9. září 2015 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Jatka 78 zahajují podzimní sezonu Bouří. Chystají i večer na podporu uprchlíků

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Představení Bouře režisérského tandemu SKUTR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Představení Bouře režisérského tandemu SKUTR. | foto: Kateřina Trnková

PRAHA Multifunkční kulturní prostor v pražské holešovické tržnici Jatka 78 zahajuje novou ve středu 9. září sezónu inscenací Bouře režijního dua Skutr. Dalšímu programu bude dominovat nový projekt Cirku La Putyka s názvem Family. Chystá se ale i hostování nezávislých divadelních souborů například v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu, vystoupení souboru 420PEOPLE, pravidelná představení pro děti nebo večer Welcome Drink pořádaný na podporu běženců.

Zahajovací představení Bouře na motivy díla Williama Shakespeara mělo na Jatkách 78 premiéru loni v listopadu.

Novinkou bude 19. září sólová performance Endless Composition tanečníka a choreografa Jozefa Fručka. Jde o pětihodinovou improvizaci na téma současného umění, v níž vedle Fručka účinkuje pouze třicet dvoumetrových dřevěných hranolů. Tato živá instalace se bude konat koná v takzvané Skleněnce v hale 11a v areálu tržnice.

Hlavní částí říjnového programu bude premiéra projektu Cirku La Putyka s názvem Family. Do tohoto představení přizval principál souboru a režisér Rostislav Novák většinu umělců, kteří na představeních této novocirkusové company spolupracovali v uplynulých letech. Výsledkem je největší obsazení a největší projekt v historii souboru.

Cirk La Putyka dále chystá kromě téměř kompletní přehlídky všech svých inscenací také komponované večery La Putyka de luxe, během nichž diváky provede všemi prostory Jatek78, tedy galerií, divadelním sálem i zkušebnami.

Z hostujících souborů se v holešovickích představí například BodyVoiceBand (20. září s představením Vojna, 7. října Bubny v noci) nebo 11:55 (17. září inscenace Regulace intimity, 28. září a 7. listopadu Střepy a chlebíčky, 1. listopadu Hodníchlapci). Regulace intimity bude uvedena v rámci večera Welcome Drinkpořádaného na podporu běženců a jejich vstřícného přijetí českou veřejností. Součásti večera budou (vedle divadelního představení) debata časopisu Respekt o přístupu k uprchlíkům a koncerty kapel jako Sunflower Caravan nebo Peter Pan Complex.

Na začátku října budou Jatka78 hostit festival 4+4 DNY V POHYBU. Během tří večerů v Holešovicích vystoupí francouzský nekonvenční umělec Jonathan Capdevielle se svým představením Adishatz / Adieu (3. října) a autorka hudby k filmu Hotel Rwanda Dorothée Munyaneza (5. října). Na 9. října je připraveno představení Night Tripper uznávané norské choreografky Ingri Fiksdal.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse