Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Urvisu

Knight a Murdoch velmi často uráží veřejně činné osoby, které se nemohou bránit, jelikož tak oba zmíněné anonymní nicky činí za jejich zády na ČP (bez avíza)… to jen abyste účelově nelhal, jak je vaším osvědčeným prvkem sebeobrany, pane Schneidere. Server České pozice je veřejně přístupným médiem, nejedná se o VIP privátní klub. Pokud někdo považuje dehonestaci a urážky veřejně činných osob za strategii pro zvyšování počtu přístupů a komerčního ratingu pro inzerenty, je to vizitka jeho vlastní ubohosti a bubílkismu. Knighta i Murdocha mám rád, Jana Schneidera v roli magistra českého bubílkismu mám také rád… urážejí, dehonestují, nasazují falešné úsměvy, hovoří zkomoleným jazykem, ale nelžou, případně svým mystifikacím upřímně věří. Což nelze říci o individuích typu ZONZZ, Kalina, MartinS, Koutník, Rychlík, ctenarCP a jim podobných deprivantech, pacientech, anebo po klausovsku – příležitostných rozeštvávačích a pisálcích :)
0/0
31.10.2012 18:48
Foto

J62a77n 93S61c71h48n84e75i43d98e47r 3344768236596

Nu,
hlavně, jestli se vám ulevilo. Věcně není reagovat na co, ale to už je takovým vaším průvodním jevem. Kromě argumentačního vakua a paskřivých novotvarů. Ani za urážku nestojíte, ačli se velmi snažíte.
0/0
1.11.2012 11:14
Foto

Urvisu

Jsem typ hráče, který občas mívá poslední slovo, ale skutečně jen občas, protože mým úkolem je pobíhat po netu a lomcovat korunami stromů, občas jako anděl, jindy jako uličník. Někdo lpí na popisném způsobu psaní, někdo holduje nepopisné, surrealisticky pojaté tvorbě textů podobně, jak protichůdně malují obrazy třeba Max Švabinský anebo Jackson Pollock, dva různé přístupy v těsné blízkosti tvoří Babylónskou věž. Ani nevím, kdy jsem to zkusil poprvé, ale v ten okamžik začala proudit mezi dvěma lidmi čistá energie, oproštěná od obsahu, stal se malý zázrak. Každý, kdo se zajímá, dobře ví, že Picasso začínal kresbami sice krásných, reálných, ale nudných portrétů, dělal totéž, co dokáže obyčejný fotoaparát. Teprve později se naučil zobrazit energii, nebylo to vlastně vůbec složité, postačilo se osvobodit od cizích očekávání a věřit toliko vlastním pocitům, instinktům. Jste případně na tahu, monsieur.
0/0
1.11.2012 21:38
Foto

Milota

Pevně věřím, že policie svým
Pevně věřím, že policie svým obviněním Karla Randáka spustila hodně veselou show, která širokému obecenstvu zpestří čas předvánoční a předvolební. Konec této estrády již však nebudou režírovat její iniciátoři.
0/0
31.10.2012 8:33
Foto

Knight

Vite moc dobre, ze se od te
Vite moc dobre, ze se od te doby lecos zmenilo. Uz nam tam hloda Cervicek a ten je tam diky Langerovi. Takze to by bylo aby si to kluci z ODSky nepohlidali. Te system je tuhy 20 let budovany a bude to stat jeste hodne sil.
0/0
31.10.2012 8:31
Foto

Martins

Úžasné!
Takovéto pojetí "třídní", resp. ve Vašem podání "stranické" spravedlnosti jsem už dlouho neviděl. Připomíná mi to můj oblíbený příklad - pohled na dělníka, který si v továrně zchromí pracovním úrazem prst na ruce. Pokud se mu to stane ve společnosti ovládané komunistickou stranou, pak je to politováníhodný případ nedodržení předpisů bezpečnosti práce ze strany pracujícího. Pokud se ovšem totéž stane ve společnosti kapitalistické, jedná se o důkaz pohrdání zdravím pracujícího ze strany vykořisťovatele, který kvůli maximalizaci zisku instaloval nebezpečný pracovní nástroj, a v širším kontextu důkazem zahnívání celé společnosti.
0/0
31.10.2012 9:51
Foto

Knight

Mylite se. Jsem principialne
Mylite se. Jsem principialne proti systemu, ktery tady byl budovan Kikinou a politickymi stranami 20 let. Jak ODS, CSSD , TOP 09 a dalsimi. Jsme proti privatizaci demokracie tot vse.
0/0
31.10.2012 10:26
Foto

Martins

Jste ubožák, když se nedokážete vyjadřovat
1) Jste ubožák, když se nedokážete vyjadřovat bez primitivních (a homofobních) útoků na hlavu státu. 2) Jste proti privatizaci demokracie a současně obhajujete činnost soukromé špiclovací služby, kterou na náklady burzovního spekulanta provozuje bývalý ředitel rozvědky a jejíž výstupy jsou určeny kdo ví komu a kdo ví k jakým účelům? Pro Boha živého, vždyť Janečkovsko-randákovská špiclovací agentura je exemplárním případem privatizace základních funkcí státu - a normální demokratický stát by provozování takovéto agentury už dávno postavil mimo zákon. Stejně jako není legální mít soukromou armádu...
0/0
31.10.2012 10:54
Foto

Murdoch

Martine, už jsem se Vás
Martine, už jsem se Vás jednou tázal, jestli Vaše příjmení není Shenar...  Na Vaši kritiku o špiclovací agentuře - hmm, mohl bych s Vámi polemizovat s tím, že tam kde svou činnost nezvládají orgány činné v trestním řízení, tak se "špiclovací agentura" hodí a orgánům aspoň něco k fokusaci pustí. Druhák, máte dojem, že privátní detektivní kanceláře je české unikum? Že sledování politiků je české unikum? Nota bene, najmou-li si agenturu zhrzení politici z té samé partaje (tj. modropták na modroptáka)? Já myslím, že Pinkertoni byli první a určitě nikoli jediní, kteří vyplňují mezeru na trhu. Podstatný rozdíl je v tom, že Janečci za tu práci nedostávají zaplaceno od jakéhosi zadavate, ale dělají to z altruismu ( stejně tak i ten insider-whistleblower) a věc dotahují zveřejněním a podáním trestních oznámení - načež Vy budete poněkud nejapně argumentovat, že s částí materiálů na policii nejdou a možná chtějí někoho vydírat, že? A máte pro svá tvrzení nějaký důkaz? Hlavně probůh zase nevytahujte tu paralelu s Vítem Bártou:-))   Tím, jak rezolutně jste odsoudil Randákovu kandidaturu, jste se dostal na roveň Mirka Ztopořánka - ten byl taky chudák celej zděšenej, když k oznámení došlo:-))
0/0
31.10.2012 11:48
Foto

Martins

Ano, souhlasím, že stát
Ano, souhlasím, že stát zdaleka nedělá svou práci dokonale. Ale může být tohle omluva pro soukromou špiclovací službu? Budeme tedy tvrdit, že když je objasněnost krádeží nevelká, smí si kde kdo založit soukromou policii? Nebo když má pocit ohrožení většího rozsahu, tak soukromou armádu? Detektivní činnost jistě není české unikum, ale měla by mít jasná pravidla. Což je chyba státu, že nejsou - ale nemůže si hrát na "čistého" a "bojovníka za dobro" ten, kdo sám je špinavý. To, že je legálně nepostižitelné provozování bordelu (formou pronájmu místností 3x3 metry za 1000 euro měsíčně) ještě neznamená, že majitel bordelu má právo kázat proti nemravnosti. A totéž v bleděmodrém platí pro lidi, pracující jako soukromí špiclové... Co dělají Janečkovci s informacemi, které získají, popravdě absolutně netuším. A kromě nich to s jistotou neví vůbec nikdo. Což je příšerné. Samozřejmě, že je mohou všechny použít bohulibě - anebo také ne. A co udělají, je jen a jen otázka víry. A lituji, tak silnou víru v lidské dobro obecně - ani v Janečkovo a Randákovo - skutečně nemám. Nějaký Topolánek je mi ukradený. Já prostě jen nechci, aby hlavou státu byl na zakázku pracující špicl, slídil, říkejte si tomu jak chcete. Nicméně mohl jsem si to odsouzení ušetřit - neb nemá šanci. Společnost ještě není tak nemocná, aby do svého čela chtěla někoho takového.
0/0
31.10.2012 12:49
Foto

