Pátek 10. dubna 2020svátek má Darja 17 °C polojasno Předplatné LN

VOLBY DO SNĚMOVNY 2013

Aktuální volební průzkumy ukazují, že v předčasných volbách může uspět až devět politických stran - ČSSD, KSČM, TOP 09, ODS, ANO, Úsvit, SPOZ, SZ a KDU-ČSL. Seznamte se s lídry jednotlivých stran ve vašem kraji v jednoduché infografice a zjistěte, kde proběhnou nejzajímavější volební střety politických matadorů i absolutních nováčků.

PRAHA

Volební lídři v kraji

ČSSD - Jaroslav Zavadil
KSČM - Marta Semelová
TOP 09 - Karel Schwarzenberg
ODS - Miroslava Němcová
ANO - Andrej Babiš
Úsvit - Milan Šarapatka
SPOZ - Zdeněk Žák
SZ - Ondřej Liška
KDU-ČSL - Daniel Herman

Lidovky.cz

STŘEDOČESKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Jan Hamáček
KSČM - Stanislav Grospič
TOP 09 - Miroslav Kalousek
ODS - Petr Bendl
ANO - Tomáš Březina
Úsvit - Tomio Okamura
SPOZ - František Koníček
SZ - Václav Láska
KDU-ČSL - Ivan Gabal

JIHOČESKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Jiří Zimola
KSČM - Vojtěch Filip
TOP 09 - Zdeněk Bezecný
ODS - Martin Kuba
ANO - Radka Maxová
Úsvit - Karel Pražák
SPOZ - Miloš Kužvart
SZ -Stanislav Kovář
KDU-ČSL - Jan Bartošek

PLZEŇSKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Milan Chovanec
KSČM - Karel Šidlo
TOP 09 - Marek Ženíšek
ODS - Jiří Pospíšil
ANO - Josef Vozdecký
Úsvit - Vít Bárta
SPOZ - Jan Kůrka
SZ - Svatava Štěrbová
KDU-ČSL - Václav Krása

KARLOVARSKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Josef Novotný
KSČM - Pavel Hojda
TOP 09 - Roman Maleček
ODS - Jan Bureš
ANO - Roman Procházka
Úsvit - Pavel P. Ries
SPOZ - Josef Kvasnička
SZ - Petr Němec
KDU-ČSL - Oľga Haláková

ÚSTECKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Jaroslav Foldyna
KSČM - Gabriela Hubáčková
TOP 09 - Michal Kučera
ODS - Radim Holeček
ANO - Richard Brabec
Úsvit - David Kádner
SPOZ - Miroslav Toman
SZ - Jiří Škoda
KDU-ČSL - Leo Steiner

LIBERECKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Pavel Ploc
KSČM - Stanislav Mackovík
TOP 09 - Jan Farský
ODS - Hana Moudrá
ANO - Martin Komárek
Úsvit - Jana Hnyková
SPOZ - Jan Nezmar
SZ - zatím neurčen
KDU-ČSL - Kamil Svoboda

PARDUBICKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Ladislav Effenberg
KSČM - Květa Matušovská
TOP 09 - Jaroslav Zedník
ODS - Radim Jirout
ANO - Martin Kolovratník
Úsvit - Jaroslav Novák
SPOZ - Zdeněk Štengl
SZ - Jiří Čáslavka
KDU-ČSL - Jiří Junek

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Hana Orgoníková
KSČM - Soňa Marková
TOP 09 - Leoš Heger
ODS - Pavel Staněk
ANO - Ivan Pilný
Úsvit - Jiří Štětina
SPOZ -  Daniel Hůlka
SZ - Michal Kudrnáč
KDU-ČSL - Pavel Bělobrádek

VYSOČINA

Volební lídři v kraji

ČSSD - Jiří Běhounek
KSČM - Pavel Kováčik
TOP 09 - Karel Tureček
ODS - Jana Fischerová
ANO - Věra Jourová
Úsvit - Martin Lank
SPOZ - Ilona Švihlíková
SZ - Hana Konvalinková
KDU-ČSL - Josef Herbrych

JIHOMORAVSKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Bohuslav Sobotka
KSČM - Vojětch Adam
TOP 09 - Rom Kostřica
ODS - Petr Fiala
ANO - Martin Stropnický
Úsvit - Petr Adam
SPOZ - František Lukl
SZ - Jitka Seitlová
KDU-ČSL - Jiří Mihola

ZLÍNSKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Antonín Seďa
KSČM - Vladimír Koníček
TOP 09 - Petr Gazdík
ODS - Jan Hrdý
ANO -
Úsvit - Jaroslav Holík
SPOZ - Vratislav Mynář
SZ - Michal Berg
KDU-ČSL - Ondřej Benešík

OLOMOUCKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Roman Váňa
KSČM - Alexandr Černý
TOP 09 - Jitka Chalánková
ODS - Martin Novotný
ANO - Jaroslav Faltýnek
Úsvit - Radim Fiala
SPOZ - Radek Augustin
SZ - Martin Škabraha
KDU-ČSL - Marian Jurečka

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

Volební lídři v kraji

ČSSD - Lubomír Zaorálek
KSČM - Miroslav Opálka
TOP 09 - Pavol Lukša
ODS - Zbyněk Stanjura
ANO - Josef Hájek
Úsvit - Karel Fiedler
SPOZ - Martin Pecina
SZ - Pavla Brady
KDU-ČSL - Tomáš Podivínský