Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Když máte v baráku drogového dealera...

Ponurá reportáž, jak jeden narkoman dokáže zničit bytový dům, aniž by bylo možné se dovolat jakékoli pomoci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Cermans

Něž jsem tuto informaci uvedl na ČP zaslal jsem dotaz
s plnou adresou na Přažské arcibisskupství. Žádná odpověď mi nepřisla dodnes. Občan tedy nestojí arcibiskupství za odpověď?
0/0
3.3.2014 19:24
Foto

Cermans

Děkuji za odpověď pane Meisnere, protože jsem se vyjádřil ne
zcela srozumitelně doplním. Pane Meisnere já nejsem odpůrce , ani bojovník proti církvi. Já jsem přesvědčen, že práce cirkve by v naší společnosti bylo strašně potřeba , ale skutečné , opravdové práce a ne pokrytecké, polovičaté. Když vidím jak to jednotliví představitelé církve dělájí polovičatě, neprofesionálně, neodpovědně, jen jakoby, tak mi to je je strašně lito. A nakonec když vidím v televizi ty pseudosebevědomé vystoupení nejvyšších představitelů, tak nemám slov. Zaklínaním se 2000 leté existence toho dnes moc nezmůžou. Na co si ten msgr. Holub hraje na moderního supersebevědomého manažéra , který všem ukáže jak je vzděláný a jak p. Gajdůškovou přehraje. Ukřičený msgr. Duka nezvládající své enmoce. To je dnešní obraz církve. 1) Nevím jestli má pan Holub děti to je pro mě jediná omluva, v ostatních případech mají přednost povinnosti. Kněží se neženili , aby se mohli plně věnovat věřícím a církvi, ani v soukromých firmách nedostane člověk dovolenou, když je nutná práce. 2) U polských kněží nejde o přízvuk. V polsku je kněz totiž formální autorita, která může na vsi rozkazovat. A představte si že kněz začne rozkazovat na české vsi. Myslíte ,že mu někdo mladý přijde do kostela, že někoho získá. Já mám pocit že ŘKC vubec nebojuje o věřící, že jsou spokojeni s těmi pár starými lidmi a o ostatní jim nejde.3) Před měsícem jsem byl na pohřbu známému. Vystoupení profesionálního mluvčího pohřební služby bylo desetkrát lepší než vystoupení kněze. Okamžitě mi napadla myšlenka kde bere msgr. Duka i Vlk to svoje sebevědomí. Myslí si že ty obrovské majetky co dostanou jim udělají autoritu u lidí? Já o tom pochybuji. Na druhou stranu v H.K. je církevní školka, škola i gymnázium a podle neteře učitelky prý ohromné. Tchýně ležela v nemocnici pod Petřínem jako celoživotní ateistka byla prací jeptišek úplně unešená, skoro to vypadalo že se v 80 dá pokřtít. Všecho je v lidech. Mě se líbí biskup Malý poslouchal jsem ho např. na ČRO2 v Jak to vidí bylo mi ho líto jak se z povinnosti snažil obhajovat msgr. Duku a Vlka.
0/0
27.2.2014 17:41
Foto

Cermans

Pane Meisnere teď mi trochu křivdíte, celé dětství jsem chodil
neděli co neděli pěšky 5km do kostela. Už jsem tady uváděl mnoho příkladů chování dnešníš kněží v našem kraji samých Poláků, kteří uplně nechápou Českou realitu. / Tím nechci říci že všichni polští kněží jsou špatní/ znám příklad křesťanské školky , školy a gymnázia, které jsou špičkové. Na druhé straně znám chování msgr. Duky, který rád žehná komukoli, když se u toho prohýbají stoly. Jestli pane Meisnere víte tak msgr. Duka byl biskupem v HK . A tento kraj ho zná in natura. Tříkrálové sbírky jsem se zúčastnil osobně prostřednictvím svých neteří a proto mě zajímá osud těchto prostředků. Je tak masová že by její výsledky měli být na prvních stránkách novin. Moje devadesátiletá matka odebírá Katolické noviny, ale výsledky jsem tam neviděl. Třeba jsem to přehlédl. Prosím všechny upozorněte mě. Včera vystoupení msgr. Holuba v Interview je také ukázka církve. Jednat se nemůže pan Holub jede na lyže.
0/0
26.2.2014 8:43
Foto

Cermans

Díky,
o těchto organizacích jsem nikdy neslyšel. Jsem přesvědčen, že pomoc lidem s nejrůznějšími formami závislostí patří do okruhu činnosti církví.
0/0
25.2.2014 11:49
Foto