Murdoch

Ovšem ta soukromá policie,
Ovšem ta soukromá policie, jak píšete, předává podněty, či vysloveně podává trestní oznámení v konkrétních kauzách, Martine, a od eráru za to nic nechce, takže tomu já říkám ušlechtilost. ABLko si to zajisté naúčtovalo do posledního centíku a trestně právní konsekvence nula celá nic:-)   Problém není v tom, že by společnost ještě nebyla tak nemocná, ona nemocná je, problém je v tom, že veřejnoprávní média zřejmě mají embargo referovat o těch kandidátech, kteří jsou mimo etablované politické strany, čímž činí totéž, jako před krajskými volbami. Zadání z rady pro televizní a rozhlasová vysílání je asi zřejmé, koneckonců jsou ovládany politickými trafikanty - typický model klausismu "žeryka obsadím do funkce a pak tahám za vodítko"... Takže ve výsledku o kauze Bulovky nepustí ČT ani deko, zato o zahájení úkonů referuje hned ve večerních událostech:-)
0/0
31.10.2012 13:29
Foto

Knight

Krasny prerek s tou Bulovkou
Krasny prerek s tou Bulovkou a Homolkou, vehnal jste mi slzu do oka:-)
0/0
31.10.2012 14:02
Foto

Murdoch

A kua:-)) To je tou sníženou
A kua:-)) To je tou sníženou schopností soustředění, dělám víc věcí najednou...
0/0
31.10.2012 14:59
Foto

Martins

Ovšem to je otázka víry. A já
Ovšem to je otázka víry. A já ji tak silnou skutečně nemám. Věřit člověku, stiženému mesiáškým komplexem, který označuje své politické soupeře za "zlojedy",  boduje míru jejich "zla" a mluví o nutnosti jejich odstranění z politiky, je nad mé síly. Obecně vzato by to byl normální pomatenec, nestojící za větší pozornost, kdyby on ovšem neměl k ruce jednak značný majetek, druhak pak právě Randákovu zpravodajskou službu... Pak mě opravdu jímá obava, co takový mešuge spasitel bude s těmito nástroji v ruce dělat. To, že padlo pár trestních oznámení nic neznamená. Těch informací a jejich využívání může být mnohem, mnohem více. Ta trestní oznámení mohou být jen mediální show, úlitba "ulici" a naivním médiím. Může (a nemusí, abych nebyl hned chytán za slovo) to být stejné, jako když vůdce medellinského kartelu nechá postavit sirotčinec... Okamura nemá za zády žádnou politickou stranu a koukám, že mu to nebrání v získání senátorského křesla ani sehnání 50 tisíc podpisů. Že by problém nebyl v tomhle?
0/0
31.10.2012 14:21
Foto

Murdoch

Martine, Martine, nevím o
Martine, Martine, nevím o tom, že by Tomio hodlal sbírat 50k podpisů na poslední chvíli - já zaznamenal jen to, že hledá 9 senátorů...:-)
0/0
31.10.2012 15:02
Foto

Martins

Jede po obou liniích
Jede po obou liniích - http://okamura-prezidentem.cz/ , resp. zde.
0/0
31.10.2012 18:05
Foto

S. Marková

A co mešuge spasitel Hájek,
z toho vám neběhá mráz po zádech?
0/0
31.10.2012 17:16
Foto

Martins

Neběhá. Neb Hájek má nulovou
Neběhá. Neb Hájek má nulovou moc a vliv. Je sice poradce, ale že by se nějakou jeho radou Klaus nebo kdokoliv jiný kdy řídil, jsem si nevšiml. Takže Hájek v kategorii neškodných bláznů.
0/0
31.10.2012 17:53
Foto

Knight

1.Ja jsem ubozakem rad. Me to
1.Ja jsem ubozakem rad. Me to takrikaji od Vas tesi.2. Kde je dukaz, ze nekoho spiclovali? Jen blbe reci kamo.
0/0
31.10.2012 11:56
Foto

