Kladenský blok ze Sparty trvá

Největší favorit hokejové extraligy napravil zaváhání z úvodního kola a poprvé v sezoně zvítězil

PRAHA Zbyly jen vzpomínky. Bývaly doby, kdy se hokejisté Kladna sice potáceli u dna extraligové tabulky, ale porážet Spartu se jim pravidelně dařilo.

V posledních dvou letech však může parta kolem Pavla Patery na tyhle časy jen vzpomínat. Naposledy porazili Spartu 27. ledna 2008, a radost z výhry si neužili ani včera. V Holešovicích totiž kralovali domácí, v prvním středočeském derby této sezony zvítězili 5:3.

Přitom v letech 2005 až 2008 Kladeňané z 12 pokusů devět zápasů vyhráli a jednou remizovali. V posledních dvou letech však vydřeli jen bod za prohru na nájezdy.

V prvním domácím zápase loni dokonce sparťané uštědřili soupeři debakl 8:1. „Kladno je pro nás vždycky hodně nepříjemný soupeř, se kterým hrajeme vyrovnané a úporné zápasy. Naštěstí jsme tentokrát vstřelili rychle tři góly a oni byli pak takoví odevzdaní,“ říkal tehdy autor čtyř kanadských bodů Jakub Langhammer.

Ten sice už v kádru Sparty není, ale jeho spoluhráči začali včerejší duel obdobně. Ono se to také dalo tak trochu předpokládat. Hrál totiž předpokládaný největší favorit na titul s týmem, kterému sázkové kanceláře přisuzují boj v baráži o udržení extraligy. Ve druhé minutě se do brejku dostával Jaroslav Hlinka, Jiří Kuchler ho však zastavil za cenu faulu. Přesilová hra Sparty trvala jen 28 sekund, pak se prosadil přesnou ranou od modré čáry Michal Gulaši.

Kuchler svoje zaváhání napravil v 11. minutě, kdy vyrovnal v přesilovce. Sparťané se však ještě dlouho rozčilovali, pár sekund předtím totiž jeden z Kladenských srazil zadáka O'Briena. Domácí se však nenechali rozhodit a o tři minuty později, opět v početní výhodě, je poslal do vedení Michal Broš. Středočeši chvíli nato dostali luxusní příležitost k opětovnému vyrovnání, ale brankáře Sparty Pöpperleho nedokázali prostřelit ve dvojnásobné přesilovce, která trvala bez sedmi sekund dvě minuty. Naopak se dočkal ve sparťanském dresu premiérové trefy Francouz Treiille.

Pak se musel červenat Pöpperle, který propustil za svá záda lehkou střelu obránce Tomana, ale dvoubrankové vedení brzy vrátil na sparťanské hokejky Hanzlík.

Ve třetí třetině došlo jen na korekci skóre z obou stran. Patera se prosadil z dorážky, na opačné straně slavil O'Brien, kteý využil toho, že po buly Cikánek nic neviděl.

Sparťané tak napravili zaváhání z prvního kola, kde na ledě úřadujícího mistra z Pardubic prohráli 1:3. Kladno kromě bodů přišlo i o zraněného obránce Jana Platila.