Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Kladno ztratilo třígólový náskok, přesto vyhrálo

KLADNO/TŘINEC Předehrávky hokejové extraligy ovládla domácí mužstva. Kladno vedlo nad Karlovými Vary 3:0, ale nakonec rozhodlo o výhře až při samostatných nájezdech, Třinec měl jednodušší práci, s Mladou Boleslaví si poradil už v základní hrací době.

Kladno – Karlovy Vary 5:4sn Kladno ponaučeno z předchozího domácího vystoupení s Třincem, kdy již po jedenácti minutách prohrávalo 1:4, začalo výrazně lépe. Ve třinácté minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:0 a vše vypadlo, že si domácí dokráčí pro pohodlné vítězství.

„Dostali jsme se do krásného náskoku 3:0, zbytečnou chybou jsme však soupeře vrátili do zápasu. Ve druhé třetině na nás pak soupeř vletěl, hned v první minutě jsme dostali na 3:2. Pokud chceme doma vyhrávat za tři body, tak se musíme takových chyb vyvarovat,“ líčil asistent kladenského trenéra Petr Kasík.

Karlovarský kouč Josef Paleček byl nakonec za bod rád. „Rozjížděli jsme se totiž jak parní válec. Zaspali jsme úvod, i když jsme na to hráče důrazně upozorňovali. Bylo ale dobré, že jsme to srovnali i za stavu 4:3 pro soupeře.“

Branky a nahrávky: 2. Kalla (Nádašdi), 6. Nádašdi (Patera, Tomajko), 13. V. Novák (Horna, Kalla), 37. Čurilla (Valský), rozhodující sam. nájezd Bělohlav - 20. Sailer (Kristek), 22. Sailer (Melenovský, Kristek), 27. Řezníček (Kumstát), 37. Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:6, navíc Diviš (Kladno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1867. Třetiny: 3:1, 1:3, 0:0 - 0:0.

Třinec – Mladá Boleslav 3:2

Branky a nahrávky: 19. Květoň (Seman, Malec), 39. Polanský (Balej, Vosátko), 41. Polanský (Gureň) - 21. Handlovský (R. Král), 53. R. Král (Posmyk). Rozhodčí: Kubeš - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 2682. Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1.