Cermans

Vážení diskutující, hádáte se tady jako malí kluci, ale nikdo
jste nezvedl problém ulohy církve /dnes velmi majetné/ v socializaci bezdomovců, narkomanů , prostitutek atd. Před 2000 let se k tomu Kristus vyjadřoval a dnes církev mlčí. Msgr. Duka i Holub mluví stejně jak naši politici: budeme stavět kdy? A zatím po síti chodí takovéto maily , mail jsem poslal na Pražské Arcibiskupství s žádostí o vyjádření odpověď žádná ,církev mlčí: Znění mailu:Pořadatelem Tříkrálové sbírky je Charita Česká republika, a to na základě osvědčení oznámení Magistrátem hlavního města Prahy ze dne 15. 10. 2012 č. j. S-MHMP/1327710/2012 a 1340351/2012 a v souladu s aktuálně platnými právními předpisy (zejména zákon č. 117/2001 po novele č. 120/2012 Sb. O veřejných sbírkách). Nezisková humanitární organizace Charita Česká republika je největším nestátním poskytovatelem sociálně zdravotních služeb v České republice s více než stoletou historií. Její hlavní činností ; je pomoc potřebným na území Česka, stále častěji se ale věnuje také zahraničním projektům. Její krédem je pomoc bližním v nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti či náboženství. Z hlediska zákona je Charita ČRcírkevní právnickou osobou dle Kodexu kanonického práva (kánon 312, 313). Je součástí římskokatolické církve registrované v České republice podle zákona č. 3/2002 Sb. Dnes jsem vezl docela dost vín na jednu akci přes pana z Charity Praha. Fakt docela velká objednávka, desítky kartonů a osobně vybrány vína kolem 600,- Kč za láhev. Vezl jsem to do supr ***** hotelu na Kampě. Rezervováno kompletní patro, stoly se prohýbaly jídlem a pitím (ehm, chlastem, víno tam ještě nebylo), před hotelem stál nejhůř MB. Docela jsem čuměl v jakém stylu to bylo, Francie se může zahrabat. Půlka z vín šla do auta nějak&ya cute;m papalášům z Charity, ale to jsem neřešil.Pak mi byly předány peníze, vše keš a já jen tak mezi řečí se při nastupování do auta venku zeptal, co je to za akci. A hádej, hádej hadači, co tam bylo... 3., 2., 1. počítání výnosu Tříkrálové sbírky za celou Prahu.Udělalo se mi dost šoufl a upřímně jsem měl slzy na krajíčku.Jen ukázka, jak je mimo jiné nakládáno s vybranými penězi na rádoby bohulibé účely... to Česko je humus!!Sorry, ale musel jsem se podělit, je to silné kafé. Říká se, že business je business a emoce tam nepatří, ale nejradši bych ty peníze před jejich očima spálil. Nebo je jel vrátit těm, kdo jim je, bohužel dobrovolně, dali. Martin.
0/0
28.4.2014 12:55
Foto

Cermans

Trochu spekulace, pan Houda opět sonduje terén vymahatelnosti
práva dle zadání sponzorů. Jinak přeci pan Houda dobře ví že když zorganizuje menší demonstraci s několika protiromskými výpady bude problém vyřešen během několika dní. Bez toho to u nás nejde. Jsme přeci v Česku. Broblémy majority jsou pro všechny nezajímavé. Z multikulti mají hrůzu všichni.
0/0
24.2.2014 11:30
Foto

Cermans

Pane Stanleyi to snad autor neříká,
autor ukazuje na to, že jim nepomáhá nikdo, ani Církev Svatá. Natož pak nějaký náš demokratický stát.
0/0
24.2.2014 6:43
Foto

Cermans

Výborně pane Houdo, opět se dostáváte do formy /bez ironie/.
Co s nima ? Popravit? Nechtějí je ani v lapáku. /jenom práce žádný výsledek/ A co dělá naše dnes majetná cirkev, pane Duko a Holube? To je případ přesně pro Vás. Tak ukažte co umíte. To jsou nemocní všemi odvrhnutí lidé, jasný případ pro milosrdenství. A pan Duka nic.A co pan Holub? Na Olympiádě to bylo příjemnější. Chodí po síti takový mail o Tříkrálové sbírce, težko se tomu dá uvěřit. Všechno , ale dává za pravdu panu Cílkovi a Bártovi, jsme v posledním tažení. Všichni jsou bezmocní /co by tomu řekla evropská demokracie/, nebo malomocní? Kdo ví?
0/0
24.2.2014 5:56
Foto

