Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Kapitalismus možná naráží na své limity

Dle studie organizace South Centre politika úsporných opatření od přelomu let 2009 a 2010 mnohem více zasahuje ekonomiky rozvojových států.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

5. 5. 2013 17:24
Pokud byste místo demagogických výpadů
pokusil pochopit napsané, tak by vám jistě došlo, že řešením  je odstranění příčin problémů (viz výše). Pokud jsou ti nezaměstnaní alespoň trochu racionální  tak ví komu mohou klást za vinu nedostatek pracovních míst v EU, tedy levicovým populistickým demagogům, jimž je koryto a ideologie přednější než prosperita země a občanů, kteří je zvolili. Regulace a přerozdělování určitě žádná pracovní místa nevytvoří.
0 0
možnosti

5. 5. 2013 19:33
O tom nepochybuju,
vylez jste docela slušně vysoko. Mimochodem co má technologický porkok a díky němu se zvyšující životní úroveň obyvatelstva společného s tím, že díky enormnímu množstvím regulací, dotací a vysoké míře zdanění  se pracovní místa s vyspělých zemí stěhují na východ?
0 0
možnosti

C22h90á78n 37Š43í56m66a

5. 5. 2013 23:49
Přečtěte si definici kapitalismu
 Kapitalismus je kapitalismem i když má sociální prvky 21. století a v ekonomice se uplatňuje kromě privátního sektoru i stát. Tak tomu bylo i v 19. století.  A k těm dluhům, ty se samozřejmě nemusí pěkně dlouho platit, pokud víte jak na to. Viz USA nebo Japonsko.Máte pocit, že se pracovní místa na východ stěhují kvůli "enormnímu množstvím regulací, dotací a vysoké míře zdanění"? Odborníci říkají, že kvůli nízkým mzdovým nákladům. Ale i kdyby. Chtěl byste, aby lidé v ČR pracovali za dva dolary denně v továrnách, které svoje jedovaté odpady vypouští do řek a ovzduší, a které čas od času vybuchují a zabijí několik stovek lidí? Chtěl byste, aby na ulicích leželi a umírali zubožení lidé? Pokud ano, odstěhujte se do Pákistánu, Indie nebo Číny. Naši předkové pracovali usilovně, abychom se měli lépe. Vám to očividně vadí. Nebo si jen zkrátka neuvědomujete souvislosti.A jestli Vám nedochází, že technologický pokrok, zvyšování produktivity práce a likvidace pracovních míst spolu souvisí, tak  to pak nevím.V USA musí každý MĚSÍC vzniknout 110 000 NOVÝCH pracovních míst, aby nezaměstnanost nestoupala. 
0 0
možnosti

Křivan

6. 5. 2013 10:51
Je tu pár ideologických
Je tu pár ideologických nadšenců, co  nás stále tlačí do Bangladéše, či jinám. Do světa bez sociálního rozměru v existujícím systému.  Sami se tam ale moc nehrnou. Jen se snaží okopávat kotniky. To, že systém je v krizi vidí i oni a tak se snaží alespoň přemalovat štít, najednou je z kapitalismu socialismus. Přitom to problém neřeší jen se jim to lépe čte. Poslední výkřik je restart, nejspíš nová "VŘSR" i když...
0 0
možnosti

6. 5. 2013 19:22
Opravdu se domníváte, že kapitalismus ve století 19.
je totožný s tím, s čím se musí potýkat dnešní podnikatelské prostředí? Pokud ano tak vám navhruji návrat na základní školu.USA a Japonsko jsou obří ekonomiky tedy z hlediska těch co půjčují státům peníze extrémně solidní zákazníci (nehledě na to, že Japonsko je zadluženo hlavně u domácího obyvatelstva). Státy jako Řecko, Portugalsko, Španělsko, Slovinsko, dříve Maďarsko si takovou míru zadlužení prostě dovolit nemůžou, protože jsou daleko rizikovější a tedy buď jim nikdo tolik nepůjčí nebo na tak velký úrok, že se toho podělají. Pak budou žebrat u MMF o půjčky a dostanou naordinovánu takové spoření že se z toho podělají taky.Zkuste si ty "odborníky" přečíst ještě jednou, třeba pak nebudete za blbečka. Mimochodem míra zdanění (konkrétně práce) a mzdové náklady úzce souvisí. Pro ČR to platí tuplem. Zdanění práce je zde extrémně vysoké a je nepochybné, že výrazně zvyšuje nezaměstnanost.Naši předkové, kteří usilovně pracovali nejspíš v hrobech rotují jako vrtule z toho, že jejich potomci předpokládají, že je stát bude živit.Opravdu se domníváte, že zrušení dotování tzv. oze, biopaliv, zrušení miliardovách dotací na společnou zemědělskou politiku a zrušení uhlíkoodpustkové šílenství způsobí že se do řek budou vypouště jedy a na ulicích budou ležet zubožení lidé? V tom případě vám doporučuji nikoli jen návrat na zš ale rovnou návštěvu psychiatra.
0 0
možnosti

Křivan

6. 5. 2013 13:43
Někdo mne tu podezíral, že
Někdo mne tu podezíral, že nerozumím psanému textu. Tak si to zkuste přečíst ještě jednou.
0 0
možnosti

6. 5. 2013 19:04
Je vidět, že jsem vás podezříval správně.
Z toho co píšete je evidentní, že krom dyslexie budete trpět ještě tragickou neznalostí  elementární ekonomie.
0 0
možnosti