24. září 2014 16:45, aktualizováno  23:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Prasečí krev na pražské mešitě. Islamská nadace o ničem neví, případ ale šetří policie

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Kdosi vylil čtyři litry prasečí krve na plot pražské mešty. Incident prošetřuje... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kdosi vylil čtyři litry prasečí krve na plot pražské mešty. Incident prošetřuje... | foto: Facebook: Pro-vlast

PRAHA Příznivci uskupení Pro-vlast zaútočili na pražskou mešitu na Černém Mostě. Na plot sídla Islámské nadace vylili čtyři litry prasečí krve. Útok se stal pravděpodobně v noci z pátku na sobotu. Policie případ vyšetřuje, bližší informace k události ale serveru Lidovky.cz nesdělila. Islámská nadace celou záležitost popírá.

Na facebookové stránce uskupení Pro-vlast se objevila fotografie, na níž je vidět plot politý krví, v pozadí jsou vrata polepená nápisem „Stop islamizaci“.

Nejprve se k činu nikdo nehlásil. Později se ale ukázalo, že za akcí stojí příznivci výše zmiňované skupiny. Ta s útokem plně souhlasí a doplňuje, že "jde o symbolický akt občanské neposlušnosti vůči přístupu naší vlády, která v lepším případě problém islamizace přehlíží, v horším rovnou islamizaci podporuje“.

Administrátor Pro-Vlast serveru Lidovky.cz také napsal, že „ač v mnohém, co tato víra obsahuje, z celého srdce nesouhlasíme, nejsme proti islámu jako takovému. Věříme však, že není slučitelný s naším stylem života a s pojetím našich svobod a tedy do České republiky, potažmo Evropy, nepatří.“

„Tímto činem jsme chtěli upozornit a poukázat na otázku, která se v současnosti nemusí v naší republice jako problém jevit, avšak do budoucna by se vážným problémem stát mohla,“ doplnil Tomáš Nový.

Policie už o případu ví a šetři jej, bližší informace ale serveru Lidovky.cz nesdělila. „V tuto chvíli mohu pouze potvrdit, že se touto událostí zabýváme,“ řekla ve středu dopoledne pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.  

Islámská nadace v Praze však důrazně popírá, že k události došlo. „Tady se nic nestalo,“ řekl muž, který se telefonu odmítal představit. „Nevím, kde se ta fotografie vzala,“ doplnil.

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz