš vyjednává

5. DUBNA 2011

Sazka se ohradila proti vměšování ministra školství Josefa Dobeše do záležitostí společnosti. Ten se sešel s Jiřím Šmejcem, druhým největším akcionářem skupiny PPF, která patří mezi největší věřitele a zároveň také zájemce o Sazku. Šmejc na setkání řekl, že skupiny PPF a KKCG jsou připraveny poskytnout Sazce peníze na výplatu všech výher, včetně dlužných částek u provozovatelů loterijních a mobilních terminálů, a to okamžitě po odchodu Aleše Hušáka z vedení Sazky.

Foto: LN - Viktor Chlad

Sazka nemá na přenosy

8. DUBNA 2011

Sazka platila za možnost vysílat v televizi losování loterií Sportka, Šťastných deset a Euromiliony desítky milionů korun ročně. Nyní na to nemá peníze. Předběžný insolvenční správce Sazky Josef Cupka prohlásil, že nedovolí, aby firma zastavila televizní přenosy. Dodal, že televize může přistoupit na splátkový kalendář, nebo třeba na platbu počkat.

Foto: Shutterstock

Vedení O2 areny odvoláno

11. DUBNA 2011

Menšinoví akcionáři Sazky na valné hromadě odvolali výkonnou radu občanského sdružení Zelený ostrov. Snaží se zabránit tomu, aby Zelený ostrov nebo firma Bestsport, kterou sdružení vlastní, do konkurzního řízení Sazky přihlásily několikamiliardovou pohledávku. Bestsport vlastní a provozuje O2 arenu.

Foto: LN - Jan Zatorsky

Nabídka svazům

12. DUBNA 2011

Z dopisu, který PPF a KKCG poslaly ČSTV, vyplývá, že společnosti by sportovním svazům jako akcionářům Sazky od příštího roku dávaly 200 milionů Kč a nechaly by jim pětinový podíl v Sazce.

Foto: ČTK

Penta kupuje pohledávky

13. DUBNA 2011

Penta a E-Invest kupují pohledávky sportovních svazů za Sazkou, čímž si zajistí účast v budoucím výboru věřitelů loterijní firmy. Zároveň uvedly, že jsou připraveny podporovat akcionáře Sazky částkou 300 milionů korun ročně a garantovat zachování 30procentního podílu v Sazce.

Foto: LN

Sazka už dluží deset miliard

14. DUBNA 2011

Hušákovy plány na záchranu Sazky pod vlastní taktovkou jsou definitivně u ledu. Většina držitelů dluhopisů totiž požádala o okamžité zesplatnění dluhopisů ve výši 8,3 miliardy korun. Sazka tak už nyní nedluží jen dvě miliardy, ale celkem přes deset miliard korun. To znamená, že padla naděje šéfa Sazky na to, že by se chopil reorganizace loterijní firmy sám ve spolupráci se společností Gladiolus.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Sazku zasypaly tisíce bankovek

15. DUBNA 2011

Okolí sídla Sazky se znovu stalo místem protestu proti vedení firmy. Na silnici, která vede kolem budovy ve Vysočanech, se objevilo velké množství letáků s obrázky bankovek.Sazka akci odsoudila. "Celá kampaň je jasným důkazem, že jde o zoufalou snahu skupin, které chtějí získat tradiční českou firmu, ovlivnit a zmanipulovat delegáty sobotní valné hromady ČSTV," řekl mluvčí Jan Tuna.

Foto: ČTK

Hušák přežil

16. DUBNA 2011

Členové ČSTV na valné hromadě nerozhodli o aktuálním řešení situace v Sazce ani o odvolání Aleše Hušáka. Zadali výkonnému výboru, aby předložil jasné návrhy na zhodnocení akciového podílu ČSTV v Sazce. "Je to geniální rozhodnutí, umožňuje představenstvu a výkonnému výboru dělat v podstatě všechno, co potřebuje a co chce," řekl Hušák po zasedání. "Věděl jsem, že moudrost delegátů je nesmírná a tohle je nejlepší možné rozhodnutí," dodal.

