Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Klausovo loučení: Svoboda a pět milionů pro „mafiána“ Berku

Den po dni se čím dál víc ukazuje, komu slouží článek II prezidentské amnestie. A není to pěkný pohled.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Knight

Vyvolení - Tykač a spol
Díky, že to sledujete. Možná by stálo za to udělat extra web, který by se jmenoval vyvolení. Vítez by nezískal od Primy milion korun, ale mohl by nám všem ukrást miliardu. Berka není člověk, který to celé Vaškovi zaplatil. Zaměřme se spíše na Tykače nebo MUS. To jsou ti praví kluci, kteří na to mají. Václav věděl, co dělá a taky to udělal. Tohle je dovršení jeho geniálního díla. Víte, co je největší problem pří privatizaci? Jak to udělat, aby to získali přílo lidé z rodiny nebo kamarádi. Peníze na to nikdo neměl, kapitál z ciziny je fuj. Geniální je to udělat přes okradení obyčejných lidí nebo přes banky, které nakonec zasanujete ze státního sektoru. Pak závazky za pár korun koupíte z konsolidační agentury a jste čistý jako slovo boží. Když vás náhodou chytí za ruku a soudí Vašek to nakonec poladí. NEPOTŘEBUJEME PRÁVO. NEPOTŘEBUJEME SOUDY. MÁME VÁCLAVA. AŤ ŽIJE PRIVATIZACE PO ČESKU. 
0/0
13.1.2013 0:08
Foto

S. Marková

Myslím, že kdybychom věděli ,
co na nás soudruh Klaus vyvalí, rádi bychom  kuličkovému puistolníkovi sehnali opravdovou zbraň...Škoda.
0/0
12.1.2013 13:53
Foto

Ctenarcp

Varovně zní titulek: "Schwarzenberg zvítězil u voličů ODS"
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=768405 
0/0
12.1.2013 13:08
Foto

Ben

Amnestie
Jsem naprostor přesvědčená, že Klaus nedělá nic omylem. Proto i amnestie byla jeho posledním dárkem před koncem funkčního období  tunelářům a podvodníkům , kterým  on sám umožnil v devadesátých letech (nastartoval to) a i později, takto u nás "řádit". Všichni kdo si trochu pamatujeme víme jak se privatizovalo a jak tomu napomáhaly schvalované zákony, na co sloužila konsolidační agentura a na na výroky samotného Klause.K Nečasovi  se nemá cenu vyjadřovat,  jen doufám, že po tomto čtyřletém řádění snad již lidé nebudou ODS volit tak, jako dosud a dají jí na čas stopku s výstrahou. Můj osobní názor je, že celou amnestii s hradem připravoval ministr vnitra s Nečasem, ale možná se pletu.
0/0
12.1.2013 10:23
Foto

Josef Zaruba

myslim ze to souvisi s jednou Klausovou akci
odvolani ministra  Pospisila, a instalace Blazka byla provdena z vule Klause. Pospisil jeste stacil jmenovat Bradacovou. A tohle je Klausuv a Blazkuv protitah, ktery podelany Necas podepsal. Boji se Kuby a Blazka v ODS. 
0/0
12.1.2013 21:11
Foto

Knight

Pokud se nepletu
Bradáčovou jmenoval až Blažek. Druhá věc je, že Pospíšil je korunní princ ODS. Je to stejný kmotřík jeko Bendl, Kuba nebo jiní. Jurečko ho pase v Plzni, ale má vysokou oblibu. Sice neoprávněně, protože Zemana ho donutili jmenovat VV ale co se dá dělat. Vytáhnou ho před volbami aby se strana zachránila. Nevěřte nikomu z ODS a neupínejte se k němu. On studoval práva v Pzni, když se tam děla te najvětší zvěrstva. 
0/0
12.1.2013 23:58
Foto

