Pátek 29. září 2023, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Key Investments: Stane se na Praze 6 opět finanční zázrak?

Městská část překvapivě obdržela od společnosti Cyrrus nabídku, že by odkoupila dluhopisy Via Chem Group za poloviční cenu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petr.Brambora

30. 9. 2013 11:59
O zájmu na změně územního
O zájmu na změně územního plánu společnosti MOLEPO, s.r.o. jsem již psal. Nemusí to mít žádnou souvislost, ale nějaký vzájemný kompromis očekávám. Společnosti, jejichž původním jediným společníkem byla CRYSTAL RIVER, s.r.o. (nebo GOLDEN RIVER, nebo PLATINUM RIVER), jsou krajně podezřelé, neboť pocházejí z jednoho doupěte.Myslím si, že posílání společností M Securities o.c.p., a.s. či CYRRUS CORPORATE FINANCE, a.s. na úřad MČ Praha 6 v době před splatností dluhopisů je nápadné.  Proč nejdou na Prahu 10? Radek international spol. s r.o. měla též zájem jen o Prahu 6. Takže zde nejde o dluhopisy, ale peníze pro MČ Praha 6. Pochybuji, že se jedná o pomoc bývalým politikům pocházejícím z této městské části. Investoři myslí na budoucnost, než na minulost.Dluhopisy BORSAY a.s. či Via Chem Group, a.s. nemohou vykoupit jejich emitenti, neboť na to nemají peníze a bylo by to stejně neúčinné. To organizuje někdo třetí. Jedině ten, kdo z manipulací s majetkem v těchto společnostech měl prospěch. Takže buď akcionáři těchto společností, ale jaký ti mají selektivní zájem na Praze 6? Nebo bankéř, který veškeré dění v těchto společnostech měl finančně pod kontrolou a profitoval ze zvláštního druhu obchodování, který tyto společnosti vzájemně realizovaly a který věděl, o jaký druh obchodování jde. Praha 6 není v jednání zcela bezbranná! Ostatně očekávám, že i Praha 10 přitvrdí.
0 0
možnosti
Prodej 18 hektarů v přírodním parku
Poslední odstavec článku pravděpodobně trefil do černého. Podivná causa prodeje 18 hektarů pozemků v přírodním parku Šárka na březích přehrady Džbán firmě založené v 06/2012. Pozemky prodány za cenu veřejné zeleně po cca 150 Kč/m2 v nezastavitelném území,  dražba se konala na vánoce = 19/12/2012, po připsání pozemků do katastru nemovitostí vlastník  představuje zastavovací studii a  sonduje na Městské části Praha 6 možnost změny územního plánu,.....   V okolí se stavební pozemky prodávají po 5000 Kč/m2, v okolí přehrady by to bylo cca 10000 Kč/m2.Bližší najdete na facebooku OS Veleslavin.Další detaily zveřejníme v nejbližších dnech. 
0 0
možnosti

Svaty

27. 9. 2013 14:47
V pohodě. To měl být spíš
V pohodě. To měl být spíš námět na zamyšlení. Myslím, že byste byli jediné české medium, které by se tím zabývalo a rozhodně nejde malou transakci a řekl bych, že je v našem zájmu abychom o tom byli také čeští poplatníci informování když už zaplatili vybudování EPH přes ČEZ.
0 0
možnosti

Negativeequity

27. 9. 2013 14:34
Forest Golf Resort Praha
BLACKDZAAR prodala v roce 2011 670ks dluhopisů BORSAY a 162ks "letošních" ViaChemů, tam předpokládám žádný diskont nebyl ;-) Nevíte někdo, zda se ve středu něco dojednalo na soudu v Budějovicích? Jestli se bude ViaChem potápět stejně pomalu jako Borsay, bude mít ODS reklamu i na volby do zastupitelstva HLMP příští rok.Mimochodem, Pavel Moudrý z BORSAY je už rok v představenstvu akciovky Forest Golf Resort Praha, známé kromě nenaplněné snahy kácet smrčky také v souvislosti se schůzkou "čistých" členů ODS (Vondra, Nečas, Chalupa, Drobil, Pospíšil, ...) v květnu 2010. Gandalovič se nám směje z Washingtonu, kam se chystá Kubata? Na kandidátku pro říjnové volby ho naštěstí nedali.
0 0
možnosti
Zdravím, nemáte k těm
Zdravím, nemáte k těm prodejům dluhopisů nějaké přesnější informace či dokumenty? Pokud ano, pošlete je, prosím, do mailu. Taky je otázka, kdo byl kupec. Kolem Key Investments je toho šíleně moc, díky za informace.
0 0
možnosti

Svaty

27. 9. 2013 14:32
Pokud to tak není, můžete být
Pokud to tak není, můžete být přeci nad věcí, že si tady nějaký anonym něco šmoulí ne? Znáte to pořekadlo o potrefené huse? :-)
0 0
možnosti
Jasně, v pohodě. Už je pátek
Jasně, v pohodě. Už je pátek odpoledne a jsem dost unavený. My fakt nepíšeme na objednávku a podle toho, jaký inzerent u nás inzeruje.
0 0
možnosti
Prostě jste naznačil, že o
Prostě jste naznačil, že o tom nepíšeme proto, že u nás JT inzeruje. A na takové věci jsem fakt alergický. Když něco takového píšete, tak to nepište pod anonymem a řekněte to na svoje jméno.
0 0
možnosti

Svaty

27. 9. 2013 13:54
Podívejte až bude Babiš
Podívejte až bude Babiš tunelovat jeden z největších podniků na Slovensku budu ochoten se tím zabývat a řešit proč se o něm nepíše takže tak. Nemyslím si, že by to nebylo podstatné.
0 0
možnosti
A starší akcičky tohoto pána podle vás za popsání nestojí?
Unipetrol? Benzina? Chemopetrol? Odpovím za vás. Samozřejmě stojí.
0 0
možnosti

Svaty

27. 9. 2013 13:52
Nevkládejte mi do úst něco,
Nevkládejte mi do úst něco, co jsem neřekl (nenapsal) :-)Jeden článek jsem tu zaznamenal ale byl mimo mísu. Snad tam v budoucnu aspoň některá media budou mít spolupracovníky abychom se dozvěděli něco, co se týká našich oligarchů a jejich tunelů mimo republiku.
0 0
možnosti

Svaty

27. 9. 2013 13:23
Budu rád, pokud budete mít
Budu rád, pokud budete mít pravdu. Aspoň bude vyšší škoda do trestního oznámení.Btw pročpak se nevěnujete kauze SPP? Že by platící inzerent na Vašem serveru? Viděl jsem jeden článek s nějakými nesmysli a jinak ticho po pěšině. Na Slovensku je to velký skandál týkající se EPH.  
0 0
možnosti

Filias

27. 9. 2013 13:28
Nemůžou se věnovat všemu
a ani ostatní čes média se nepřetrhnou. A mimochodem - ani aktivitám Babiše se ČP moc nevěnuje ;)
0 0
možnosti
Nevím, jakou mají politici na
Nevím, jakou mají politici na Praze 6 cenu. Ale uvidíte, že cena neporoste.
0 0
možnosti