Jágrův Omsk dokonal obrat, je ve čtvrtfinále KHL

OMSK Nečekaně napínavou sérii v osmifinále play off Kontinentální ligy ukončili hokejisté Omsku rázně a v rozhodujícím sedmém zápase deklasovali Nižněkamsk 7:3.

Na postupu nejlepšího týmu základní části se výrazně podíleli čeští hráči. Dva góly dal Roman Červenka po přihrávkách Jaromíra Jágra. Dvě asistence si připsal také Petr Vampola.

Hostům pomohl v první třetině zdramatizovat utkání další český útočník Libor Pivko, který v 17. minutě snížil na 2:3. V dalším průběhu už měl ale jasně navrch Omsk, který se ve čtvrtfinále utká s Magnitogorskem. V sérii na sebe narazí strůjci loňského triumfu české reprezentace na mistrovství světa: proti trojici útočníků Omsku bude stát kapitán národního mužstva Tomáš Rolinek.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Kazaň a Ufa, Jaroslavl a Dinamo Riga a Petrohrad a Atlant Mytišči.

Omsk, který byl v pátek v závěru šestého zápasu na pokraji vyřazení, zvládl vstup do rozhodujícího duelu skvěle. V šesté minutě přenechal Vampola puk za brankou Červenkovi, který si vyjel do pravého kruhu a propálil gólmana Ivana Kasutina. Hosté rychle odpověděli a po bleskové přestřelce v úvodu zápasu Nižněkamsk už ve 13. minutě vystřídal brankáře, Kasutina nahradil za stavu 3:1 pro Omsk Scott Munroe.

Kanadský gólman kapituloval v 29. minutě po střele Alexandra Pěrežogina, před koncem druhé třetiny zvýšil už na 5:2 Červenka, kterému nezištně přihrál za sebe při nájezdu na branku Jágr. Zápas měl jasný průběh, hosté dali třetí gól až v 59. minutě z trestného střílení.