Murdoch

Knighte, nic ve zlém, ale
Knighte, nic ve zlém, ale jste vedle jak ta jedle. Pospíšil byl na odchodu už z Topolánkovy vlády, protože přestal být ohebný a chtěl odvolat Veseckou a navrhoval Zemana, čili dávno před veverkami:-) Veverky sice po ustavení koalice taktéž tlačily na výměnu Vesecké, ale zároveň dosti razantně bojovaly proti odstranění Rampuly z VSZ, tak si to nějak srovnejte.  To že někdo někde studoval a na škole se děla svinstva, to je argument jak prase. Kdyby tam měl nějakou řídící pravomoc, tak neřeknu, ale jako student a posléze asák asi těžko mohl něco reálně ovlivnit:-)
0/0
13.1.2013 11:06
Foto

Knight

Rampula
Kde jste prosim vzal informaci, že VV chtěli Rampulu udržet?Co se týče studentského působení pana Pospíšila. Popravdě bych asi takovou školu nestudoval pokud vím co se tam děje.... Bylo to veřejné tajemství. Když si vemete kdo tam studoval....
0/0
13.1.2013 11:40
Foto

Murdoch

Vždyť si to vygooglujte.
Vždyť si to vygooglujte. Jistá protikorupční ministryně, toho času ještě za Veverky si nechala zpracovat analýzu a mávaje jí před novináři líčila cosi o zneužití pravomoci a nezákonném jednání ministra spravedlnosti. Krátká paměť je největším nepřítelem lidstva...  Nevím, kde jste studoval Vy, ale když já nastupoval na mou alma mater, nevěděl jsem o jejím chodu zhola nic, jen jsem chtěl vystudovat tuto školu. Silně pochybuji, že byste školu demonstrativně nedokončil jen kvůli tomu, že tam jsou např. prominentní rychlostudenti. Jinak na Kindla a spol to prásklo dávno poté, co ji vystudoval:-) Na škole jinak působili i velice zajímavé právnické osobnosti - Baxa, Eliáš, takže asi nemůžete paušálně říct, že ta škola byla od základů špatná a každý absolvent byl Kindlův rychlostudent...
0/0
13.1.2013 14:24
Foto

Investor76

Dokonale promyšlený zločin soudruha Klause a mafiánů z hradu
Jinými slovy zločinci pohli zločincům, bylo by dobré vypátrat kolik nás to daňové poplatníky v souhrnu stálo... od let 90 až po současnost. Myslím že na zničené životy lidí neexistuje lhůta na promlčení :-). Ani bych se nedivil kdyby se našel nějaký "vykuk" se stříkací hračkou a začal by honit jak tvůrce amnestie, tak rádce i samotné amnestované a nakonec by se přišlo na to, že ta hračka byla opravdová...
0/0
12.1.2013 2:09
Foto

Selinux

já tuto amnestii
chápu jako úmyslný čin pustit na svobodu kámoše, nevěřím diletanství, Klausovi to může být v jeho situaci už  jedno, své poskoky a zavázané už dávno má, pro mě  je ks..dl, od doby mrtvých sponzorů, kdy dal jasně najevo, že mu nic není cizí a účel prostředky posvětí  Ministerstvo spravedlnosti se pokusí zabránit návratu soudce Berky do funkcePřípad soudce Jiřího Berky nepovažuje Ministerstvo spravedlnosti ČR stále za uzavřený. Do kauzy vstoupil státní zástupce a podal stížnost. důsledky této amnestie zahlcení soudů (kdo že je jmenoval?) a st. zástupců, demoralizace vyšetřovatelů, finanční náklady, nasranost lidí nejen obětí omilostněných z kauz, vzkaz seru na vás,  já můžu co se mi zlíbí  
0/0
11.1.2013 21:37
Foto

Yanoya

ano, vrchol všeho bude, až
ano, vrchol všeho bude, až takový soudce začne soudit...
0/0
12.1.2013 9:19
Foto

Knight

Devastující působení
S devastujícím působenim VK na českou justici se budeme potýkat ještě hodně dlouho. Jmenoval soudce nejen ústavního soudu. Víte co to všechno musí být za lidi a jak budou soudit? 
0/0
13.1.2013 0:11
Foto

