Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Jihočeši živí sen o play off

Statistiky a ohlasy na zápasy 51. kola O2 extraligy

ZÁPAS KOLA

PRAHA Naděje Českých Budějovic na napravení zpackané sezony ještě žijí. Vítěz základní části z minulé sezony zvládl duel proti Karlovým Varům, když se v čase 59:52 prosadil slovenský forvard Michal Hudec. Zisk tří bodů udržel České Budějovice ve hře o desáté místo, zaručující předkolo play off.

Č. Budějovice - Karlovy Vary 2:1 Jihočeši mohli na dálku děkovat Plzni, která jim výrazně pomohla. Ta na ledě desátého Třince vyhrála 3:1 a sebrala Ocelářům tři důležité body. Kdyby je Třinec získal, už by ho nemohly České Budějovice z desátého místa sesadit. Místo toho ale přišla pátá porážka Ocelářů v řadě, která stála místo i dosavadní trenéry Antonína Stavjaňu a Pavla Marka.

„Vedení okamžitě po utkání rozhodlo o odvolání realizačního týmu. Ve čtvrtek ve Vítkovicích povede mužstvo Pavel Marek,“ citovala agentura ČTK mluvčího klubu Iva Pullmanna.

Právě duel Třince ve Vítkovicích a Českých Budějovic proti Liberci tak definitivně rozhodne, kdo si sezonu prodlouží bojem o titul a kdo bude zápolit o udržení v extralize.

Lépe je na tom Třinec, který má 69 bodů. Jihočeši nasbírali 68 bodů, a musejí tedy doufat, že Třinec ve čtvrtek nějaké body ztratí a sami že je získají. Vzájemnou bilanci mají oba týmy stejnou, v případě rovnosti bodů by rozhodoval poměr mezi vstřelenými a inkasovanými brankami. Ten mají Oceláři o gól lepší.

Na jihu Čech včera dvě třetiny diváci viděli sice zajímavý hokej, tomu ale chybělo to nejpodstatnější - góly. Až ve čtyřiačtyřicáté minutě našel Mertl najíždějícího Muchu, který se z voleje nemýlil.

Domácí se ale z vedení radovali jen tři minuty. Jihočech Veselý putoval na trestnou lavici, po jednatřiceti vteřinách jej ale do hry vrátil zblízka skórující Hluchý.

Rozhodnutí tak přišlo až v samém závěru, přesněji osm vteřin před vypršením základní hrací doby, kdy Hudec propasíroval puk do branky hostí i s Mensatorem.

„Jednu chvíli se mi zdálo, že Mensator už puk má, ale nějak se to odrazilo a skončilo to v bráně,“ přiznal šťastný střelec.

Branky a nahrávky: 44. Mucha (Mertl, Hřebejk), 60. M. Hudec (Vak, Frolo) - 47. Hluchý (Dobroň, Sailer). Rozhodčí: Hodek, Kubeš -Barvíř, Pavlovič. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3836. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1.

Pardubice-Litvínov 2:3sn

Branky a nahrávky: 41. Blažek z tr. střílení, 52. Zohorna (Somík) - 45. Jánský (Reichel), 54. Bahenský (Punčochář, Jenáček), rozhodující sam. nájezd Lukeš. Rozhodčí: Husička, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. Diváci: 9490. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 0:0.

Václav Sýkora (Pardubice): „Poslední zápas základní části doma jsme chtěli vyhrát, ale ztroskotávali jsme na brankáři soupeře.“ Jaroslav Hübl (Litvínov): „Hráči bojovali, vyplatilo se to a získali tady dva důležité body. Hráčům bych za to chtěl poděkovat.“

Mladá Boleslav - Zlín 3:4sn

Branky a nahrávky: 5. J. Novák (Král), 9. Klimenta (J. Moravec, D. Vrbata), 33. T. Sýkora (Padělek) - 29. Galvas (Hamrlík, Leška), 55. Köhler (Kučný), 58. Andrašovský (Míka), rozhodující sam. nájezd Andrašovský. Rozhodčí: Mikula, Homola - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:5, navíc Balán (Zlín) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3265. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:2 - 0:0.

