30. září 2007 17:39 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Je nás 10 000 a jsme odnoží města

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN - Metropole Praha: 29. 9. :V Malešicích budou mrakodrapy

V jednom z prvních čísel časopisu občanů Prahy 10, který jsme spolu s dnes již zemřelým novinářem Jindřichem Jirkou založili v roce 1990, jsme přinesli (a opakovaně potom několikrát) články s otázkami Dočkají se Malešice svého náměstí? Mezitím se z občanských novin stal z velké části zdeúřední věstník obvodního úřadu, Malešice mají více než 10 000 obyvatel a jsou na tom hůře než kterékoli jiné město o této velikosti v naší zemi.
Od listopadu 1990 se s tou ostudnou rozsáhlou parcelou nic nestalo! Jsme pouze odnoží vršovické radnice, zastupuje nás jediný občan (bydlí a žije v Domově pro seniory, Rektorská 577/5), žádného svého poslance neznám, proto jsem překvapen a spolu se mnou více lidí v mém okolí, že existuje nějaká petice proti monstrózní výstavbě konečně malešického náměstí! Chybí nám tu veřejné sauny, plavecký bazén, veřejné sportoviště a tělocvična, nehledě na další služby, jakými je právě město o 10 000 obyvatelích vybaveno. (Představme si jen takové město bez knihkupectví!) O tom se v projektu nepraví vůbec nic!
Protestovali jsme už jednou a nevíme, jak to dopadlo – měla tudy vést tramvaj místo zeleného pruhu v Počernické ulici, kudy dopravu dnes zajištují autobusy k naší úplné spokojenosti. Hůře jsou na tom ty stovky nových občanů z Malešické stráně, kde se staví a staví a veřejná hromadná doprava není v dohledu!
Povýšenecký postoj radnice Prahy 10 se nám Malešickým ani trochu nelíbí. Přitom dávám osobně najevo svůj zájem o rozvoj obvodu svou spoluprací s obvodním kronikářem Michalem Ezechelem, čili mohl bych být informován z první ruky.
Miroslav Sígl, člen Obce spisovatelů, miroslav.sigl@seznam.cz
Najdete na Lidovky.cz