Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ctenarcp

31. 10. 2012 2:08
A do třetice Václav Láska a nechytrý taxikář od Janoušků
Další ministerský omyl a zase ku škodě Petra Lessyho...Takže vše proběhlo takřka dokonale. Až na jednu drobnou maličkost. Petr Lessy se opět nemohl žádným způsobem bránit, vysvětlovat, prokazovat nesprávný postup ministra. Námi navržení svědci/svědek byly vyslechnuti bez naší přítomnosti a bez možnosti jim klást otázky. To jsem zvědav, jak za této situace vypovídali....
0 0
možnosti

Ctenarcp

31. 10. 2012 1:52
Mezi přáteli Toskánska a DPP se povídá,
že je třeba dostat Nečase jako svědka k výslechu. To samé se ale povídá i mezi "ne přáteli" Nečase.Opakuji otázku, zda někdo neví spolehlivě, kam se ztratil expert na černý trh s lihem, taxikář od SUBTERRY, ministr Kubice? A jedna úplně nesouvisející ;-). Jaký je stav vyšetřování kauzy ProMoPro?Spolu s Václavem Láskou je třeba se ptát: " Moc by mě zajímalo, kdo vůbec měl tu odvahu, takové trestní oznámení podat".
0 0
možnosti

Murdoch

31. 10. 2012 11:29
Čtenáři, viděl jsem ho v
Čtenáři, viděl jsem ho v prostřihu televizní kamery ze zasedání česko-slovenských vlád, řehtal se jak zjednaný, asi připluli kapříci, mnóó:-))
0 0
možnosti

Ctenarcp

31. 10. 2012 1:48
Ve světě přituhuje
Střelec z Chrastavy zveřejnil Klausův výslech, možná porušil zákon Vojín Manning prý únikem dokumentů na WikiLeaks pomohl al-Káidě Václav Láska velice výstižně napsal (mimo jiné):...Na druhou stranu viděl jsem již obvinění pro tento trestný čin, kterého se nebožák měl dopustit tím, že při podání trestního oznámení policii sdělil osobní údaje o osobě podezřelého! Bohužel tou osobou podezřelou byl vysoce postavený pražský úředník. Takže když se chce ..... http://www.facebook.com/pages/Pr%C3%A1vo-s-L%C3%A1skou/128758673882866 ;
0 0
možnosti
Že by si Randák nastudoval kauzu Šerkézy?
Jak jeden můj známý - po matce Francouz - podotkl, být ve Francii obviněn z korupce, není nic mimořádného - ale být očištěn z podezření z korupce, a to ještě v přímém přenosu ve světle ramp v průběhu prezidentské kampaně, to už je deviza!(A jinak to asi nemohlo dopadnout, když existuje zajímavé podezření, že se na ten seznam podezřelých v kauze Clearstream nechal Šerkézy napsat úmyslně, de Villepin to prostě musel nechat šetřit, a tím si naběhl na vidle /kdyby to nenechal šetřit, naběhl by si na ně také/ - a Šerkézyho jedinou starostí bylo minimalizovat riziko, že se to nedošetří včas, což je hra riskantní a vysoká, slibující - a v tomto případě i přinesší - velkou výhru.)Že by i Randák - ?
0 0
možnosti
Foto

Martins

31. 10. 2012 10:00
Myslím, že ne...
Sice by zastavení trestního stíhání za zveřejnění platu poradkyně premiéra mohlo Randákovi pomoci, ale zřejmě jen jako (nesprávně zvolený) precedent v případě dalších trestních stíhání za zveřejnění informací ryze soukromých firem, k nimž se Randák dostal... no, legálně těžko. V prezidentské volbě nemá Randák naprosto žádnou šanci - a dodám, díky Bohu. Účelem celé jeho kandidatury dle mého skromného soudu je pouze získání seznamu sympatizantů, využitelných při další činnosti jeho soukromé špiclovací služby - těch, kdo se mu podepsali na petiční listiny na podporu jeho kandidatury.
0 0
možnosti

Kwaki

30. 10. 2012 19:21
Šmírák Randák bude zase hrdina...
Zveřejnil plat Nagyové, tak ho všichni poplácávají po ramenou. Nikomu už nevadí, že za jednou zveřejněnou informací si Randák schovává dalších deset vyčenichaných informací pro další, tentokrát už neveřejné použití. A tenhle fízl chce být prezidentem?
0 0
možnosti
Foto

Martins

31. 10. 2012 9:54
Přesně tak drahý příteli, přesně tak
Když ABL v Praze sledovala pro Víta Bártu komunální politiky ODS, tak z toho byla obrovská mediální kauza, hrozné pohoršení. Když dnes kandidát na prezidenta (sic!) provozuje za finančními spekulacemi vydělané (a jen Bůh ví, zda řádně daněné)  peníze mešuge spasitele soukromou zpravodajskou službu, která sleduje neznámý okruh osobností celostátní politiky a bussinessu, tak je to naprosto, ale dokonale v pořádku. Ani slovo proti!
0 0
možnosti

Murdoch

30. 10. 2012 19:19
Je to vtipný příběh - zejména
Je to vtipný příběh - zejména v kontextu toho, že existuje judikát Nejvyššího soudu o tom, že odměňování význačných státních úředníků má být veřejně přístupná informace, přesně jak říká poslanec Doktor. Snad všechna ministerstva se už podvolila a novinářům data poskytla, jen úřad vlády dosud stále odolává. A navíc žaluje... Fakt kašpárci, ti Nečasovi mimoni na úřadu vlády:-))  Velice zajímavý je přístup zpravodajství ČT. Ohledně nové kauzy Janečkova protikorupčního fondu v Událostech ani slůvko od doby, co ji Randák a spol. zveřejnili, zato trestní stíhání se do prime timu nacpe. Akorát to možná bude kotraproduktivní - to ten d.e.b.i.l šéfredaktor zpravodajství a pan generální trochu nedomysleli.  Dvořka ven, Špína ven a modroptáci už se pak historicky znemožní sami, když odstřihnou Nečase a Svobodu:-) Klidně ať kandiduje Hrdla nebo Don Pablo, aspoň ta premortální křeč nebude trvat dlouho...
0 0
možnosti
Drobné upřesnění,
šlo o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu v kauze Maděra v. zlínský magistrát ze dne 27. května 2011.
0 0
možnosti

Larry

30. 10. 2012 19:10
v podstatě výborná zpráva
v podstatě výborná zpráva LOLjedno jak dopadne soud, už nyní je pan Randák politickým vítězem.
0 0
možnosti

30. 10. 2012 17:26
Kdyby mlčel, mohl zůstat filosofem,
ach jo...Proč si tohle Nečas dělá - vyvolávat z hrobu dávno zapomenuté zombie tunelování veřejných peněz za účelem odměňování osoby blízké?
0 0
možnosti

Hdkn

30. 10. 2012 17:12
Randákovi se tímto paradoxně zvyšují šance na hrad
Takovou Pí Ár asi nechtěl aktér celé trapárny Randákovi udělat. Chtěl dát spíš dárek Péťovi Nečasovic. Soud by se tím vůbec neměl zabývat. Pochopil bych, kdyby se Randák vloupal tažnému koni do pracovního stolu, ale za zveřejnění veřejné informace nemůže být přece nikdo souzen v demokratické zemi.
0 0
možnosti