Foto: ČTK

Kellner s Komárkem se zlobí

17. DUBNA 2011

Zájemci o Sazku, kteří jednají ve shodě, finanční skupiny PPF a KKCG, v neděli reagovali na výsledky jednání sobotní valné hromady ČSTV. Podle PPF delegáti nepochopili naléhavost situace Sazky a odmítli rychlé rozhodnutí. KKCG vyzvala šéfa Sazky Aleše Hušáka k odstoupení z funkce.

Foto: ČTK

Výherce se dočkal

18. DUBNA 2011

S týdenním zpožděním se výherce 16milionového jackpotu ve sportce dočkal poslední splátky svých peněz. V pátek mu dorazilo na účet zbývajících více než pět milionů korun. Prvních deset milionů mu přišlo na účet v pondělí, Sazka je poslala v poslední den lhůty na výplatu.

Foto: Shutterstock

Sazka má okamžitě zaplatit

19. DUBNA 2011

Sazka obdržela od zajišťovacího agenta držitelů dluhopisů, londýnské The Bank of New York Mellon, žádost o okamžité proplacení dluhopisů. Většinovými držiteli dluhopisů jsou společnosti kontrolované investičními skupinami PPF a KKCG. Zesplatnění dluhopisů je logickým krokem, protože pokud by to držitelé dluhopisů neudělali, měli by problém s přihlášením pohledávek.

Foto: Shutterstock

Sportka má konkurenci

20. DUBNA 2011

Sázkové kanceláře Synot Tip a Chance požádaly o loterijní licence. Dvojka českého kurzového sázení Fortuna, která již potřebné povolení má, chce číselnou loterii spustit v červenci. Hra Sportka společnosti Sazka, která je od 29. března v úpadku, tak bude mít tvrdou konkurenci. Synot Tip má podle neoficiálních informací povolení dostat už v nejbližších dnech.

Foto: Shutterstock

PFF přemlouvá trafikanty

22. DUBNA 2011

Skupina PPF nabízí obchodním partnerům a obstaravatelům společnosti Sazka, že uhradí jejich pohledávky z kaucí vůči loterijní firmě. Formou inzerátu své dceřiné společnosti Moranda v novinách vybízí trafikanty a pumpaře, aby nevypínali terminály.

Foto: ČTK

Trestní oznámení

23. DUBNA 2011

Dva akcionáři Sazky Autoklub a Sdružení technických sportů na ni podali trestní oznámení. Obě organizace tvrdí, že z firem, které ovládají pražskou O2 arenu, bylo tento měsíc nezákonně neznámo kam vyvedeno 75 milionů korun. Policie chce kauzu začít vyšetřovat příští týden, hodlá si vyžádat všechny písemné materiály a obeslat první svědky.

Foto: archiv LN

Spojení s Fortunou?

25. DUBNA 2011

Sazka by se mohla spojit s konkurenční firmou Fortuna ze skupiny Penta. Do společného podniku by vložily své pohledávky i věřitelské skupiny PPF a KKCG. "Odstranilo by to hrozbu všemožných soudních sporů a bylo by to byznysově nejčistější," uvedl zdroj časopisu Týden. Penta a PPF informaci nekomentovaly, KKCG jednání popřela.

Foto: archiv LN

Přihlašování skončilo

28. DUBNA 2011

Městský soud v Praze obdržel zhruba 1500 přihlášených pohledávek za loterijní společností Sazka. Dosud evidované pohledávky přesahují čtyři miliardy korun. Skončila tak třicetidenní lhůta pro přihlašování pohledávek do insolvenčního řízení proti Sazce. 

Foto: Shutterstock

Hušák přihodil 8 miliard

29. DUBNA 2011

Městský soud v Praze obdržel na poslední chvíli významnou pohledávku za Sazkou od Občanského sdružení Zelený ostrov za celkem 8,128 miliardy Kč. U soudu byly zatím přihlášeny a zveřejněny pohledávky za přibližně čtyři miliardy, většinou od firem navázaných na PPF a KKCG, s nimiž vede Aleš Hušák a jeho spojenci z Penty a E-Investu boj o Sazku. Zelený ostrov je majitelem firmy Bestsport, provozovatele O2 arény. Více než osmi miliardová pohledávka by ve věřitelském výboru významně zvrátila poměr sil. Bude však záležet na tom, jestli ji konkurzní správce Cupka uzná.

Foto: archiv LN

Sazka má volné ruce

30. DUBNA 2011

Vrchní soud zrušil opatření městského soudu, podle něhož Sazka mohla nakládat s majetkem nad 500.000 korun jen se souhlasem nuceného správce. Soud rozhodl o opatření na žádost insolvenčního správce Josefa Cupky, kterému se nelíbilo, že představenstvo Sazky předtím schválilo dvě smlouvy se společností Gladiolus, kterou založili zájemci o Sazku Penta a E-Invest. Na základě první smlouvy měla údajně Sazka čerpat úvěr přibližně 2,5 miliardy korun poskytnutý společností Gladiolus, který měl být zajištěn majetkem Sazky.

Foto: ČTK

Ulčák se chce zbavit Cupky

2. KVĚTNA

Firma E-Invest Martina Ulčáka navrhla zprostit insolvenčního správce Josefa Cupky funkce. Poukazuje například na jeho vazby se společností KKCG podnikatele Karla Komárka. E-Invest uvedl, že Cupka v minulosti působil jako správce konkursní podstaty podnikatele Václava Fischera, v němž největšími věřiteli byly osoby ze skupiny KKCG. Další vazba mezi Cupkou a Komárkem je prý zprostředkována skrze společnost PGB Invest.

Foto: LN - Jindřik Mynařík

Aréna nic nepodala

3. KVĚTNA

Valná hromada občanského sdružení Zelený ostrov (OSZO) přijala usnesení, podle kterého sdružení nepodalo k městskému soudu pohledávku 8,128 miliardy Kč za loterijní společnosti Sazka. Pohledávku přihlásil minulý týden odvolaný šéf výkonného výboru OSZO Jan Boháč. Jakékoli podání jménem OSZO je neplatné, sdělil Alexandr Kliment, mluvčí Českého olympijského výboru, který je akcionářem sdružení.

Foto: archív LN

Fortuna spustí Lotto

5. KVĚTNA 2011

Sázková společnost Fortuna spustí v polovině července novou číselnou loterii Fortuna Lotto, jejíž týdenní tah čísel s jackpotem bude přímým konkurentem loterie Sportka společnosti Sazka.

FOTO: Shutterstock

Pohledávka třikrát jinak

6. KVĚTNA 2011

Městský soud v Praze eviduje již třetí více než osmimiliardovou pohledávku za Sazkou. Tentokrát pohledávku přihlásila lichtenštejnská společnost Oldeira Anstalt a její výše činí opět 8,128 miliardy Kč, je tedy identická s výší pohledávky občanského sdružení Zelený ostrov a kyperské Alfa Capital Holdings.

FOTO: ČTK

Celé vedení Bestsportu padlo

7. KVĚTNA 2011

Valná hromada společnosti Bestsport, provozovatele a majitele O2 arény, odvolala celé představenstvo firmy, včetně místopředsedy Aleše Hušáka. Toho ve funkci nahradí Petr Bernátek, jediný, který v novém vedení Bestsportu není přímo spojen se sportovními svazy, ale má blízko ke KKCG miliardáře Karla Komárka.

FOTO: LN - Jindřich Mynařík

Sazka má pozastavenou licenci

9. KVĚTNA 2011

Ministerstvo financí rozhodlo o pozastavení licence Sazky. Platnost licence je pozastavena na 30 dní. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob informaci potvrdil. "V tuto chvíli již lze potvrdit, že Ministerstvo financí rozhodlo o dočasném zastavení provozování číselných loterií společností SAZKA." Důvodem je, že Sazka nevyplatila v zákonné lhůtě výhru v číselné loterii Sportka ve výši 103 412 732 Kč.  

FOTO: LN - Jindřich Mynařík

Sazka má 2075 věřitelů

10. KVĚTNA 2011

Městský soud v Praze uzavřel počet věřitelů Sazky i celkovou sumu pohledávek a eviduje 2075 věřitelů s pohledávkami za necelých 41,1 miliardy Kč. Nyní jsou přihlášky pohledávek předávány insolvenčnímu správci, aby posoudil jejich oprávněnost. Řada přihlášených pohledávek je sporných. O jejich platnosti zřejmě rozhodnou soudy.

