Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jak se Kovarčíkovi povedlo získat od státních firem desítky milionů na konferenci?

Lesy ČR, Severočeské doly, ČD Cargo a ČEPS odmítají zveřejnit výši sponzorských příspěvků na akci Dny USA a EU.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Milota

17. 10. 2012 8:40
Čistě náhodou jsem se podíval
Čistě náhodou jsem se podíval do obchodního rejstříku a zjistil jsem, že Kovarčíkův slavný Teleaxis je v likvidaci a od roku 2004 též v konkurzu. Nevím přesně co všechno pan Kovarčík za sebou v této firmě zanechal, ale z mimořádné závěrky k 13.5.2004 je jasné, že státu na daních dluží 17,433.000,- Kč. Tedy pokud od té doby státu něco neposlal. V roce 2002 si (jak předvídavé) Kovarčík zakládá s.r.o. Czech Teleaxis se stejným předmětem činnosti, sem teď asi padají ty miliony vyžebrané od vlivných kamarádů. Takže když se nasekají nějaké dluhy, tak se prostě v Česku založí nová firma a v pohodě se jede dál, močálem černým kol bílých skal. A na zisky z nové firmy si věřitelé ani nesáhnou.Nechci vypadat jako šťoural, ale nepřijde mi úplně vhodné, když státní a polostátní podniky dávají peníze člověku, který státu dluží sedmnáct a půl melounu na daních.  
0 0
možnosti
Stačí zadat do Gooogle jména Kovarčík a Klaus, a dohledat si
minulost. Není to zase tak dávno, kdy Kovarčík prohlašoval, že na různých veřejných akcích a závodech, kde se jeho přítel Klaus zúčastní soukromě, bude vybírat zvláštní a vysoké poplatky za místa v hledišti bezprostředně sousedící se sedícím Klausem. Proč by tedy pro Kovarčíka měl být problém dnes sehnat pár (desítek) milionů pocházejících ze státní kasy? :-) Ten pán se evidentně pohybovat mezi politiky umí a ještě při tom produkuje zisk. Kdo z vás to má? :-D
0 0
možnosti

T. Sauer

14. 10. 2012 13:01
Pane autore, to myslíte vážně?
Za prvé jste neodpověděl, poněvadž jste tázajícímu nesdělil co na zasedání zaznělo a za druhé pisatele urážíte hned dvakrát. "Bože, co to máme za čtenáře!!! Nedivím se, že se skrývají za dementními nicky." Docela  neadekvátní reakce hodná akorát arogantního nabubřelce. Jděte někam.
0 0
možnosti