Jágr pomohl srovnat sérii

MOSKVA Ve čtvrtém zápase play off Kontinentální hokejové ligy ukončil Jaromír Jágr svůj bodový půst. Dvěma asistencemi pomohl hokejistům Omsku vyhrát 3:1 v Nižněkamsku a vyrovnat osmifinálovou sérii na 2:2. Jediný gól domácího týmu vstřelil další český útočník Pavel Brendl, jenž v předchozích třech zápasech vyřazovací části nehrál. Na úvodní brance zápasu Alexeje Kaljužného se vedle Jágra podílel i Roman Červenka.

Brendl v polovině utkání snížil na 1:2, ale favorizovaný Omsk další překvapení nedopustil. Vzápětí pojistil výhru nejlepšího týmu základní části Alexandr Popov. V 57. minutě ještě mohl zdramatizovat duel Libor Pivko, který rozhodl svým gólem nedělní utkání, ale trestné střílení nařízené za faul Andreje Pěrvyšina neproměnil.

Bodoval i Blaťák a Klepiš Miroslav Blaťák a Jakub Klepiš pomohli svými asistencemi Ufě k jasnému vítězství 5:0 na ledě Novosibirsku a postupu do čtvrtfinále. Jejich tým vyhrál celou sérii hladce 4:0 na zápasy. Postup si zajistil také obhájce trofeje Kazaň, která zvítězila v Astaně 4:2 a rozhodla také ve čtyřech utkáních.

Vdresu Ufy se sice neprosadil nejlepší střelec play off Igor Grigorenko, jenž předtím nasbíral ve třech duelech čtyři góly, přesto hosté brzy rozhodli. Už v 10. minutě vedli 2:0, další dvě branky přidali v rychlém sledu ve druhé třetině. Dvěma góly se pod výhru podepsal Alexandr Svitov, jenž byl také autorem vítězné branky, kterou dal už ve 3. minutě s přispěním obránce Blaťáka.

Kazaň se ujala v Kazachstánu vedení 2:0, které hokejisté Barysu dokázali smazat. Ve 47. minutě však rozhodl svou třetí trefou v play off Danis Zaripov a v poslední minutě zpečetil výhru favorita gólem do prázdné branky Niko Kapanen.

Magnitogorsk vyrovnal sérii s Chanty Mansijskem na 2:2 díky vítězství 2:1, které hostům na ledě nováčka soutěže zařídil v 48. minutě z trestného střílení Denis Platonov.