Inter slaví, Bayern ztratil postup v závěru

PRAHA Fotbalisté Bayernu Mnichov nezvládli odplatu za loňský neúspěch ve finále Ligy mistrů s Interem Milán. V osmifinále prestižní soutěže porazili italský tým na jeho půdě 1:0 a včera vedli v odvetě 2:1, jenže obhájce trofeje v závěru vstřelil dva góly a postoupil.

Dál jde po výhře 2:1 nad Olympique Marseille také Manchester United, přičemž o všechny góly se postarali hráči anglického týmu – dva vstřelil Hernández, do vlastní sítě zamířil v závěru Brown.

Oba zápasy začaly minutou ticha za oběti přírodní katastrofy v Japonsku.

Zápas v mnichovské Allianz Areně zvedal diváky od začátku až do konce ze sedadel. Inter přijel po domácí prohře s ofenzivními plány a už ve třetí minutě vyrovnal průběžné skóre dvojzápasu poté, co asistent rozhodčího přehlédl těsné ofsajdové postavení Eto'a – ten se dostal za obranu a vstřelil vedoucí gól.

Jenže bavorský klub dokázal využít toho, že Italové se až příliš soustředili na ofenzivu. Ve 21. minutě se opřel do míče na hranici šestnáctky Robben, jeho technický pokus nedokázal Júlio Cesar zkrotit v rukavicích a dobíhající Goméz se prosadil střelou přes hlavu. Za devět minut už Bayern vedl po akci, která zrcadlově připomněla branku Interu: Müller zaběhl za obranu a nemýlil se.

Italský celek se však nevzdal a pokračoval v otevřené přestřelce, kterou zdramatizoval vyrovnávacím gólem v 66. minutě Sneijder. A když zanedlouho musel jeho kolega z nizozemské reprezentace Robben kvůli zranění opustit sestavu Bayernu, přišel domácí tým o motor většiny akcí a hosté ze závěrečného náporu rozhodli. V 88. minutě vstřelil postupový gól Panděv.

***

Odvety osmifinále: Manchester United - Olympique Marseille 2:1 (5. a 75. Hernández - 84. vlastní Brown), první zápas 0:0, postupuje Man. United. Bayern Mnichov - Inter Milán 2:3 (21. Goméz, 30. Müller - 4. Eto'o, 63. Sneijder, 88. Panděv), první zápas 1:0, postupuje Inter.

Dnešní program (20.45): Real Madrid -Lyon (ČT4), první zápas 1:1. Chelsea - FC Kodaň (Nova Sport), první zápas 2:0.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...