Pepan25

Argumentace protiútokem?
Proč na arcibiskupství? Organizátorem je Charita a na http://www.trikralovasbirka.cz/ svítí dementi hned od začátku šíření podvodného emailu, dávno předtím, než jste ho naspammoval pod nesouvisející článek. Každý si to mohl ověřit během pár sekund. Znovu opakuji: nelíbí se mi, že tuto pomluvu šíříte a bylo by dobré, kdybyste s tím přestal.
0/0
4.3.2014 11:53
Foto

Pepan25

Blahoslavený chudý duchem
jste Vy, pokud věříte nelogickému anonymu na úrovni urban legends ...
0/0
2.3.2014 20:16
Foto

Pepan25

Proč tu šíříte ten trapný hoax?
http://www.hoax.cz/hoax/vino-za-trikralovou-sbirku/
0/0
2.3.2014 20:14
Foto

Baudolino 8398190380372

Když nekonají orgány, konejte Vy, samozřejmě legálně
V celém článku mi chybí informace o tom, zda jste se současný stav pokoušel řešit s ostatními nájemníky, vlastními silami, samozřejmě v rámci zákona (plus mínus). A tím nemyslím pouhé dotazování se u majitele či exekutora, nebo psaní stížností. Pokud tento postup nefunguje, sejděte se se sousedy někde na neutrální půdě (hospoda funguje dobře) a udělejte si brainstorming, co můžete udělat a jaká rizika jste ochotni při tom podstoupit. Třeba Vás něco napadne. Nemusí to být hned domobrana, ale třeba si kupte a nainstalujte silnější vchodové dveře, kameru u vchodu, najměte si na pár týdnů soukromou bezpečnostní službu (nebo pár thaiboxerů ze Setuzy), chovejte velkého psa bojového plemene a choďtě ho 5x za večer po schodech vyvenčit, namažte sousedovi kliku zubní pastou, případně zvažte i tu výše zmíněnou dýmovnici vhozenou světlíkem, pokud Vás u toho nikdo neuvidí, co já vím... Společně si to promyslete, rozdělte si úlohy a řešte to, místo kibicování v novinách. Pokud policie nekoná v případě drogového dealera v domě a Vy se sousedy budete držet spolu, jaké je riziko že za Váš "odboj" (samozřejmě vedený v rozumných mezích) budete stíháni? Vyšší než riziko že šlápnete na infikovanou stříkačku? Stojí Vám to riziko za to? Přemýšlejte a braňte se, je to Váš životní prostor, tak o něj bojujte.
0/0
27.2.2014 21:20
Foto

Na mši se nechodí na kněze.
Málokdo je nadšený že česká kotlina není schopna sama sobě vychovat vlastní kněze. Na druhé straně pane Cermane, opakovaně uvádíte že jste jako chlapec chodil do kostela. Takže víte, že mše se sloužila latinsky. Celých tísíc let latinsky. Koncem 17. století, jen v pražském Sv. Vítu tři tisíce mší měsíčně. Latinsky. Polák s akcentem není žádná tragedie. A kázání-oba asi známe i kněze kteří káží schématicky, člověk se s nimi nemůže ztotožnit. Ale možná jsou dobří zpovědníci, každý má jiný dar. Tlučte na dveře, dostane se vám. V tomto případě tlouci ani netřeba, stačí si v knihově, půjčit cokoliv od Marka O. Váchy, Karla Satorii (kněží), od Jana Sokola (ne-kněze)...kvalitního slova je dost. Připomínáte dítě co nahlas žehrá na matku která nemá dost mléka. Postavte se na vlastní nohy. Pokud jde o Mgr. Duku, dovedu si představit vhodnější osobu. Kdesi na ČP, v polemice s J Schneiderem jsem Duku nazval bečkou loje, pak jsem ubral, není to konstruktivní. Duka je hlava církve, není církev. P.Holubovi vyčítáte hory - proč by člověk na vyšším postu v nějaké struktuře, zjevně intenzivně pracující, nejel na hory? Můžete-li, zajděte v neděli do Sv.Antonína v Holešovicích, možná budete mít štěstí, že páter Semela právě sdělí věřícím, že příště nebude, v rámci ř.d. opět poleze na Mt.Blanc. Byl tam již jednou, stejně jako můj synovec, skrovný student. Možná právě proto, že sportuje a dovede se zaposlouchat do přírody, je radost a dar každé jeho kázání, ta by zasloužila vydat i tiskem.
0/0
27.2.2014 15:15
Foto

