Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Kdo kromě Kovarčíka „stáčí“ Budvar?

Budějovický Budvar odmítá zveřejnit detaily výdajů na marketing. Nemá na to nárok, tvrdí organizace podporující otevřenost veřejné správy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Knight

Souhlasim
Je videt, ze mate prehled. Myslite, ze je to takto vsude? Myslim, ze nasi spoluobcane at uz z ODS, CSSD nebo TOPky to dotahli skoro k dokonalosti. Uvidime jak dlouho jim to budou lidi trpet.
0/0
15.3.2012 12:54
Foto

Bug

děkuji
Nešlo o konkrétno - v tom má jistě pan Kužílek a řada dalších včetně Vás a Vašeho serveru  velkou zásluhu, jde jen o důvěryhodnost - Vašich článků a informací, se kterými pracujete. 
0/0
15.3.2012 9:32
Foto

Bug

české vlastnosti
České, ruské, americké, maďarské, papuánské vlastnosti jsou vlastnosti lidí, co tu jsou. Vlastnosti jsou fikce, kterými v tomto případě při absenci reálných argumentů zaháníte mou fikci jako anonyma. Fikcí je i odvaha, kterou mou fikci dehonestujete. I mé jméno je fikce, takže pro viruální fikci je fikcí. Kterým mým použitým slovem jsem urazil koho? Ex veřejnou osobu se jménem? Vaši práci? Proprali jste tady ovšem osobu, která není veřejnou osobou (je najmutej vařič piva a obchodník s pivem) a to dost nedůvěryhodně, politicky, po stranicku. Přestože podnik, kterému šéfuje, je veřejným statkem. Nesplnitelným cílem -fikcí - je důvěryhodnost - i tohoto serveru. A vlastnosti - to je o sebedůvěře, a o tom je Vaše odpověď. Ano, lezu do boudy, vaše rada je lepší než bolševikův "gulag". 
0/0
15.3.2012 9:29
Foto

R45i84c17h95a69r16d 60H27u69n83t 3515603902852

  Ministerstvo zemědělství
Ministerstvo zemědělství ČROdbor komunikaceOddělení komunikace s veřejnostíTěšnov 65/17117 05 Praha 113. února 2012 Věc:     Žádost o zpřístupnění informací v souladu se Zákonem č.106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím Vážení,V souladu s právem získávat informace podle výše uvedeného zákona, žádám, abyste mi poslali následující:Dokumenty, které má pan ministr P. Bendl k dispozici, a na které se odkazoval, když v uplynulých dvou týdnech veřejnosti oznamoval, že Budějovický Budvar n.p ."utratil  za poslední tři roky 1 miliardu Kč za marketing ", a že "za jeden rok utratil 400 miliónů Kč". Tyto dokumenty by měly obsahovat rozpis všech kategorií výdajů, které tvoří celkové částky zveřejněné ministrem Bendlem.Dovolte mi připomenout,  že podle výše uvedeného zákona, byste mi měli tyto informace poskytnout do 15 dnů. Také mi dovolte podotknout, že od vás neočekávám žádnou žádost o úhradu nákladů vzniklých na základě této mé žádosti, protože požaduji pouze kopii dokumentu, který již má pan ministr Bendl má k dispozici.Děkuji.S pozdravemxxxxx Jelikož jsem užpředtím zjistil, že Budvar utratil za reklamu jen 30 milionů, byl jsem zvědavý, kde se vzalo těch dalších 370 miliónů korun. K mému překvapení z reakce MZe vyplynulo, že Bendl vlastně neměl více informací než byste mohli mít vy nebo já. Odpověď z MZe praví, že ministr měl dva zdroje:1. Výroční zprávu Budvaru v Obchodním rejstříku. 2. Informace z tisku, zejména tento rozhovor s panem Bočkem v HN.A to je všechno. Problém je, že tyto dva zdroje vůbec neobjasňují výši marketingového rozpočtu Budvaru. Z výroční zprávy absolutně žádný údaj nezískáme, pouze celkovou částku za "služby". Co se týká rozhovoru v HN, tam pan Boček zcela oprávněně odmítá výši marketingových nákladu tisku poskytnout. Konec konců, je to informace, kterou by konkurenti Budvaru rádi věděli. Po dalším nátlaku říká, že "naše výdaje na podporu prodeje tvoří 18% tržeb". Dříve v tomtéž rozhovoru pan Boček odhalil výši tržeb za prvních osm měsíců. Můžeme tedy předpokládat, že pan Bendl zřejmě vycházel z poměrného odhadu výše tržeb ke konci roku, z toho vypočítal 18%, což ho dovedlo k jeho "400 miliónům". To evidentně vyhodnotil jako částku příliš vysokou a zahájil útok. 
0/0
14.3.2012 17:49
Foto