FOTO: ČTK

Cupka vyřadil 17 miliard

12. KVĚTNA 2011

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka popřel pohledávky za ve výši 17,154 miliardy korun a jako nesporné uznal pohledávky za zhruba 15 miliard Kč. Zbylé pohledávky za 9,273 miliardy Kč zůstávají zatím nedořešené, z toho také jedna osmimiliardová od Občanského sdružení Zelený ostrov (OSZO).

 

Foto: Shutterstock

Ječmínek odvolán

13. KVĚTNA 2011

Mimořádná valná hromada Sazky odvolala z funkce místopředsedu představenstva Romana Ječmínka. Valná hromada byla svolána na žádost majoritního akcionáře, Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV). Podle ČSTV Ječmínek poškodil podáním žádosti o insolvenci dobré jméno společnosti Sazka.

FOTO: LN - Ondřej Němec

Hušák předložil plán

16. KVĚTNA

Aleš Hušák předložil Městskému soudu v Praze reorganizační plán loterijní firmy. Hušák pravděpodobně počítá s tím, že věřitelé odepíší jistou část hodnoty svých pohledávek. 
 

Foto: ČTK

KKCG a PPF předaly vlastní návrh reorganizace Sazky

17. KVĚTNA 2011

Společnosti KKCG, Moranda, Sidereus Holding a PPF, které jsou jedněmi z největších věřitelů Sazky, dnes soudu podaly vlastní návrh na reorganizaci Sazky.

Foto: ČTK

Sazka ztrácí sázející

18. KVĚTNA 2011

Sazka už přišla o polovinu sázejících. Společnosti klesly v dubnu tržby z loterijní činnosti meziročně o 47 procent na 380 milionů korun. Meziměsíčně se tržby snížily o 224 milionů korun, tedy o 37 procent.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Sazka dluží státu desítky milionů

19. KVĚTNA 2011

Sazka neodvedla státu poplatky ze své činnosti a hrozí jí odebrání licence. Ministerstvo financí (MF) kvůli tomu již se Sazkou zahájilo správní řízení o odebrání licence na veškerou činnost.

Foto: Reuters

Padl jackpot 25 milionů

22. KVĚTNA 2011

V dnešním losování Sportky padl jackpot 25 239 620 korun. Výherce se ale možná raduje předčasně. Krachující Sazka totiž možná nebude mít peníze na vyplacení výhry.

Foto: ČTK

Sazku čeká rozhodující týden

23. KVĚTNA 2011

Klíčové zasedání věřitelů Sazky se blíží. Ve čtvrtek se koná schůze věřitelů, jež o dalším osudu společnosti rozhodne. Sazku čeká snad nejdůležitější týden v její více než padesátileté historii. Když nepodá odvolání, přijde už zítra o licenci na své nejdůležitější hry včetně Sportky.

Foto: Shutterstock

Kellner s Komárkem dali Sazce poslední nabídku

24. KVĚTNA 2011

Podnikatelé Petr Kellner a Karel Komárek jménem svých skupin PPF a KKCG zaslali akcionářům a členům představenstva společnosti Sazka dopis, v němž naposledy předložili společnou nabídku na záchranu firmy.

Foto: Shutterstock

Hušák chce propustit všechny zaměstnance

25. KVĚTNA 2011

Šéf Sazky Aleš Hušák likviduje veškerý provoz Sazky. Hodlá propustit všechny zaměstnance loteriJní firmy a ukončit losování. LN to potvrdil Marek Herman, šéf Asociace provozovatelů kurzových sázek (APKURS), která zastupuje největší sázkové firmy trhu. Sazka dnes požádala insolvenčního správce Josefa Cupku o okamžitý souhlas se zastavením veškeré loterijní činnosti.

Foto: LN - Ondřej Němec

Přezkumné jednání o pohledávkách

26. KVĚTNA 2011

V Národním domě na pražských Vinohradech proběhlo přezkumné jednání o pohledávkách přihlášených do insolvenčního řízení se Sazkou. Následovat měla schůze věřitelů. Městský soud ji však odročil na pátek 09:00. Soud přezkoumal pohledávky nad 300.000 Kč. Nižší pohledávky, kterých je většina, teprve soud projedná.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Schůzka věřitelů. Sazka je v konkurzu

27. KVĚTNA 2011

V Národním domě na pražských Vinohradech se konala schůze věřitelů Sazky. Jednání se účastnilo zhruba 40 věřitelů i generální ředitel Sazky Aleš Hušák. Schůze rozhodla o uvalení konkurzu na Sazku a soud jej potvrdil. Konkurz prosadili největší věřitelé - KKCG a PPF. Znamená to, že Sazka zkrachovala a Aleš Hušák nemá žádné výkonné pravomoci. Vládu nad Sazkou převzal konkurzní správce řízený věřitelským výborem.