Však ano.
Např.|salesiáni. Kdo chce vědět, ví. Kdo nechce....
0/0
27.2.2014 14:55
Foto

Peníze se nepočítají v hotelu
a) Z pouhé dikce "mailu" zjevné, že jde o účelový text.b) Peníze se opravdu, ale opravdu nepočítají v hotelu na Kampě c) Obvyklá přadstava čecháčka, že církev má na majetek (jejho zlomek) právo jen potud, pokud v něm bude substituovat sociální a zdravotní servis. Mimochodem, ona to dělá v míře o níž společnost stojící vně moc či vůbec neví. Ale lidé jako Cermans církvi prominou to že vůbec exisuje teprv, až se poslední kostel a klášter promění v nalejvárnu metadonu nebo chráněnou dilnu a Cermansové u východu budou kontrolovat, zda si mistr něco neodnáší.
0/0
26.2.2014 1:52
Foto

Martinf

Tak mám stejnou
Tak mám stejnou zkušennost jako autor, jen s tím rozdílem, že do domu kde jsem vlastnil dva byty se nastěhavala cikánská rodinka, no rodinka, spíše tlupa 12 osob.Zkrátím to, prodával jsem rychle, s malou ztrátou ale úspěšně.
0/0
25.2.2014 21:16
Foto

Mir

Díky
já také.
0/0
25.2.2014 11:53
Foto

Mir

Kvalitní křesťanské organizace pro vysvobození z drogové
závislosti: www.teenchallenge.cz, www. komunitabetel.cz. Nemajínic společného s katolickou Charitou. Ale obávám se, že u tohotočlánku někteří přispěvatelé a možná i sám autor přikrášlují fakta adělají si svou propagandu.
0/0
25.2.2014 11:28
Foto

v principu máte sice pravdu,
byrokratický aparát je stále méně schopen řešit i flagrantní prohřešky proti občanskému soužití.Pan Houda, investigativec, měl popsat kdo selhal a proč. Pouhý bolestný popis bordelu u nich v domě je čtenáři k ničemu.
0/0
25.2.2014 10:13
Foto

Kecálek

Já neziskovkán nepřispívám nikdy a na nic
S výjimkou jedné, kterou osobně znám a kde skutečně vím, kčemu ty peníze slouží a kolik si z tho nechává na vlastní provoz.On už vlastní pojem NEZISKOVKA je podvod, protože zakladatelé a šéfové z ní mají zpravidla významný zisk ať už v podobě vysoce nadstandardích platů a odměn nebo dalšíc benefitů - stačí se podívat na nechvalně vykřičené podvodné spolky Člověk v plísni či Vesnička soužití...
0/0
25.2.2014 9:17
Foto

Census

Tak na tuhle sbírku jsem
Tak na tuhle sbírku jsem nikdy nedal ani korunu právě proto, že jsem výše uvedené měl před očima vždy, když jsem ty vybírající prosťáčky zahlédl. Vsadím se, že právě oni nemají o ničem takovém ani tušení. Blahoslavení chudí duchem...
0/0
25.2.2014 8:39
Foto

Článek není informace ale dojmologie.
Z článku není jasné, zda autor, před svým dramatickým a opakujícím se popisem (měl seškrtat na polovinu)a)volal on (či předseda SVJ) na soud, zda rozsudek již je v právní moci. Půl roku vyhnívání nepravomocného rozsudku není výjimkou. Soud často probudí právě až po několika urgencích. Bez rozsudku exekutor nesmí nic.b) Je-li rozsudek pravomocný, autor neuvádí jak dlouho ale žehrá na exekutora který rozsudek mohl dostat terprve včera. c) Hnije -li to půl roku u exekutora (nepravděpodobné), obrátil autor s dotazem či lépe stížností na exekutorskou komoru? Co mu řekli? Jestli autor tyto základní věci nezná, nemá důvod stěžovat si čtenářům ČP.Divím se, že investigativnímu novináři "je jedno zda vinen majitel či exekutor". Nepíšete fejeton. Nepořádek na jeho chodbě bez osvětlenín souvislostí není pro čtenáře zajímavý.
0/0
25.2.2014 1:24
Foto

Betulaza

Milý pane Houdo,
musíte si projít určitými zkušenostmi, které změní Váš pohled na svět.
0/0
24.2.2014 19:02
Foto

