24. listopadu 2008 18:34 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Katastrofické scénáře pražské kultuře nehrozí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 14. 11.: Chybí miliony na kulturu. Opět

Kulturní instituce financované z rozpočtu hlavního města Prahy budou mít podle pátečních Lidových novin v příštím roce podfinancované rozpočty, za což nese vinu především radní pro kulturu památky a cestovní ruch Milan Richter, který k rozpočtu údajně mlčel. Asi tak nějak by se dalo shrnout sdělení Lidových novin.
Je běžné, že do finálního schválení rozpočtu probíhají intenzivní debaty a v plánu rozpočtu mohou být prováděny změny. Již od začátku přípravy rozpočtu včetně procesu tzv. čtení rozpočtu, jsem se snažil získat pro mnou spravovanou oblast co nejvíce finančních prostředků, stejně tak jako každý jiný radní. Bohužel vinou čistě administrativní chyby úředníků, kteří do rozpočtu zapracovali výsledky provedených personálních a organizačních auditů do jednoho roku, místo správného rozložení do tří let, vznikl celý, Lidovými novinami nafouklý, problém.
Nehrozí tedy v žádném případě katastrofické scénáře, které uvádí článek Lidových novin a také se nebude rušit všech, auditem navržených, 15 poboček Městské knihovny.
Návrh rozpočtu bude koncem listopadu schvalovat zastupitelstvo, do té doby lze navrhovat v plánu rozpočtu úpravy. Po dohodě s panem primátorem bude Městská knihovna dofinancována a na nejbližším jednání zastupitelstva bude předložen návrh, který danou situaci vyřeší.
Článek v Lidových novinách mi připadá jako snaha o vyhrocení problému, přitom se ale jedná o standardní diskusi provázející každé schvalování rozpočtu.
Ing. Milan Richter, radní hlavního města Prahy
Najdete na Lidovky.cz