Foto: ČTK

Penta chce převzít Sazku

29. KVĚTNA 2011

Investiční skupina Penta Investments učiní návrh na převzetí Sazky. Nabídne za ni přibližně dvě miliardy korun. Nabídku Penta podá hned po vyhlášení konkurzu konkurznímu správci Josefu Cupkovi, tedy zřejmě v pondělí 30. května, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce mluvčí Penty Martin Danko.

Foto: ČTK

Hušák bez pravomocí

30. KVĚTNA 2011

Dlouholetý generální ředitel Sazky Aleš Hušák přišel o všechny své pravomoci. Na základě rozhodnutí věřitelského výboru mu je odebral konkurzní správce společnosti Josef Cupka. Na setkání s věřitelským výborem Cupka vyzval všechny věřitele firmy, aby do středy podali nabídky na poskytnutí peněz nutných k zajištění chodu společnosti.

Foto: LN - František Vlček

Hušák zůstane v Sazce

31. KVĚTNA 2011

Generální ředitel a předseda představenstva Sazky Aleš Hušák zatím zůstane ve svých funkcích. Rozhodl o tom dnes insolvenční správce společnosti Josef Cupka s tím, že Hušák má plnit úkoly, které mu zadá.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Cupkův tým úřaduje v Sazce

1. ČERVNA 2011

Skupina spolupracovníků insolvenčního správce Josefa Cupky od ranních hodin úřaduje v budově Sazky a ukončila pracovně právní vztah s dosavadním mluvčím Janem Tunou. Podle tiskové mluvčí správce Lenky Tiché tým řídí současný management a definuje jednotlivé kroky, které by měli vést ke stabilizaci společnosti.

Foto: LN - Viktor Chlad

Hušák má nárok na obří odstupné

2. ČERVNA 2011

Generální ředitel a předseda představenstva Sazky Aleš Hušák by měl v případě odchodu z loterijní firmy dostat odstupné v řádech desítek milionů korun.

Foto: ČTK

Sazka zaplatila státu

3. ČERVNA 2011

Sazka dostala na účet 200 milionů Kč, které ji na zajištění běžného chodu poskytla společnost Moranda. Tu kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Ihned byla zaplacena dlužná částka vůči státu, kvůli které zahájilo ministerstvo financí se Sazkou správní řízení o pozastavení nebo odebrání licencí k loterijní činnosti, sdělila mluvčí insolvenčního správce Josefa Cupky Lenka Tichá.

Foto: Shutterstock

Hušáka nemá kdo odvolat

6. ČERVNA 2011

Naděje věřitelů Sazky a insolvenčního správce Josefa Cupky, že se ze Sazky podaří odvolat jejího generálního ředitele Aleše Hušáka, údajně definitivně padly. Představenstvo, jediný orgán, který podle stanov může během konkurzu zbavit Hušáka funkce ředitele, prakticky přestalo existovat.

Foto: LN - František Vlček

Hušák odvolán

7. ČERVNA 2011

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka odvolal generálního ředitele a šéfa představenstva Sazky Aleše Hušáka z funkce ředitele. Cupka Hušákovi současně omezil většinu nadstandardních požitků, které vyplývají z jeho manažerské a pracovní smlouvy a zakázal mu vstup do budovy Sazky.

Foto: ČTK

Hušák bez odchodného?

8. ČERVNA 2011

Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák by mohl přijít nejen o odchodné, ale za určitých okolností také o mzdy z předchozích let. Informoval o tom Jan Procházka z advokátní kanceláře Ambruz & Dark s tím, že by se tak stalo, pokud by šlo o souběh funkce člena statutárního orgánu s pracovním poměrem na pozici generálního ředitele.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Hušákův autopark rozprášen

9. ČERVNA 2011

Tým insolvenčního správce Josefa Cupky pokračuje v úsporných opatřeních, které mají Sazku vrátit opět na nohy. Mimo jiné zrušil leasingové smlouvy na exkluzivní vozy, mezi kterými nechyběl britský klenot Bentley či terénní Hummer.

Foto: LN - František Vlček

Konec videoterminálů

10. ČERVNA 2011

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka rozhodl ukončit v noci z neděle na pondělí provozování systému STARPORT. Hry provozované prostřednictvím videoterminálů jsou dlouhodobě ztrátové a jejich původní projekt ztratil význam. Řekla to mluvčí Sazky Lenka Angelika Tichá.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Hušák: Česku hrozí arbitráž

12. ČERVNA 2011

Bývalý generální ředitel Sazky Aleš Hušák nesouhlasí se záměrem insolvenčního správce Josefa Cupky ukončit v noci provozování systému videoterminálů STARPORT. Za přerušení provozu navíc prý hrozí Česku mezinárodní arbitráž kvůli zmařené investici ze strany dodavatele systému, společnosti CVT Technology.

Foto: ČTK

Opět v trafikách

13. ČERVNA 2011

Cedulky s nápisem "mimo provoz" na terminálech Sazky v trafikách, supermarketech či benzinových pumpách během pár dní zmizí. Sazka se tak pod vedením insolvenčního správce Josefa Cupky rychle probouzí z kómatu. Cupka dnes obnoví 99 procent smluv s obchodními partnery Sazky.

Foto: ČTK

Hušák dostal výpověď

16. ČERVNA 2011

Předseda představenstva Sazky a její bývalý generální ředitel Aleš Hušák dostal ve čtvrtek výpověď z pracovního poměru v loterijní společnosti.

Foto: LN - František Vlček

Hušák přihrál experty Fortuně

17. ČERVNA 2011

Aleš Hušak na poslední chvíli zrušil klíčovým zaměstnancům konkurenční doložky a nechal je odejít ze Sazky na dohodu, tak aby mohli zaujmout klíčové pracovní pozice v konkurenční loterijní společnosti Fortuna.

Foto: ČTK

Správce Cupku srazilo auto

21. ČERVNA 2011

Insolvenčního správce loterijní společnosti Sazka Josefa Cupku srazilo na pražském Karlově náměstí auto. V momentě, kdy vozidlo do Cupky narazilo, přecházel po přechodě pro chodce.  Přestože nehoda vypadala hrozivě, Cupka vyvázl bez zranění a může dál pokračovat ve funkci. Cupkova mluvčí Lenka Tichá později oznámila, že nehoda nemusela být náhodná.

Foto: ČTK

Sazka opět dobíjí kredit

23. ČERVNA 2011

Zákazníci telekomunikačního operátora Telefónica si mohou  znovu dobíjet kredit do mobilních telefonů přes terminály Sazky. Telefónica je prvním z operátorů, se kterým se Sazka na obnovení služby dohodla. Sazka musela podle nové dohody s Telefónikou vytvořit zvláštní účet a složit na něj jistinu v řádu desítek milionů korun. Ta má eliminovat riziko případného dluhu.

Foto: Shutterstock

Hušák skončil i v Bestsportu

24. ČERVNA 2011

Valná hromada společnosti Bestsport, která je provozovatelem pražské O2 areny, kompletně vyměnila vedení společnosti. Bývalý ředitel loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák tak už není místopředsedou představenstva.

Foto: Lidové noviny - František Vlček

Sazka nabízela odstupné 36 platů

27. ČERVNA 2011

Třicet šest platů mělo dostat jako jednorázovou odměnu při odchodu z funkce celé představenstvo společnosti Sazka, včetně jejího generálního ředitele. Tak velkorysé podmínky byly uvedeny v pracovních smlouvách.

Foto: Shutterstock

Tipsport spustí loterii

29. ČERVNA 2011

Sázková kancelář Tipsport spustí v pondělí 11. července vlastní číselnou loterii. Tu zatím provozuje jen loterijní společnost Sazka. Tipsport je jednička na českém trhu kursového sázení. Licenci k Tipsportce, jak se bude nová loterie jmenovat, obdržela firma od ministerstva financí koncem minulého týdne. Tváří loterie je Leoš Mareš.

Foto: Tipsport

Jágr novou tváří Sazky

1. ČERVENCE 2011

Sazku bude propagovat hokejista Jaromír Jágr. Jágra společnost Sazka ke spolupráci získala krátce poté, co konkurenční firma Tipsport začala před blížícím se zahájením vlastní číselné loterie v reklamě používat tvář moderátora Leoše Mareše.

Foto: ČTK

Hušák se nevrátil do Česka

11. ČERVENCE 2011

Mimořádná valná hromada Sazky, kterou svolala Česká obec sokolská, se dnes neuskutečnila. Důvodem bylo to, že předseda představenstva Sazky Aleš Hušák se valné hromady nemohl zúčastnit, protože je v zahraničí a má problém s cestovními doklady, o které udajně přišel.

Foto: LN - František Vlček

Hušák přijde o poslední funkci

14. ČERVENCE 2011

Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) jako většinový akcionář Sazky na valné hromadě firmy 19. července prosadí odvolání Aleše Hušáka z představenstva loterijní společnosti. Novinářům to řekl předseda ČSTV Pavel Kořan.

Foto: LN - František Vlček

Kaderka šéfem Sazky?

18. ČERVENCE 2011

Nástupcem Aleše Hušáka v čele Sazky by se mohl stát Ivo Kaderka. Prezident Českého tenisového svazu získává podporu zástupců sportovních svazů a ke kandidatuře na pozici śéfa Sazky, která je od konce května v konkurzu, ho vyzývají i zástupci hlavních věřitelů zadlužené loterijní společnosti.

Foto: ČTK

Valná hromada se opět nekonala

19. ČERVENCE 2011

Mimořádná valná hromada Sazky, která měla volit nové vedení firmy a odvolat z představenstva jeho předsedu Aleše Hušáka, se dnes kvůli procesním důvodům nekonala. Náhradní má být 22. srpna.

Foto: ČTK

soud potvrdil konkurz Sazky

20. ČERVENCE 2011

Vrchní soud odmítl odvolání společností Gladiolus a E-Invest proti rozhodnutí Městského soudu v Praze o uvalení konkurzu na Sazku.Již v úterý stáhl své odvolání proti konkurzu předseda představenstva Sazky Aleš Hušák.

Foto: ČTK

Za nejasné poradenství vypláceny miliony

27. ČERVENCE 2011

Za madridskou firmou Sport Financiera, které Sazka zaplatila za poradenskou činnost téměř 178 milionů korun, stojí bývalý předseda Českomoravského fotbalového svazu František Chvalovský. Za nejasné poradenství přitom Sazka od roku 2004 vyplatila celkem 230 milionů korun.

Foto: ČTK

Sazka propustila čtvrtinu lidí

28. ČERVENCE 2011

Sazka snížila za poslední tři měsíce počet zaměstnanců zhruba o čtvrtinu. Zaměstnanců ubylo o více než stovku na zhruba 320. Firma snížila také počet ředitelských pozic z deseti na šest. Cílem je zeštíhlení firmy, sdělila včera mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Foto: LN - Jindřich Mynařík

Sazka vítězí nad konkurenty

10. SRPNA 2011

Už víc než tři týdny se na českém loterijním trhu, předtím monopolním, pohybují tři konkurenti. Svá výherní čísla každý týden tahají Sazka, Fortuna a Tipsport. A Sazka svým mladším soupeřům zdatně odolává. Jen v hlavní hře Sazky – Sportce – lidé týdně prosázejí v průměru 27 milionů korun, zatímco u konkurenční Fortuna Loto čtyři miliony a u Tipšestky dva miliony.

Foto: ČTK

Sazka žaluje Pentu

14. SRPNA 2011

Sazka žaluje investiční skupinu Penta o 12,2 milionu eur (295 milionů korun) kvůli někdejšímu působení Penty při vydávání dluhopisů na stavbu O2 areny.

Foto: ČTK

Sazka se prodá v tendru

17. SRPNA 2011

Městský soud v Praze schválil návrh insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky prodat Sazku ve výběrovém řízení, v němž zájemci budou muset složit předem jistinu půl miliardy korun.

Foto: LN - Jindřich Mynařík