15. prosince 2008 17:23 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Jako bych slyšela Sládka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 5Diskuse

Ad LN 12. 12.: Pozor na nový živočišný druh – euronácky!

Nemohu si odpustit poznámku, že už sám tón a styl pana Jakla  v jeho polemickém článečku "Pozor na nový živočišný druh - euronácky!" je nejlepším důkazem, že termín "nácek" (zajisté nikoli "euro") se hodí daleko spíš na něho než na dost umírněného pana Palatu, který pouze vyslovuje svůj názor.
Něco tak demagogického (přehánění a překrucování) a přímo nenávistného - na samé hranici hysterie, zajisté že velmi záměrné - jsem naposled slyšela opravdu od Sládkových republikánů, o jejichž náckovství včetně posvátné krávy národních zájmů jistě nebylo a není pochyb. Ačkoli vytýká kritikům názorů pana Klause nálepkování a vylučování z diskuse kvůli odlišnému názoru, sám dělá totéž, a to ještě mnohem nehoráznějším způsobem: kdo s ním (potažmo s panem Klausem) nesouhlasí a odvažuje se mít obavy z tak vyhrocených a přímo extrémních názorů (např. že schválení Lisabonské smlouvy bude znamenat, že Česká republika přestane existovat jako samostatný stát), je okamžitě označen za "euronácka" (což je téměř žalovatelná urážka),  který navíc "předevčírem zkoušel nastolit komunismus na barikádách" (!!! kdy? kdo?
pan Palata? prosím - podle vzoru pana Jakla samého - fakta, důkazy místo vylévání špíny). Je mi z lidí tohoto typu opravdu fyzicky nevolno...
Maita Arnautová, Praha
  • 5Diskuse
Najdete na Lidovky.cz