Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Jen ať nezaměstnaní makají!

Dle 81 procent oslovených právníků se veřejnými pracemi pro nezaměstnané v rozsahu 20 hodin týdně ústavní normy neporušují.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

John Dear

Podpora v nezaměstnanosti není sociální dávka !!!!!!!!!!!!!!!
Je to opravdu zoufalé, když ani právníci nevědí, že podpora v nezaměstnanosti není sociální dávka. Že to neví "šílený kybernetik" Drábek, kterého politická funkce vynesla do křesla ministrapráce a sociálních věcí mne už vůbec nepřekvapuje.Tak jenom na vysvětlenou: podpora v nezaměstanosti se vyplácí těm, kteří v předchozích 3 letech odporacovali alespoň 1 rok v pracovním poměru, kdy zaměstnavatel za ně odváděl zdravotní a sociální pojištění, jehož součástí je také příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. Podpora v nezaměstnanosti se vypočítává z průměrného výdělku nezaměstnaného jako 0,58 násobek tohoto čistého výdělku, maximálně 13.580,- Kč měsíčně. Vyplácí se podle věku: do 50 let - 5 měsíců, od 50-55 let - 8 měsíců, nad 55 let - 11 měsíců. Kdo má nárok na podporu v nezaměstnanosti, není určitě žádný "nemakačenko", protože předtím musel pracovat !!!!!!!!!!!!Už je to jasné, páni právníci ?????
0/0
27.9.2011 7:03
Foto

Simon

Podpora v nezaměstnanosti
Podpora v nezaměstnanosti samozřejmě JE sociální dávka. To, že existují i JINÉ druhy sociálních dávek, na podstatě věci nic nemění. 
0/0
28.9.2011 8:47
Foto

John Dear

Podpora v nezaměstnanosti opravdu není sociální dávka .....
Podpora v nezaměstnanosti opravdu není sociální dávka, zřejmě nechápete ten rozdíl. Podporu v nezaměstnanosti si všichni zaměstnaní lidé tzv. "předplácí" povinným odvodem na státní politiku zaměstnanosti v době, kdy pracují. Odvádějí (nedobrovolně) do systému peníze a jejich zlomek potom čerpají v době, kdy se stanou nezaměstnanými.Na výplatu podpory v nezaměstnanosti má pak nárok nezaměstnaný, který v posledních 3 letech odpracoval alespoň 1 rok. Podpora v nezaměstnanosti se vypočítává z posledních čistých příjmů nezaměstnaného a je možno ji pobírat pouze po určitou předem stanovenou dobu podle věku (viz výše). Příjem každého zaměstnance je různý podle profese, kterou před tím, než ztratil práci, vykonával. Proto také vypočítaná podpora v nezaměstnanosti je různá pro každého nezaměstnaného. Jsou na tom "biti" lidé s vyššími příjmy, protože dosáhnou maximum a víc prostě dostat nemohou.A tady je ten rozdíl: Sociální dávky mohou pobírat a z většiny také pobírají především ti lidé, kteří v životě dokonce vůbec nikdy nepracovali !!!!!!!! Prostě do systému nikdy žádné peníze nedodali, a přesto z něho bohatě čerpají ! (Je to nelogické, ale je to tak!) Při výplatě sociálních dávek se vychází z aktuální výše životního minima, které je stejné v celém státě pro každého jednotlivce bez ohledu na vzdělání, pohlaví a nevím co ještě.Už je to jasné ??????????
0/0
29.9.2011 6:43
Foto

Simon

Mě to jasné je od začátku,
Mě to jasné je od začátku, ale Vám patrně ne. Můžete psát třeba milion otazníků, nebo i vykřičníků, ale věc se má tak, že existují dávky ze sociálního pojištění, ze státní sociální podpory a dávky sociální péče. Podpora v nezaměstnanosti patří mezi dávky ze sociálního pojištění, tak jako například nemocenská. I dávky ze sociálního pojištění jsou sociálními dávkami, přestože nejde o milodary, ale fungují na pojistném principu. Pořád totiž nejde o komerční pojištění, ale o pojištění sociální.
0/0
29.9.2011 13:30
Foto

J60o15s13e98f 58M97a72n20n 3834238745316

Naprostý souhlas.
Naprostý souhlas.
0/0
26.9.2011 20:37
Foto

Honza

zdravý selský rozum
to se aspoň dá číst narozdíl od těch blábolů právníků. Kolik jich bylo, 21? 21 právníků a 40 právních názorů.
0/0
26.9.2011 19:05
Foto

Lojza Z Paseky

Podpora v nezaměstnanosti vs. sociální dávky
Podporu v nezaměstnanosti béře člověk, jenž pracoval, zaměstnavatel za něho odváděl příspěvek na státní politiku zaměstnanosti. A tento člověk přišel né vlastní vinou o práci. Na podporu v nezaměstnanosti jest nárok dle věku tuším 5, 8,11 měsíců. Podmíněno v předchozích třech létech odpacováním alespoň dvanácti měsíců.To, o čemž jest v článku řeč (alespoň kterak jsem tomu porozuměl),  jsou sociální dávky. Ty jsou určeny našim spoluobčanům, Rómům cikánského původu. Tedy lidem, kteří by hrozně rádi pracovali, dřeli by klidně 25 hodin denně, leč není jim to z diskriminačních důvodů umožněno. Podporu v nezaměstnanosti si se sociálními dávkami plete i jistý Drábek, takto ministrant přes sociální přitažlivost státu.Tak zvaným politikům se zcela úspěšně zdařilo odvést zájem veřejnosti od otázky o kolik navíc zaplatíme, na otázku lidských práv. No, víme kde žijeme.
0/0
26.9.2011 18:57
Foto

Xxx3

České představy o VPP
Proti veřejně-prospěšným pracím by nebylo z principu možné nic namítat, KDYBY zdejší představy o VPP nekončily u lopaty s hraběmi a zametání chodníků ve městě. To vše v situaci, kdy se například ve školství nedostává asistentů. U nás jsou chápány VPP prostě jako forma trestu za nezaměstnanost. Báchorky o tom, že nezaměstnané nikdo nenutí být registrovanými na úřadu práce jsou silně alibistické. Nenastoupit na úřad práce si může dovolit jen menšina propuštěných lidí, protože to předpokládá, že v době svého zaměstnání naspořili prostředky i na několik měsíců. To se týká jen lidí s naadprůměrnými příjmy.
0/0
26.9.2011 13:36