Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Když státu dojdou peníze

Osm set tisíc státních zaměstnanců na nucené dovolené, nikdo nekontroluje jídlo ani nepíše statistiky. Aneb USA bez peněz.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Mr Jones

20. 10. 2013 22:37
"Nicméně s ohledem na počet
"Nicméně s ohledem na počet zemí, kterým v uplynulých letech musely nadnárodní instituce poskytnout finanční pomoc, se dá čekat, že brzy budeme svědky i situace, k jejímuž vyřešení politický kompromis stačit nebude."  To je teda zaver, ktery otrasil muj pohled na svet! Ale, vazne: bankrot, nebo hyperinflace, nebo obrovske znehodnoceni (devaluizace) dolaru SS neni otazka jestli, ale kdy. Bud''te odvaznim, a zkuste prepovidat co se nastane.  
0 0
možnosti

Reálskutečnost

12. 10. 2013 18:03
Když státu dojdou peníze tak to není legrace
Článek výstižně ilustruje současný stav krize celosvětové společnosti. Stav současné společnosti v globálních souvislostech je lépe popsán v úvodu článku: "Prognóza budoucnosti lidstva". Tato prognóza je uvedena např. na: http://www.miloslav7.blogspot.cz/
0 0
možnosti
I muslim má ramadan, čas si všimnout, co je zbytečné
Co lze odložit, zjednodušit. Tak i byrokracii potěší dovolená, občan uváží, že ten servis není kojná a že může být i jinak. Moudrý stát ale namísto nárazu, řeší včas. Např. u nás bylo volno ve škole ve středu, aby děti nezapomněli pracovat, aby rodič měl vydechnutí nejen v neděli. S chatařením a cestováním se z toho stal víkend, ale to spíše únava, než odpočinek. Druhé poučení je limitovanost politiky, nakonec se to nějak zvládne, ale mohlo by být hůř. Zejména v zemích menších a chudších, kde dosud ani název není standartní a plete si ho i prezident, pokud tedy zrovna něco nestěhuje. Tedy vítané cvičení pro vlastence a vlastenky - budovatele, co a jak, kdyby nedorazil důchod, nebo pan doktor ve vybydlené ordinaci by žádal na elektřinu, aby si mohl na chorobu posvítit. Poslední není hořký vtip, první otevřenou lidskou břišní dutinu jsme spatřil jako topič s kotelnickou baterkou, vypadl proud,nenaskočil generátor, slepák nepočkal.
0 0
možnosti