Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

K čemu tu vládu vlastně máme

Podnikatelé Babiš a Bernard měli studentům VŠE prezentovat své názory na vládní hospodářskou politiku. Prý ale dosud o žádné neslyšeli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Nač máme vládu a stát ?
Odpověď není jednoduchá. Nikde se nehovoří o hospodářských skutečnostecu, světových trendech, rozdělení teritorií mezi monopoly.To je skutečnost dneška.Zatím se jen kritizují poměry..Pokud stát podniká se zbytkem svých podniků, měl by se chovat jako podnikatel, ale  ne jako laik. V tom má pan Babiš pravdu. (Jako podniká třeba Singapur)Pokud nepodniká, měl by reformovat svou velikost, omezovat výdaje na správu státu, sundat občanům daňové tlumiče iniciativ, starat se o plnění základních povinností  jež má ke svým občanům. O tom si již štěbetají i vrabci na střechách. Souhlasím s názorem "Miláno z Děčína" (proč nemá řádné jméno, nemá se za co stydět), že na vině je zákonodárství. Vinu mají právníci. Vymahatelnost práv udávaná v zákonech, zůstává jen na papíře. Udělejte v justici pořádek, a bude pořádek i ve společnosti. To je základní úkol.Pořádek je třeba udělat i s politickými stranami, s touto brzdou  společnosti.Pokud se neprovede reforma státních struktur, pokud se nezmění , bude stát dále upadat do dluhů. Ale jak dlouho ještě ? Z turismu a skladování, se neuživí více než půl milionu nezaměstnaných.
0/0
8.12.2012 16:09
Foto

Livadia

Proč?
Jaký má smysl, že tito pánové, z nichž jeden dusí národ svými oligopolními praktikami co se potravin týče, kdy všechno je dražší než v západních zemích a kvalita zároveň nižší a druhý profituje z tragické skutečnosti, že Češi smutek a frustraci neřeší, ale zapíjejí... jaký má smysl, že právě tito 2 dostávají takový prostor k vyjadřování svých "myšlenek"? Budiž - oni si ten prostor prostor dokážou koupit... ale proč jim lidé naslouchají? Bernard dostal tolik prostoru před (a během) posledními parlamentními volbami,  že by mu mohli závidět i vítězové různých pseudotalentových soutěží. Pro tuto vladu agitoval. S čem je tedy nespokojený? Ať si přizná, že je hlupák a přestane poučovat, jak a co má být a jak toho dosáhnout. Nemůžeme mu bránit v opíjení lidí svou břečkou, ale opíjet je svými bláboly je již mírně řečeno patetické... 
0/0
5.12.2012 9:16
Foto

Selinux

myslím, že házet do stejného pytle
Babiše s Bernardem je velký omyl, stejně jako domnívat se, že Češi pijí pivo ze smutku a frustrace, zapomínáte na fakt, že každý jede trochu jinou linii, první tvoří monopol, druhý podporuje udržení malých pivovarů a to je jiná životní filozofie nemyslíte? Pro mne je tedy velký rozdíl, jestli mi někdo ovlivňuje až diktuje výkupní ceny surovin zatímco druhý se snaží o nastolení regulí pro udržení konkurence, vy v tom rozdíl nevidíte?
0/0
5.12.2012 23:06
Foto

Livadia

Kdepak. Velký omyl je
Kdepak. Velký omyl je zaměňovat logiku a vlastní emoce.Každý jedná v intencích své pozice. Cíl je ale jediný a stejný: maximální zisk. Zbytek jsou jen Vaše naivní dojmy zhruba v duchu názoru, že největším snem Tomia Okamury je blaho obyvatel ČR.Babiš si chrání svou pozici, Bernard svou. Žádný rozdlí v tom není. Jen zkrátka ta pozice je jiná. To je logické "stavovské" jednání - nemá-li někdo možnost postoupit do stav na vyššího, tak dělá alespoň maximum pro obhájení stavu, ke kterému patří. Je to přirozené.  Kdyby Bernard vlastnil Prazdroj nebo Staropramen absenci rozdílu byste postřehl hned, ale holt Bernard takové možnosti nemá, ač by si je jistě přál.
0/0
7.12.2012 0:54
Foto

L20a41d38i57s14l11a29v 53N72o69v28á18k 2537273294743

Hájit svou pozici je přirozené - a děláte to i vy
Tak nevím, čemu se divíte? Já si všímám Babišovy myšlenky "splavnění Labe". Což je ekonomicky nesmyslná (a z hlediska ochrany přírody pochybná) aktivita, kterou by Babiš chtěl zaplatit ne z vlastní kapsy, ale z kapes nás, daňových poplatníků. A tady je už třeba zpozornět! Babiš potřebuje dosáhnout takové pozice vlivu na stát, která mu podobné fantasmagorické výdaje ve prospěch jeho (?) podnikání umožní. Bez korupce v politice těžko dosáhne miliardových státních výdajů na nesmyslné projekty. Mnohým se to už, bohužel, podařilo. A v mnohem větším rozsahu - viz Bursík a spol. a stamiliardové podpory OZE od státu i z kapes občanů současně (souběžně, tedy dvakrát placeno).
0/0
7.12.2012 8:36
Foto

Selinux

co to melete o emocích
a naivních dojmech o Tomio Okamura, máte potřebu podsouvat svoje  dojmy někomu jinému a manipulovat? A co vy? Pracujete, abyste mohl (a) nakrmit králíčka Azurita?
0/0
7.12.2012 19:04
Foto

Miláno Z Děčína

Zde je hlavní viník JUSTICE....
Nechte již toho!Když Vám někdo otevřeně řekne,že se cesty k PODVODU vždy najdou,tak by se měl ministr spravedlnosti rozkrájet,či-li,24 hodin denně s nejlepšími právníky pracovat na podkladech každého jednoho,sebemenšího zákona pro vládu a parlament,aby stávající paskvily zákonů byly života schopné,vysvětlení a účinnost jich byla na dlouhé období a jsme-li v té EU také rovněž jednotné!!!A,že se to třeba dělá je lež nad lež a dá se to nazvat " ZÁMĚR,aby to nefungovalo a vše v skoro ještě ČR se úplně položilo a byl konec státu"!!!!!
0/0
4.12.2012 18:23
Foto

Justice je hlavní viník
Pan Miláno z Děčína má pravdu. Na nepořádcích a nespravedlnosti u nás je vina justice, jinak řečeno tedy zákonodárství. Možná, že je to záměr někoho, skupin lidí, snad i další vyšší zájem.Řešením je reforma zákonodárství. Dovedu si představit její provedení. Toto řešení narazí na odpor celé armády právníků, advokátů, pro které je džungle zákonů základem jejich živobytí.Tento stav je dlouhodobý. Takže se dá s úspěchem předpokládat, že se takovéřešení neuskuteční, ke škodě státu i občanů.Podle mého názoru , stávající zákonodárství , nezajímá mravnost, ale jen důkary činů, jednání. Na pohnutky, příčiny činů, skutků, jinak  k mravnosti,  právo nepřihlíží.Proto k regulaci lidského egoizmu, který je motorem dynamických změn vztahů mezi lidmi, jinými slovy je příčinou všeho zla na Zemi, musí dojít. Jinak lidstvo ztratí vše co za 2000 let civilizací vybudovalo. Mírně řečeno !
0/0
21.12.2012 15:37
Foto

J91i42ř95í 15K82o97p15i82s 1576767933861

Stále dokola omílaná blbost "stát by se měl vést jako firma".
Stát nemůže být nikdy veden jako firma z jednoho podstatného důvodu a to, že stát smí dělat pouze to, co mu zákon umožňuje, kdežto firma může dělat to, co zákon nezakazuje, což je diametrální a zásadní rozdíl. Pan Babiš by o tom již měl být, vzhledem ke svému věku a životním zkušenostem, obeznámen!!!
0/0
4.12.2012 16:56
Foto

Pocono

Nebojte se,  on s tím
Nebojte se,  on s tím obeznánem je a taky toho patřičně (zne/vy)užívá - nevhodné si škrtněte.
0/0
4.12.2012 19:39
Foto

S. Marková

Pane Jiří,
Můžete mi vysvětlit, jaký je rozdíl v termínech "zákon umožňuje" a "zákon nezakazuje"? Konali pánové Gross,Řebíček a jiní šíbři dle nezakazuje nebo dle umožňuje?
0/0
7.12.2012 9:16
Foto

Stát nemůže být jako firma.
Stát který podniká, má tedy své podniky, musí se chovat jako jiné podniky, chce-li  být úspěšný. Jinak je řešením prodat všechny své podniky. Není jednodušší změnit zákony , aby mohl stát podnikat jako jiné firmy ? 
0/0
21.12.2012 15:17