4. října 2007 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jeřáb zabil dva dělníky

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Zřícený jeřáb na stavbě akvaparku v Čestlicích u Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zřícený jeřáb na stavbě akvaparku v Čestlicích u Prahy. | foto: ČTK

ČESTLICE Dva lidé přišli o život při stavbě akvaparku v Čestlicích u Prahy. Padající jeřáb zabil dva dělníky, třetí byl s těžkým zraněním letecky přepraven do střešovické nemocnice.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Terezy Janečkové zemřel jeden dělník okamžitě při neštěstí, druhého se záchranáři marně snažili oživit. Mluvčí policie Praha-venkov Jana Žďárská doplnila, že nehoda se stala při montáži stavebního jeřábu a že zahynuly osoby, které montáž prováděly. Zraněný dělník má zřejmě poraněnou páteř. Na příjmovém oddělení střešovické nemocnice lékaři vyhodnocují jeho zdravotní stav.

Očitý svědek popsal nehodu tak, že ocelová konstrukce se "s ohromným rachotem, který trval desítky vteřin, zřítila tak, jako by padala Eiffelovka". Prostor uzavřela policie, která neštěstí vyšetřuje. Bude prověřovat, zda na stavbě nebyl spáchán trestný čin ublížení na zdraví. Na místo přizvala pracovníky inspektorátu bezpečnosti práce a soudního znalce z oboru stavebnictví.

Akvapark u komerční zóny Průhonice - Čestlice má být otevřen do konce letošního roku na ploše, která zabírá více než 16.000 metrů čtverečních. Provozovatelem atrakce bude GMF AQUAPARK PRAGUE, která je společným podnikem společností SPGROUP a německé firmy GMF, jež má v Německu 18 akvaparků.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz