12. července 2010 11:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Italská policie zabavila mafii majetek za stovky miliard korun

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Policisté odvádějí Paola Schiavone z policejní stanice v Neapoli (10.5.2010) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté odvádějí Paola Schiavone z policejní stanice v Neapoli (10.5.2010) | foto: Reuters

ŘÍM Italská policie dnes zajistila majetek v hodnotě přes 1,3 miliardy eur (asi 340 miliard Kč) v rámci dvou operací proti mafii na jihu země.

Při první akci byly zajištěny továrny, turistické komplexy, byty a pozemky v hodnotě jedné miliardy eur a neapolské ředitelství boje proti mafii vydalo zatykače na 17 osob z klanu Casalesi. Ten je považován za nejnebezpečnější z neapolské mafie Camorry.

Mezi zadrženými, kteří jsou obviněni především ze zločinného spolčení, praní špinavých peněz a podvodů se státními zakázkami, je i Nicola Schiavone, syn historického vůdce Camorry Franceska Schiavoneho nazývaného Sandokan.

Druhá operace se týkala kalábrijské mafie Ndranghety. Policie při ní zajistila nemovitosti v hodnotě 330 milionů eur 8,6 miliardy Kč) patřící známému podnikateli z Reggio di Calabria Gioacchinovi Campolovi, známému jako "pokerový král".

O majetek přišel i "pokerový král"
Italská policie a justice pravidelně zasazují tvrdé rány mafii. Každý měsíc je pozatýkáno mnoho jejích členů, včetně mafiánských pohlavárů, a zajištěn majetek v hodnotě milionů eur. V dubnu byl například zatčen významný boss kalábrijské mafie Giovanni Tegano. V březnu zase policie zatkla Giuseppa Ligu, jednoho z nástupců mafiánských kmotrů Bernarda Provenzana a Salvatora Lo Piccola v čele sicilské mafie Cosa Nostra. Několik předáků Camorry bylo v posledních letech zadrženo také ve Španělsku.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz