Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jak Ukrajinu zbavit noční můry jménem plyn z Ruska. Jednou provždy.

Je třeba definovat a následně postavit několik plynovodů a jeden terminál, píše Vratislav Ludvík.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Cermans

20. 3. 2014 9:49
Bravo pane Čenáři ČP, souhlasím s Vámi, jak je vidět školy
bez zdravého rozumu jsou na nic, hlavně je třeba se umět oprostit od ideologie. Je to velmi nepopulární říkat některé věci, třžní hospodářství se bez demokracie neobejde. V momeťe kdy tato demokracie , omezuje trh hází se do koše jako zbytečný obal. V minulém režimu zase demokracie končila v momentu , kdy ohrožovalá vládnoucí stranu. Můžeme porovnávat rozdíly v brutalitě obou režimů, z hladiska skutečné demokracie se od sebe zase tolik neliší. Nějaké řeči , že v minulém režimu bych tohle nemohl psát jsou dětským šidítkem, ano mohu psát a co víc? Co je to za demokracii, když ve veřejnoprávní televizi si soudce stýská, že nemá prostředky jak dostat obviněného ze zpronevěry velkého rozsahu k soudu už dva roky/obviněný vždy den před stáním pošle potvrzení lékaře že je nemocný/. Vím, že Vás hodně nebude souhlasit, ale pokud se dokážete oprostit od ideologie, dojdete ke stejnému závěru. V mezinárodních vztazích je to stené , demokratické jsou pouze peníze, ostatní je k smíchu/ nebo k pláči?/. Kdo ví?
0 0
možnosti

Křivohubý Edward

27. 3. 2014 10:16
Ostřelovači ..........
Otázka zní, kdo najal ostřelovače ? Odpověď zní otázkou - A KOMU TI OSTŘELOVAČI PROSPĚLI ? Janukovičovi rozhodně ne, bylo mu myslím naprosto jasné, že pokud se začne střílet, je to jeho definitivní konec !
0 0
možnosti
Tak mně vychází, že střelbu mohly iniciovat obě strany.
Ten někdo dobře věděl, že Ukrajina je silně polarizována a tušil, že střelbou bude násilí eskalovat. Cíl mohl být asi jediný - rozštěpit Ukrajinu a získat moc na "své" půlce země. Pochybuji, že to střílení bylo vedeno primitivními pudy se někomu pomstít. Moc a sláva bývají na prvním místě. Klidně to mohl být sám Janukovič, který chytře předstíral sbližování s EU a pak naráz otočil (co ho k tomu vedlo?). Přitom spoléhal na Rusy, za kterými konečně i utekl. V tom případě by se dalo očekávat další pokračování v dělení Ukrajiny.
0 0
možnosti
Osobní zážitek z Ukrajiny
Když jsem poprvé přijel na Ukrajinu někdy v r. 2008, tak jsme si s kolegou potřebovali směnit Eura na Hřivny. Protože bylo teplé počasí, byli jsme oblečeni typicky česky - kraťasy + sandále. Trochu jsme byli za exoty, protože kdo byl někdy na východě, tak mohl postřehnout, že tam chlapi nosívají i v létě kalhoty. Vyhlédli jsme si pobočku jedné banky. Po vstupu dovnitř mě poprvé překvapil typický ukrajinský nešvar přezaměstnanosti. V malé pobočce 5x10 m bylo nejméně 7 zaměstnanců a žádný klient. Kolega se uměl dobře domluvit, tak šel k okýnku, položil Eura, že to chce směnit. Mladá kočka (všichni v té bance měli tak do 35 let) se po chvíli zvedla a odešla. Chvíli v zadu zmateně pobíhala jako že ke kopírce sem a tam s nějakými papíry. Kolegyně z vedlejšího okýnka utekla raději dříve, než jsme mohli přistoupit k ní. Po chvíli si nás všiml asi jejich šéf a něco jim řekl. Po další chvíli se nic nestalo a tak jsme odešli pryč.Z dalších osobních zkušeností mých a především kolegů mohu říci, že Ukrajina je větší zapadákov než Rusko. Nechci je tím urážet, ale zkušenost je taková. Mají sakra co dohánět.
0 0
možnosti

Křivan

1. 4. 2014 13:41
Ona je Ukrajina a Ukrajina. S
Ona je Ukrajina a Ukrajina. S těmi kraťasy se to ale za 50 let nezměnilo.Zdařilý postřeh.
0 0
možnosti

