6. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Knoxová byla jako ledová královna, nikdy neplakala, říká dozorkyně

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Amanda Knox | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Amanda Knox | foto: Reuters

ŘÍM/PRAHA Amanda Knoxová nikdy nemluvila o své zavražděné kamarádce Meredith, nikdy neplakala a chovala se jako ledová královna. Alespoň to tvrdí Angela Antonelliová, která pracuje jako dozorkyně v italské věznici, kde Knoxová strávila čtyři roky.

Američanka Knoxová se před týdnem vůbec poprvé objevila v televizním interview. Se slzami v očích tam prohlásila, že Britku Meredith Kercherovou, se kterou studovala v Itálii, nezavraždila.

Antonelliová vídala Knoxovou dva roky každý den. Říká, že měla k Amandě blízko. "Přežila tak, že neustále psala dopisy, dokola poslouchala Beatles a hrála na kytaru," líčí britskému Daily Mailu Antonelliová. Ale spoluvězeňkyním se vyhýbala. "Ostatní vězeňkyně pekly pizzy, koláče a podobně, a dělily se o to s ostatními. Amanda si od nich vždycky nabídla, ale sama nic neupekla," říká.

Amanda Knoxová při televizním rozhovoru s moderátorkou Diane Sawyerovou

"Říkali jí ledová královna. Myslím, že samu sebe považovala za něco víc a na ostatní se dívala spatra," vzpomíná a dodává, že Amandu nikdy neviděla plakat. "Při nočních směnách jsem často nahlédla do její cely, nikdy neplakala," tvrdí dozorkyně.

"Lidé většinou naříkají, že to neudělali, ptají se, proč se to přihodilo zrovna jim, že to tady nezvládnou. Amanda to nedělala," vypráví Antonelliová. "I kdyby Meredith skutečně nezabila, Knoxová neudělala nikdy nic, co by ostatním pomohlo pochopit, co se té noci stalo. Starala se jen o vlastní přežití, žádné emoce neprojevovala," uzavírá Antonelliová.

Případ Amandy Knoxové

Amanda přijela spolu s Kercherovou v roce 2007 na roční studium do italské Perugie. Po jednom večírku byla jednadvacetiletá Kercherová nalezena mrtvá a z vraždy byla obviněna Knoxová a její tehdejší přítel Raffael Sollecito. V roce 2009 byla Knoxová odsouzena k 26 letům vězení, Sollecito dostal o rok nižší trest. Při odvolacím řízení byli sice zbaveni viny pro nedostatek důkazů, avšak před měsícem kasační soud tento verdikt zrušil a nařídil, aby proces byl obnoven.

ČTĚTE TAKÉ: Neubodala jsem ji, byly jsme kamarádky, plakala v televizi Amanda Knoxová

mtrMiluše Trefancová
  • 0Diskuse