Křivan

Poradím
Byt urychleně prodejte. Napište knihu prozření mladého Houdy a kupte si vilku na pokraji Prahy, tam tyhle poměry dorazí později. Proto po nastěhování doporučte spolubčanům založit domobranu.PS. Poměrně přesně jste popsal jak vznikají gheta.
0/0
24.2.2014 18:07
Foto

Kecálek

Ale fuj Houdo
Marně troluješ, na ten tvůj rasistický, xenofobní a antimultikulturní článek ti neskočíme. Dobře si pamatujeme jaké cinty jsi tu psal o rasistech, co nemilují naše nepřizpůsobivé a přičmoudlé spoluobčany. Právě takoví obhájci "lidských" a "sociálních" práv jako je příživník Houda jsou na vině, že taková situace vůbec může nastat...
0/0
24.2.2014 17:00
Foto

Census

Tak s tím soudruhem jste se
Tak s tím soudruhem jste se opravdu, ale opravdu netrefil. To jen tak na okraj. A ohledně toho, jak souvisí výše uváděný problém s úpadkem demokracie. Zdánlivě možná nesouvisí, problémy s asociály byly vždy, to je fakt. Rozdíl je však v přístupu k těmto problémům, potažmo lidem. Viděno v širším kontextu prizmatem dnešní doby, je celkem jasné, že jisté zájmové skupiny tuto problematiku programově ignorují. Vůle a mínění většiny jsou pro ně okrajovou záležitostí, ačkoli se v jejím jméně soustavně prezentují. Kdokoli volá po razentnějších opatřeních (nejen proti asociálům a kriminálním živlům, ale i proti korupci, klientelismu a dalším negativním společenským jevům), obdrží z těchto kruhů a jejich poskoků nálepku populista popř. extrémista. Ergo tento stav jim vyhovuje. Trend, který podobné postoje generují, pak může právě vyústit v oslabení střední třídy a občanské společnosti jako takové. Výsledek je pak kvazidemokracie, posléze neomezená vláda úzké vrstvy pseudoelity a následný úpadek celé společnosti. Nejprve mravní, pak populační (resp. bude se množit pouze odpad), ekonomický a nakonec technologický. Nic nového pod sluncem.
0/0
24.2.2014 16:57
Foto

Martins

Jako souvisí Houdův případ s úpadkem?
Jak souvisí konkrétní případ popisovaný v článku s úpadkem demokracie??? Co má společného míra demokracie ve společnosti s tím, že do bytu v nájmu staré paní se s jejím souhlasem nastěhoval její syn-feťák, který svým chováním oběžuje sousedy? Myslíte, že při rozvinutější formě demokracie by se to stát nemohlo? :-)))) Uklidním Vás: problémy se sousedy byly za Rakouska, za I. republiky, za II. republiky, za Protektorátu, za III. republiky, za lidovědemokratické republiky, za socialistické republiky, jsou nyní a budou i v budoucnu. Stejně jako se za všech režimů kradlo, vraždilo, znásilňovalo či chlastalo. Problém není jaksi v režimu, ale v lidech, soudruhu :-)
0/0
24.2.2014 15:28
Foto

Furio

Zde popisuje tento stav Jan Keller
http://www.proalt.cz/?p=3749pokračováníhttp://www.advojka.cz/archiv/2012/15/jak-zlikvidovat-stredni-tridutaky zajímavéhttp://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/profesor-keller-to-vidi-cerne-uz-nase-deti-budou-nejspis-zit-zpet-ve-feudalismu.html
0/0
24.2.2014 15:02
Foto