Martins

Vždy mě překvapí, kam ještě dokážete klesnout
1) Že jsem Vás nazval ubožákem poté, co jste uboze homofobně zaútočil na prezidenta republiky, Vás těší? Karle, Karle... Gentleman by řekl třeba: "Pardon, s tím označením Klause jsem se unáhlil", ovšem Vy jste na svoji ubohost hrdý... Vždy mě překvapí, kam ještě dokážete klesnout. 2) Odpověděl jsem výše.
0/0
31.10.2012 12:36
Foto

Knight

1. Podivejte on je moralni
1. Podivejte on je moralni odpad nasi spolecnosti a vicemene je mi jedno jestli ted zastava prezidentskou funkci, vyjadruji se o nem jako o cloveku, ktery nechak tuto zem rozkrast a zcizuje propisky ve svete. Pro me je to strujce tohoto systemu a presne tak se o nem vyjadruji, s opovrzenim. Ze mnou za to opovrujete vy me neprekvapuje a neurazi me to. Je velice rad moralne klesnu ve vasich ocich.:-)2. Zadny dukaz nevidim.
0/0
31.10.2012 13:56
Foto

Martins

Vidíte a to je ten různý úhel
Vidíte a to je ten různý úhel pohledu, daný tím, že jeden z nás má kinderstube a druhý ne. Mě by NIKDY nenapadlo označit hlavu své země za "morální odpad společnosti." Prostě jsem slušně vychovaný a necítím se být oprávněn o komkoliv, natož o hlavě státu, mluvit takto sprostě. Prostě nejsem zvyklý se o komkoliv takto mluvit. Ale s nestýkaje se s lůzou, mám zřejmě nedostatek informací, jak se o hlavě státu mluví v jiných částech naší společnosti...
0/0
31.10.2012 14:14
Foto

Knight

Presne tak. My mezi luzou
Presne tak. My mezi luzou nazyvame jen veci pravymi jmeny a do Vasi hoch spolecnosti se nechystame. Klidne si tam s Kikinou a jeho vernymi s jejich moralnimi hodnotami zustante.
0/0
31.10.2012 15:04
Foto

Martins

A tak to je dobře. Ono by se
A tak to je dobře. Ono by se to pak mohlo pomíchat a jeden by pak i Vás nazýval pravým jménem či příjmením a komu by to prospělo, že?
0/0
31.10.2012 17:51
Foto

Knight

To plati pro vsechny, ve
To plati pro vsechny, ve spolecnosti, ktere ziji ma kazdy pravo na svuj nazor a lide jsou hodnoceni dle svych moralnich kvalit. Ja se za sve jmeno nestydim. 
0/0
31.10.2012 18:51
Foto

Martins

A o tom, kdo má jaké morální
A o tom, kdo má jaké morální kvality rozhoduje žebříček "zlojedství", který kupodivu sestavuje jeden jediný hodnotitel podle své nálady při dojezdu, že?
0/0
31.10.2012 19:42
Foto

Knight

O tom rozhoduji jen a jen
O tom rozhoduji jen a jen skutky kazdeho z nas. 
0/0
31.10.2012 20:02
Foto

S. Marková

Nenazývat věci správně je nazýváno pokrytectvím.
Pokud si někdo myslí,že KLAUS je morální odpad společnosti,byl by pokrytcem,kdyby to neřekl.Já se s tímto názorem PLNĚ ztotožňuji.Kromě výše zmíněného označení Klausova si myslím,že se obklopil lidma,kteří by měli být v péči psychiatrů,neboť se jedná o duševně vyšinuté jedince.
0/0
31.10.2012 17:15
Foto

Milota

MartineS, zejména bod 2)
MartineS, zejména bod 2) nasvědčuje tomu, že svůj příspěvek píšete ve stavu značného rozrušení. Příčinou tohoto rozrušení jsou možná obavy z probíhajícího trestního stíhání a strach z každého zaznění zvonku.  Vítr vane od šachty ...
0/0
31.10.2012 12:00
Foto

Martins

O, nikoliv. Fascinuje a
O, nikoliv. Fascinuje a současně vytáčí mě dvojí metr. Kdy případ ABL byla příšerná mediální kauza a případ Janeček/Randák, který je o úroveň horší, je vlastně pohoda. Mimochodem - gentleman se zvonku nikdy nebojí. Gentleman má na otevírání dveří lidi a o zvonek se nestará. Natož o utěsňování své kanceláře proti větru od důlních zařízení ;-)
0/0
31.10.2012 12:33