J51a28n 38K30r46u30p50k28a 9531724762757

Tak funguje demokracie
Politický provoz něco stojí, a nejenom peníze. Věděl to i Aristotelés, který demokracii jako režim odsoudil z hlediska jeho morálních vad jako druhý nejhorší. ODS měla primárně zálusk na zelený resort, který byl po Bursíkovi finančně a majetkově skvěle zkonsolidován. Po dílčím rozkrytí tohoto úkolu se možná hodlají modří sanovat na Budvaru, ale i jinde, zatímco Kalousek dokončuje stranické zadání na úřadě správy hmotných rezerv....
0/0
14.3.2012 15:34
Foto

I36s38t93v36á21n 71L71é46k59o

Vám to z pozice utajené
Vám to z pozice utajené identity hezky nadává, to je taková krásná česká vlastnost. Tomu říkám odvaha!!! Kdybyste to měl napsat pod svým jménem, tak byste raději mlčel a zalezl do boudy. Když na víc nemáte, jen na urážky, tak nás raději nečtěte.
0/0
14.3.2012 14:22
Foto

M87a91r70t48i53n 37S52h46a36b38u

Dvě věcné
Milý bugu,dvě věcné1. O informace žádala ČESKÁ POZICE.2. Prostudujte si nález Ústavního soudu. Pochopíte, že BB informace poskytnout měl, neboť jde o veřejnou instituci (monopol, nemonopol).http://www.otevrete.cz/soudni-spory-a-kauzy/soudni-spory/hornik-vs-letiste-praha-sp-i-us-26006-52.htmlZdravím, MS
0/0
14.3.2012 12:52
Foto

Bug

klapky na oči
Vedle skutečnosti, že marketingová politika resp. toky peněz pod těmito aktivitami mohou být podivné až podivuhodné a to nejen u budvaru, je stejně podivuhodné až podivné, kdy práva na informaci se dovolává podivuhodná až podivná osoba až osobnost pana ex politika Kužílka. Zásadní rozdíl mezi podniky typu Lesy ČR, letiště, či DPP je v tom, že to jsou víceméně monopoly (nebo leadři) na svůj byznys. Budvar je a to možná (proč by stát nemohl mít libůstku a zároveň trafiku pro nějakého státníka či státničku?) asi trochu zdejším slovutní žurnalistům uniká,podnik podnikající v plně  konkurenčním prostředí. Takže tento podniček na těchto stránkách má dost nepřiměřenou plochu, když v reálném světě litají stovky milionů cíleně mimo obzory tady i státní pokladny. Takže jednou je manager syčák, že se bouří politikovi (von na něj zasa tak nemůže, protože vaření piva je chemie a o ní se něco musí nejen vedět, ale musí se to umět, neb se pracuje s přírodou na rozdíl od lesů, kdy to roste nebo se to kácí či letiště, kdy to přistává a odlítá (ovšem řízení provozui je taky dost kumšt, ovšem né pro politika), a tramvaje jezdí podle jízdího řádu a furt. Takže on lavíruje co může a co musí a co nemůže a co nemusí, a pak se píšou takovíhle kampaně, horší nebo stejný jako za urválka - je jedno co slina přinese, hlavně ať škodí. Pánové, když právně zdatný super manager chce odklonit prachy, pak to udělá na straně dodavatele a né, na své  straně, aby to viděl každej švihák s mlsnou hubou. A to nejde u trpajzllíka jako je budvar. Takže kopete za sponzora, ale neumíte pravidla a plete se vám levá s pravou nohou. Ostatní vaše věci zde na Vašem vebu jsou totiž tak ředěné, že až bez chuti a až nechutné.
0/0
14.3.2012 12:28
Foto

Jurášek

Je to jeho poslání.
Již když bylo oznámeno,že je povolán aby řídil zemědělství,bylo jasné,kdebude ODS shánět peníze.Jen aby až odejde bylo v této zemi ještě nějakénaše zemědělsví.Až bude dělat ministra vnitra,tak zde již nebudou žádnéjiné strany mimo ODS.Myslím,že se pouze nerýmuje,jak je Petr,tak je lotr,slíbí blaho,přinese draho.Teď již máte co jste chtěli jen dvě vejce na neděli.                                                                                Hezký den.
0/0
14.3.2012 11:30
Foto

Knight

Budvar
Ja se panu Bendlovi ani moc nedivim, ze ma na Budvar zalusk. Muze z toho byt pekna dojna krava. Osobne si myslim, ze to s Bockem nebude mit tak jednoduche jako s Dvorakem a ze z toho druhe DPP jen tak nebude. Bocek se jevi jako rovnej chlap a z toho, co o nem vim taky takovy je.Je otazkou cim ho dokazi pritlacit ke zdi. To, ze je potreba trosku kompenzovat vypadek kseftiku z DPP ne ktere upozornilo NFPK je jasne. Mozna by stalo za uvahu se podivat co dela pan Bendl v lesech CR. Urcite si tam dohodil lidi z Rittigova okoli.Dalsi zajimavy namet by mohlo byt pusobeni pana Kuby na ministerstvu prumyslu a jeho konkretni kroky. Jak Bednl tak Kuba jsou prodlouzenymi rukami lobbistu, kteri nedelaji nic bezucelne. Myslim, ze Bocek dostane na vyber budto jit nebo financovat z penez Budvaru ODSku.
0/0
14.3.2012 8:24