Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

KDU-ČSL chybí „drajv“. Dostane se do sněmovny?

Lidovci dobíhají do volebního cíle natolik unaveni, protože nepochopili svou roli reprezentanta principů české parlamentní demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Milan.Komorny

Hlavu vzhůru
Hlavu vzhůru prosazuje snížení přemrštěných cen PHM a energii na kterých se pakujou pouze Solární baroni, šmelináři s PHM kteří neodvádějí DPH a Kalousek. S paní Bobošíkové by si měli vzít ODS příklad! Díky že myslíte na obyčejně lidi a živnostníky.
0/0
23.10.2013 20:00
Foto

s lítostí přitakávám
U nás v širší,  ne-lidovecké veřejnosti velmi zabodoval pan Čižinský, prosadil a zorganizoval úspěšné referendum kterým se zarazil plán městské části P7 mrhat při zřizování nové budovy a zadlužit obec. Jedna z nečetných akcí, kdy se "zespoda" zkorigovala politika městské části, resp. zlodějna místních ODSáků.Lidé referendum přijali kladně ale fakt, že  p.Čižinský je lidovec, ví málokdo.   Namísto, aby zde KDU před aspoň volbami úspěšné referendum připoměla, na papundeklech na kandelábrech, tedy ve výši očí, kde  lze číst i text, jsou než obecné slogany ozdobené tváří Bělobrádka a neznámých osob.  Logicky otázka - když je vedení lidovců tak impotentní, proč by měli být potentní  jejich poslanci, pokud by se do parlamentu dostali.  
0/0
13.10.2013 4:07
Foto

M36i52l93a38n 16H98a94r60m11á33č59e25k 4588325387753

Lidovci
byli zásadně poškozeni vlastním mlčením při schválení církevních restitucí ve stávající podobě. Lidovci tiše mlčeli, ačkoliv měli tvrdě požadovat, že není třeba odškodňovat církve, které v roce 1990 ani neexistovaly, že je pouze třeba fyzicky vrátit to, co bylo mezi 2/48 a 11/89 ukradeno, bez dalších nároků a budoucích desítek miliard ze státního rozpočtu pro církve. Zde Lidovci ztratili podporu nejen naprosté většiny veřejnosti, ale i vlastních členů. To se těžko napravuje. Bez této fatální chyby by dnes již snad očištění, nekorupční lidovci mohli být zajímavou politickou stranou.  Jinak plně souhlasím s článkem.
0/0
12.10.2013 2:15
Foto

P25a25v89e98l 78M33i35c24h47a77l 9853635263

Se všemi zadobře, pro všechny zbyteční
Zatímco většina stran volí držení basy, tedy mlčenlivé spiknutí vzájemné tolerance a podpory, měla by seriozní strana s otevřeným hledím snad šanci. Bobo Babi Okam a podobné strany by šly vrátit do svých garáží snad hravě, ne kopírovat jejich potrhlosti, ale právě silou strany stabilní. Ale to je jako pokr, likviduje se tím možná koalice. I lidovecký volič civí do televize a medializuje se mu mozek, nehledá fakta, zdroje, prameny.., je jen kořistí marketingu. Paralelní kanál není, internet neobjeven. Lid ctí majestát na Hradě, historická nostalgie, proč mu nenabídnout kus historie skutečné? Ne z dějiny strany, ale třeba státu? Ne  laciný nacionalismus, ale zemské vlastenectví? Třeba i ve Slezském vévodství.
0/0
7.10.2013 21:46
Foto

S15t23a19n11i24s33l87a11v 12T60o35m78á83š 1458143874762

Lidovci mají šanci se vrátit do parlamentu.
Lidovci dodnes doplácejí na kausu Bartončík, která byla zinsenovaná V.Klausem a jeho vexláky, neboť hrozilo, že ČSL převezme roli západoevropských křesťanských stran, a křesťanská morálka se nehodí k divoké privatizaci ani k národovectví, se kterým na lidovce už útočil Masaryk. Klaus při likvidaci lidovců obratně použil naivní disidenty Rumla a Havla. Stejně tak si Klaus omotal okolo prstu Josefa Luxe, který za účast lidovců ve vládě daroval Klausovi zemědělství, ve kterém v letech 1993 až 1997došlo k takovým krádežím a škodám, které zůstavají trvale utajeny.Lidovcům chybí nadále agresivita, proto pořád musejí odrážet útoky z jiných stran, z prava i zleva. Bojí se získat kmotry, kteří by za slib nějakých výhod stranu finančně podpořili. Také nedoukážou veřejnosti říci, že nikdy nebyli a nejsou církevní institucí, že pouze tak jako většina křesťanů hájí lidský život a lidskou důstojnost. Současné vedení KDU-ČSL je sice čisté v případě hlasování o některých protilidových zákonech, ale generační výměna se projevila ve volebním programu, který neoslovuje tu největší část voličské základny, která patří do jiné věkové kategorie. Přes všechny nedostatky má KDU.ČSL známku vysoké kvality, kterou ocení především ti voliči, kteří před materializmus kladou morální hodnoty. Jestli takových nezištných lidí je dost, ukážou volby. 
0/0
7.10.2013 17:16
Foto

Filias

Lidovci se SZ mají shodné dva
Lidovci se SZ mají shodné dva problémy, díky kterým se mají problém dostat do sněmovny - či šanci na pořádný výsledek.1. Nevýraznost.Oběma stranám chybí jasná osobnost s charizmatem. Osobnost, která strhne média a davy a hlavně je vidět. Ani Bělohrádek, ani Liška jimi nejsou. Lidovci sice mají Pitharta, ale ten se nikam moc nehrne. Zelení Bursíka, ale ten pro jistou odešel úplně.Pak nejsou schopni vysvětlit své cílovce svoje prirority. Jednoduše pro to, že je nikdo neposlouchá. A pak Roithová, ač kvalitní kandidátka pro mnoho lidí, propadne - protože se souboj zvrhne na Zeman vs. Karel a na ní se zapomene.2. Negativní ztotožnění (či jak to nazvat).S oběma stranami je spojeno jedno téma, u kterého se zde vybudoval negativní nádech a toto téma se drtivé většině lidí vybaví v souvislosti se stranou a už se s jimi dále nechtějí zabývat.A absence lídra a to že nejsou vidět jim brání dokázat většině, že to není tak horké a že mají i komplexní program.U lidovců je to církev (navíc celkově hodně zhoršeno církevními restitucemi) a u SZ "ekoterorismus" - tedy v podstatě dogmatické trvání na některých ekologických opatřeních kombinovaný s neschopností je vysvětlit a s tím, že se na ně naháží negativní důsledky - za vše můžou oni.  A to včetně těch za které nemůžou a proti kterým i sami bojují (např. solární baroni). Pak jsou to samozřemě, v článku zmiňované, peníze a taková podivnost, že ty nejméně zkorumpované strany nemají moc šanci. Neb nemají peníze na propagaci, protože nejsou navázané na kmotry a nedokáží si svoji nezkorumpovanost pořádně zpropagovat.
0/0
7.10.2013 14:33