26. listopadu 2008 14:49 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kapela Sto zvířat roztančila pražskou Lucernu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Festival Zahrada: na multižánrové přehlídce, která je zaměřena hlavně na české kapely, vystoupí také Sto zvířat. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Festival Zahrada: na multižánrové přehlídce, která je zaměřena hlavně na české kapely, vystoupí také Sto zvířat. | foto: ČTK

PRAHA Skupina Sto zvířat vystoupila v úterý ve vyprodaném Velkém sále pražské Lucerny. Kapela obráží celou republiku v rámci t-music Sto zvířat Tour. V hlavním městě tak oficiálně představila nové písně ze svého aktuálního maxisinglu Biják. Jako předskokani vystoupili Mr. Cocoman & The Solid Vybez a skupina Eggnoise.

"Hezký večer, Lucerno! Tak jsme se dočkali!" přivítal v úvodu koncertu zhruba 3000 lidí kapelník Sta zvířat Jan Kalina. " Díky, že jste měli trpělivost a vydrželi čekat dvě hodiny a 18 let!" dodal.

Okomentoval tak skutečnost, že začátek koncertu obstaraly dvě předkapely, a Sto zvířat se proto na pódiu za obrovského aplausu přítomných objevila dvě a čtvrt hodiny po avizovaném začátku akce.
Zároveň také připomněl délku existence kapely. Poté již skupina spustila svou energickou produkci, a lidé si tak mohli sborově zpívat, že "nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama" a texty dalších hitů.

Spolu se svými staršími a známými písněmi ze své letité kariéry okamžitě roztančila davy příznivců na ploše ke stání i ve dvou postranních patrech Velkého sálu Lucerny.

Nové písně se ocitnou na sedmém albu Sta zvířat, které pod názvem Postelový scény vyjde na jaře příštího roku. Pražský koncert byl součástí největšího turné v osmnáctileté historii skupiny, které začalo 18. listopadu v Českých Budějovicích a skončí 28. listopadu v Plzni.

Zpestřením velice povedeného koncertu bylo velkoplošná tabule, která Zvířata na jejich tour doprovází a  vystoupení MC Dr. Karyho při jedné z jejich posledních písní.

Martin Melichar www.lidovky.cz, ČTK
  • 1Diskuse