Census

Názorný příklad úpadku
Názorný příklad úpadku demokracie v tomto státě. Lidí u moci s rozhodujícími pravomocemi se tento problém prostě netýká. Tam kde bydlí, pracují ev. baví se, evidentně nehrozí stran asociálních individuí žádné obtěžování ani nebezpečí. Tak proč to řešit, ne? Přitom by to bylo tak snadné.... Střední třída je v tomto státě na pokraji zájmu, fakticky zvýhodnění jsou zejména příslušníci kleptokratické oligarchie (ovšem úměrné malým českým poměrům) propojené sítí klientelistických vazeb se státní administrativou všech úrovní na straně jedné a pak asociální a nepřizpůsobivá svoloč (všech barev pleti a vyznání) na té druhé. Ti uprostřed (typičtí ovčané) to pak vše táhnou a platí. Někdy mám pocit, že to mocenské struktury takto praktikují schválně. Příslušníkům střední třídy, soustavně terorizované nejrůznějšími kriminálníky a asociály, recyklovaných stále dokola díky bezzubému trestnímu řádu a různým zločinným amnestiím, nezbyde zkrátka čas ani energie na ohrožování mocenského monopolu místní "pseudoelity". Tragédie spočívá v tom, že je to právě střední třída, díky níž tito parazité na obou koncích pomyslného sociálního spektra tak báječně prosperují a ti "movitější" jsou jí dokonce opakovaně voleni. Je s podivem, že tuto ubohou hru na demokracii, kde je názor většiny systematicky opomíjen a je tak až na tom posledním místě, prokouklo tak málo lidí. Že by ukázkový případ kolektivního selhání kognitivních schopností? Kdo ví...
0/0
24.2.2014 14:58
Foto

Martins

Pár poznámek....
Pár poznámek. Nejprve k právní stránce věci: 1) Pokud Vás obtěžují obyvatelé jiného bytu nad míru přiměřenou poměrům (tedy hlukem, pachem, vibracemi a podobně) a majitel bytu s tím nic přes Vaš upozornění nedělá, můžete se bránit žalobou, kterou podáte proti majiteli bytu s tím, že uživatelé jeho nemovitosti (v tomto případě bytové jednotky, která je pro tyto účely brána za nemovitost) zasahují do pokojného užívání Vaší nemovitosti (tedy Vaší bytové jednotky).Pokud Vás obtěžuje "jen" pohled na feťáky povalující se na schodech, kteří ale kromě estetického znechucení nijak jinak Vám nebrání v užívání Vaší bytové jednotky, máte smůlu. Prostě smůlu. 2) Než začnete psát článek, ověřte si fakta. Na písemný dotaz Vám soud podle zákona o svobodném přístupu k informacím sdělí, zda bylo vedeno soudní řízení mezi konkrétními dvěma účastníky, s jakým výsledkem a zda je rozhodnutí pravomocné. Pokud budete vědět spisovou značku (což by Vám mohl říci majitel onoho bytu s feťáky), třeba Vám soud sdělí, zda je rozhodnutí pravomocné i po telefonu.Pokud rozhodnutí nařízující vyklizení existuje a je pravomocné, pak to ještě vůbec neznamená, že bylo zahájeno exekuční řízení. To se zahajuje na návrh oprávněného (tedy v tomto případě majitele onoho bytu), ne z úřední povinnosti. Pokud oprávněný zahájení řízení nenavrhne, nikdo žádnou exekuci provádět nebude. I pokud exekuční řízení bylo zahájeno, je možné, že návrh na zahájení exekuce měl vady. Anebo oprávněný nezaplatit exekutorovi zálohu na náklady exekuce (kterou exekutor nepochybně bude chtít, protože pravděpodobnost, že mu náklady exekuce zaplatí ti vyklízení lidé se blíží limitně nule).Teprve v případě, že vše je v pořádku - tedy rozsudek je pravomocný, návrh na exekuci byl podán, neměl vady, záloha je uhrazena - teprve pak má smysl cokoliv urgovat. Ale urgovat to může samozřejmě jen ten, kdo je pro exekutora partnerem - což nejste Vy, ale oprávněný (tedy majitel bytu s feťáky), který si u exekutora exekuci "objednal." 3) Pokud potkáte někoho, kdo vypadá jako pod vlivem drog, podejte trestní oznámení. A znovu ho podávejte každý den, když někoho takové na schodech potkáte. A stěžujte si, pokud nebude tr. oznámení v rozumné době vyřízeno. Jak píše Bible "tlučtě a bude Vám otevřeno, proste a bude Vám dáno" :-)) I policii nebude bavit pořád odpovídat na Vaše podání a vyjadřovat se k žádostem státního zastupitelství o prověrky průtahů... A na závěr jedna douška:4) Je to zlomyslné pane Houdo, ale já Vám tuhle situaci přeji. Je to ohyzdná zkušenost, ale možná budeme mít už díky ní rozumnější - než dříve - pohled třeba na lidi, kteří nechtějí žít v blízkosti asociálů anebo na Izraelce, kteří mají problém s tím, že jim ve Sderotu bouchají arabské rakety tak říkajíc mna zápraží - i když vlastně statisticky zabijí málokdy, ale to ti "Vaši" feťáci také, že? ,-)
0/0
24.2.2014 13:06