7. dubna 2009 14:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kočka starší u soudu plakal a hroutil se

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 88Diskuse
Václav Kočka starší odchází z pražské restaurace Monarch, kde se 16. října konala policejní rekonstrukce vraždy jeho syna Václava Kočky mladšího. Z ní je obviněn hoteliér Bohumír Ďuričko.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Kočka starší odchází z pražské restaurace Monarch, kde se 16. října konala policejní rekonstrukce vraždy jeho syna Václava Kočky mladšího. Z ní je obviněn hoteliér Bohumír Ďuričko. | foto: Michal KamarytČTK

PRAHA Poprvé od osudného loňského 9. října stanul u městského soudu v Praze provozovatel pražské matějské pouti Václav Kočka starší tváří v tvář Bohumíru Ďuričkovi. Muži, který mu v restauraci Monarch zastřelil syna. Šestašedesátiletý Kočka se po svém výslechu, který musel absolvovat v sedě, rozplakal a příbuzní jej museli vyvést ze soudní síně.

Psychicky zhroucenou hlavu známého rodinného klanu potom nechal jeho další syn Jan Kočka odvézt domů.

„Jste zkušený střelec. Kdybyste ho střelil třeba do ramene, nebo jinam, mohl ochrnout. Pořád by to bylo lepší než takhle, alespoň bych si s ním mohl povídat. Nedal jste mu vůbec šanci. Popravil jste ho,“ vmetl Kočka starší Ďuričkovi do tváře, když se ho obžalovaný začal v jednací síni vyptávat.

Zjitřenou atmosféru se snažil hoteliér Ďuričko uklidnit omluvou. "Poprvé od té doby vás vidím a mohu říci, že mě to celé moc mrzí,“ adresoval Kočkovi omluvu.

Na otázku, proč v minulosti novinářům opakovaně tvrdil, že za smrt Václava Kočky mladšího může právě jeho otec, ale nedokázal kloudně odpovědět. „Vymysleli si to,“ tvrdil.

Kočka starší ani syn oběti Václav Kočka nejmladší u soudu nepotvrdili, že by byl Ďuričko osudného večera fyzicky napaden. Jejich verzi nahrávala i výpověď jednoho ze zaměstnanců dalšího baru naproti provozovně Monarch, který Ďurička hlídal do příjezdu policie. „Krev z nosu mu začala téct až po chvíli. Když jsem ho hlídal, nenesl na sobě žádné známky fyzického násilí,“ uvedl svědek.

  • 88Diskuse