Fandas

Jak by mohlý...
špinavé peníze kolem profesora být, byly v rovině -vždyť jen „blbí= nevzdělaní „ nevěděli, že kdo má na oficieálním účtu peníze – tak Jsou „prověřené(?) !!.“ Avšak kým ? Matematika je krásná věda = základ všech věd – Tak Nás učili v každé hodině. A pan profesor o tom. Opravdu," ale opravdu něco musí  vědět“ NEBO? Do ři.ti a Já to "nepochopil" i poté co jsem několik baráků musel jako statik propočíst, proč že se někdy dle jeho vědeckého pohledu  „i beton ohnul stejně jako ocel..“!! :o))  
0/0
11.1.2013 20:01
Foto

Census

Bohužel, zdá se jisté, že
Bohužel, zdá se jisté, že očista této země již není možná bez velmi drastických opatření. Naneštěstí všechny klíčové body a instituce v ní mají v rukou ti, kteří by měli být smeteni. Stádovitý a tupý lid si nic nedovolí, nechá si rád či nerad kálet na hlavu dále a korupčníci spolu s klientelistickými politiky a kleptokratickou oligarchií se můžou jen vesele smát. Pokud na ně někdy dojde, tak až na jejich potomky v kdoví kolikáté generaci a z úplně jiného důvodu. Tedy tak, jak tomu bylo v minulosti již mnohokrát, kdy se světem valily války a revoluce a různé jiné katastrofy.
0/0
11.1.2013 19:13
Foto

Fandas

Dovolte pane Census
Můj postoj. Ve vedoucí pozici každý 5-ti létech zakrňuje tzv. profesní  slepotou, což lze odpouštět, leč nutno změnit i toho nejlepšího nikoliv „povýšit“ pokud se tento syndrom projeví fakty namyšlenosti! 
0/0
11.1.2013 20:08
Foto

Murdoch

Střípek do mozaiky
Pokud mě paměť neklame, tak další z grupy justiční mafie - jistý pan Větrovec, ředitel jisté soukromé "vysoké školy ekonomické" udržoval s jistou Hradní kreaturou docela vřelé vztahy. Takže je to obdobný případ, jako když kreatura omilostnila jinou šéfku soukromé vysoké školy z humanitních důvodů...Pozn. pod čarou: humanitní důvod=přátelství s Lívií Klausovou.
0/0
11.1.2013 18:49
Foto

J91a18n 20K56u67l21i50h12r26a31c17h 9923442547626

Ano
Ano, lidé a média příliš rychle zapomínají na souvislosti.  Jsou to teprve necelé tři roky, kdy médii hýbala kauza "plzeňská práva" Týkala se i pravděpodobně podvodného titulu, nebo dokonce titulů,  pro tehdejšího obžalovaného Větrovce, který se tím stal oprávněným být "zvolen" vysokým akademickým fnkcionářem soukormé vysoké školy, kterou si založil jiný člen konkurzní mafie, Harangozo0,rovněž známý z kauzy podovdů na plzeňských právech.Je třeba připomenout dva fakty.  1. Hlavní figura "kauzy plzeňská práva", Kindl, nikam nezmizel. Zmizel pouze ze stránek médií, nepochopitelně!  Pravda, nestojí v čele Ústavu státu a prva a asi nepůsobí na plzeňských právech (?), ale je mj. stále klíčovým "legislativním a právním poradcem" prezidenta Klause (také arbitrem zasupujícím Česko v mezinárodních arbitrážích a prostřednictvím své právní kanceláře poradcem kdekteré významné instituce ve státní správě i movitýchosob mimo ni). 2. Mechanismus, který využívala konkurzní mafie soudce Berky  využívala i plzeňská práva (znalec, např. i takový, kteržý se znalcem stal podvodem, napíše zaujatý posudek pro svého klienta a na základě tohoto posudku spustí státní zástupci a soud mašinérii).K připomenutí některých méně známých souvislostí doporučuji následující odkaz na stránky Advokátní komory..., dokud je ještě dostupný!http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=917   
0/0
12.1.2013 9:55
Foto

Murdoch

Díky za link, pro jistotu
Díky za link, pro jistotu jsem si článek uložil:-) Btw. koho jste volil, smím-li se ptát?
0/0
12.1.2013 11:13
Foto