Křivan

25. 3. 2014 15:05
Ano máte pravdu, jenže on je
Ano máte pravdu, jenže on je rozdíl jestli při tom nezemře nikdo, nebo stovky, či tisíce lidí. Nikdo té lidové milici neřekl jdem do toho, protože všichni věděli, že takhle to dál nejde. Jenom jestli s tím výsledkem jsme nyní spokojeni. To si každý podle svých preferencí musí říci sám.
0 0
možnosti

Křivan

25. 3. 2014 14:58
ukrajinský národ
Pro zjednodušení vezmu jako příklad Československo. Nikdo si nedovolil zrušit slovenštinu.Na Ukrajině tu blbost provedli bez uzardění. Má to své historické kořeny, mezi které patří především odlišnosti západní a východní Ukrajiny. jazykové - ukrajinština, ruština, včetně rozdílného pisma,náboženské - řeckokatolická církev, pravoslavná církev,národní - západ Ukrajinci, východ Rusové,územní - skutečná hranice mezi západní a východní částí se měnilakaždých cca 50 letOpomenul jsem zájmy Poláků, Rusínů, Rumunů, Maďarů, krymských Tatarů, volyňských Čechů určitě i dalších.Za posledních 23 let se tyhle odlišnosti měly rozumě řešit. Jenže nebyla vůle ani síla. K tomu pro nás nepředstavitelně špatná ekonomická situace. Viděl jsem několik fabrik, pozůstatek SSSR v zimě. Topilo se jen v ředitelně, možná jen kvůli nám. Liduprázdno. Tohle je výsledek. Vůdci západní Ukrajiny si v Kyjevě vytvořili vlastní vládu a své požadavky směrují na východ Ukrajiny. Je to pro nás paradox, navíc jedním z důvodů proč Rusové z východní Ukrajiny chtěji připojit k Rusku je podstatně lepší ekonomická situace.PS. Stačí, já snad napíšu knihu. To byl pokus o vtip.
0 0
možnosti

Tobul

23. 3. 2014 18:40
Faktický doplněk
Co se týče Gazpromu a jeho postavení - doporučuji velmi obsáhlou prezentaci z "Investor's Day" - čerstvě z Londýna:http://www.gazprom.com/investors/events-presentations/investor-day-march-2014- mimochodem pro pana Ludvíka - těžba Norského plynu klesla meziročně o 8%.
0 0
možnosti

Kecálek

23. 3. 2014 17:17
Zajímavé jak ti náckové rychle přestali vadit:
Citát z rezoluce Evropského parlamentu ze dne 13.12.2012:"EP vyjadřuje znepokojení nad vzrůstajícími nacionalistickými tendencemi politické strany Svoboda, která se nově dostala do Parlamentu (v Uk). Její rasistické, antisemitské a xenofobní projevy odporují hodnotám a principům EU."
0 0
možnosti

Josef Novak

23. 3. 2014 14:45
Vrána k vráně sedá, bruselský
Vrána k vráně sedá, bruselský nácek kyjevského volá......
0 0
možnosti

Kecálek

23. 3. 2014 13:47
Pozoruhodné myšlenkové paradoxy eurohujerů
Zatímco nacistická vláda Ukrajiny, která se dostala k moci ozbrojeným půčem vůči demokraticky zvolené vládě má právo rozhodovat o budoucnosti celé země, tak demokraticky zvolená vláda a parlament Krymské autonomní republiky nemá právo vyhlásit referendum o změně statusu této země.Nato totiž všichni ti bolševci a náckové v své zaslepenosti zapomínají - Krymská Autonomní Republika je skutečně samosprávným státním útvarem a byla součástí Ukrajiny na základě smlouvy mezi Ukrajinskou vládou a vládu Krymu, dnes si občané Krymské republiky již nepřejí být součástí nacisty ovládané Ukrajiny demokraticky to vyjádřili v referendu.Totalitářům samozřejmě z vlády, která respektuje demokraticky vjádřenou vůli svých občanů vstávají vlasy hrůzou na hlavě...Na druhou stranu když Irští občané demokraticky v referendu odmítli Lisabonský diktát, jejich vůli Brusel odmítla respektovat a donutil Irsko opakovat referendum tak dlouho, až byl výsledek podle přání Brusele...
0 0
možnosti
Tak sem dejte odkaz, ať se poučím.
Jistě to bude zajímat i ostatní.
0 0
možnosti