1. března 2010 15:43 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Japonci milují Johnnyho Deppa, už posedmé ho zvolili nejlepším hercem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Johnny Depp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Johnny Depp | foto: Reuters

TOKIO Filmoví fanoušci v Japonsku se nemohou nabažit Johnnyho Deppa; hvězda filmové série Piráti z Karibiku se drží na nejvyšším místě žebříčku popularity a již sedmý rok po sobě ho japonský filmový magazín Screen vyhlásil nejoblíbenějším hercem.

Podařilo se mu tak překonat předchozí rekord, který držela Audrey Hepburnová na počátku 60. let. Ta byla podle ankety, kterou časopis pořádá od roku 1952, nejpopulárnější herečkou v Japonsku šest let po sobě.

Depp, kterého loni časopis People již podruhé označil za sexuálně nejpřitažlivějšího muže, nasbíral v Japonsku pro své prvenství 4500 hlasů, což je dvakrát více než získal za druhé místo Robert Pattinson z filmu Twilight Sága: Nový měsíc.

"Jeho popularita neklesla od prvního dílu Pirátů z Karibiku," řekl šéfredaktor časopisu Akihiro Jonezaki. "Má širokou základnu fanoušků, od mladší generace až po starší lidi," řekl a dodal, že Depp je schopen upoutat pozornost rolemi v různých žánrech, od rodinných filmů typu Karlík a továrna na čokoládu až po vážné snímky, jako jsou Veřejní nepřátelé.

Film Veřejní nepřátelé, v němž Depp hraje světoznámého gangstera Johna Dillingera z 30. let, byl v anketě časopisu Screen zvolen nejlepším filmem loňského roku a odsunul snímek Harry Potter a Princ dvojí krve na druhé místo a Twilight Sága: Nový měsíc na místo třetí.

Deppovou další rolí je vyšinutý kloboučník ve snímku Alenka v říši divů režiséra Tima Burtona, který se začne v USA a dalších zemích promítat v pátek a v Japonsku v polovině dubna.

ČTK