J86a58n 76K56u37l90i89h69r10a47c57h 9603952857806

Smíte
Smíte, knížete. Z posledních cca 6 let - od vyústění kauzy Čunek, a zejména z posledních 2,5 let, k němu  sice mám řadu výhrad, ale představoval nejlepší realistickou alternativu  proti Zemanovi.   Že zrovna včera vysílala ČT film Ucho, mi připadalo úchvatně symbolické, byť to asi bylo kouzlo nechtěného. Na dobu Zemana a oposmlouvy, zastrašování, vydírání, špiclování já i má rodina, a také řada jiných rodin z okruhu mých známých, máme nikdy nesmazatelné vzpomínky.  Většina voličů si bohužel metody zobrazené v Uchu spojí jen s érou komunistů, ne s érou Šloufa  a oposlmouvy, ale bohužel přesně tyto metody, přes kopírák, jen s výrazně zdokonalenou technikou, praktikovala Šloufova klika.  (Záměrně mluvím o éře Šloufa a oposmlouvy, a ne "éře Zemana", protože Zeman ve své neomezené sebelásce přijal - nepochybně vědomě - roli vnější tváře ČSSD a vlády, bonmoty sršícího maskota,  který do opravdových mocenských rozhodování svým názorem vstupuje jen zcela zřídka a ve velké většině případů nechá aktivity na Šloufově zákulisní mafii, s Tlustým jako klíčovou oposmluvní=alianční spojkou).Všem ctěným voličům doporučuji také oživit si knihu nebo film "Vládneme, nerušit". Nezapomínejme také, že figurínu koloťuka Grosse (s Iblem a spol. ovládajícími vnitro místo ministra Grosse) také do vlády vynesl premiér Zeman. A hlavně nezapomínejme, že se Zemanem na Hradě bude pokračovat doba Klausových prezidentských excesů a že realisticky hrozí, že Zeman by ještě Klause pověřil sestavením vlády, celá řada možných volebních výsledků by mu k tomu dávala příležitost, a vrátil ho do exekutivy!
0/0
13.1.2013 9:32
Foto

Selinux

k tomu
i když, asi jí znáte a četl jste, kniha Rozkl(r)dání státu od p. prof. Dvořáková, tam je kauza PP popsána velmi dobře
0/0
12.1.2013 12:00
Foto

Horizon

Mno, treba se tu objevi
Mno, treba se tu objevi nejaky mstitel a zminenym ustreli kebuli.  Kdo by se zlobil?- Poskozeni sice nedostanou nic nahrazeno, ale dostanou svou pomstu.- Mafie bude stastna, protoze se stare pradlo uz jistojiste prat nebude.- Policie se pri vysetrovani tez neptretrhne, nebot bude spachana (sice samozvana ale presto) spravedlnost. Zaroven statisice hodin stravenych pri hledani spravedlnosti v danych kauzach neprijde uplne nazmar. Odstrel skodne svepomoci se stane prijatelnym.
0/0
11.1.2013 18:33
Foto

"Václav Klaus bude normální občan."
Nesouhlasím. Klaus navždycky zůstane škůdce národa a velký blbec a titul "normální občan" si nikdy nezaslouží.
0/0
11.1.2013 18:22
Foto

Hdkn

Já bych se neunáhloval. Pravda o amnestii vyjde najevo.
Jakmile Klaus zmizí z hradu, tak se to postupně provalí. Václav Klaus bude normální občan. To bude krásné. 
0/0
11.1.2013 17:06
Foto

Jiri12

Bohužel, Václav Klaus už není a nebude normální občan
už jsem to tu psal - naznačoval, že jsem se setkal s tím, jak jeho dřívější poradci se účastnili na privatizaci, od poloviny devadesátých let jsou za vodou, a jsou mu, se svými konty například na Kajmanských ostrovech, za hodně vděčni a samozřejmě je to tak provázané, že se už těžko někdo něco doví a těžko někdo něco dokáže... Popravdě, kašlu na ty miliardy, jsou to jen prachy, nejvíc je mi líto toho, Klaus naprosto pos*al obecnou národní morálku a dal našim dětem příklad: nakrást a vytrvat. Atmosféra mezi mými dětmi je horší, než za komunistů. Klaus taky říká, že bílá je černá a černá je bílá...
0/0
11.1.2013 18:25