Jaromír Šindel (MB): „S odřenýma ušima jsme ubránili bod. Nájezdy už jsou loterie, záleží na gólmanech, jak jim to vyjde.“ Rostislav Vlach (Zlín): „Myslím, že úvod zápasu nám moc nevyšel. Postupně se ale hra vyrovnávala a v poslední třetině jsme byli lepší.“

Slavia-Kladno 4:3p

Branky a nahrávky: 1. Bednář (Červenka), 25. Beránek (Kadlec), 51. Beránek (Vondrka), 65. Sloboda (Žižka) - 16. Martin Procházka (Patera), 52. Horna (Šmach), 60. Horna (Patera, Martin Procházka). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 4682. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 - 1:0.

Jiří Kalous (Slavia): „Měli jsme utkání slušně rozehrané, ale bohužel jsme udělali v závěru hrubou chybu. Naštěstí jsme v prodloužení získali dva body.“ Petr Kasík (Kladno): „Je úplně jedno, kolik máme schůzek s rozhodčími, protože když nás jeden rozhodčí třikrát za zápas vyloučí do třech a pak nepískne faul, který je před ním, tak to se těžko hraje.“

Třinec-Plzeň 2:3

Branky a nahrávky: 2. Peterek (Polák), 59. Seman (Peterek) - 8. Straka (Vostřák), 13.

Adamský, 32. Straka (Smrek). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 12:10, navíc Kováčik (Třinec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3018. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Vyšel nám sice vstup, ale všechno se to obrátilo v početních nerovnostech. Plzeň

Hvězdy kola

1. Michal Hudec (ČB) Slovenský forvard rozhodl gólem v čase 59:52.

2. Josef Beránek (Slavia) Dvěma brankami pomohl vyhrát základní část ligy.

3. Martin Straka (Plzeň) Blsýkl se dvěma trefami.

vyrovnala a zápas rozhodla v našem oslabení.“ Milan Razým (Plzeň): „Dostali jsme rychle branku, ale stačili jsme to zvrátit ještě do konce první třetiny na svou stranu.“

Sparta-Vítkovice 3:2

Branky a nahrávky: 39. Langhammer (Vykoukal, Kratěna), 40. D. Výborný, 55. Gulaši (Kratěna, Broš) - 20. R. Hruška (Strapáč), 42. Kvapil (Stehlík, Šimíček). Rozhodčí: Minář, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 5666. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:1.

Marian Jelínek (Sparta): „Dali jsme si za cíl vyhrát, nechtěli jsme nechat nic náhodě na poslední zápas. Jsme rádi, že se to povedlo.“ Kamil Konečný (Vítkovice): „V první polovině utkání mužstvo podalo kvalitní výkon, měli jsme svým způsobem převahu. Bohužel jsme z toho vytěžili jen branku.“

Znojmo-Liberec 4:3p

Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Selingr), 28. Dopita (Mrázek, Erat), 55. M. Růžička (Haman), 65. M. Růžička - 10. R. Vrbata (Podkonický, Modrý), 17. Žabka (Kašpařík), 48. R. Vrbata (V. Nedorost, Podkonický).

Rozhodčí: Polák, Fraňo - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 1957.

Třetiny: 0:2, 2:0, 1:1 - 1:0.

Václav Baďouček (Znojmo): „Za výkon našeho týmu od druhé třetiny mohu být spokojen.“ Filip Pešán (Liberec): „Podařilo se nám využít dvě šance po tlaku do brankáře. Ve druhé třetině jsme ale dvakrát inkasovali po zbytečných faulech.“

14. BK Mladá Boleslav 51 15 5 4 27 129:142 59

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

Události kola

Slavia vyhrála základní část. Hokejisté pražské Slavie zdolali v 51. kole Kladno 4:3 v prodloužení a zajistili si prvenství v základní části extraligy. Úřadující šampion si tak zopakuje účast v Lize mistrů, i kdyby neobhájil titul, má jistý start v druhém kvalifikačním kole. Rozhodl o tom gólem v čase 64:49 obránce Karol Sloboda. Slávisté vedou tabulku o tři body před Pardubicemi, které podlehly Litvínovu 2:3 po samostatných nájezdech. Spartě zajistil čtvrtfinále Gulaši. Sparťané porazili doma Vítkovice 3:2 a definitivně si tak zajistili postup do čtvrtfinále play off. Vyrovnaný duel rozhodl obránce Michal Gulaši, který v pětapadesáté minutě propálil gólmana Štěpánka ranou od modré čáry. Gulaši přišel do Sparty před sezonou právě z Vítkovic.

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...