Pondělí 11. prosince 2023, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Komunisté zase v jednom šiku: Václav Klaus proti komunismu nebojoval

ČESKÁ POZICE se zeptala vrcholných členů KSČM na udělení Truman-Reaganovy medaile Svobody českému exprezidentovi.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

17. 10. 2013 13:15
hrát dvojí trojí hru
a o čtvrtou se snažit, toť láska nevlídná, jak slina na šátku...zpíval kdysi Karel Kryl. No,  ve státě, kde tuplem platí, že i negativní reklama  je reklamou  k nezaplacení musíme uznat, že Kikiněve 4 letech bojující v Pražském povstání proti nacismuve 44 v Prognosťáku sexuálně to nejasnému panelákovému kolegovi sexuálně nejasného weltmana Koechera, později prezidentu Rozkradateli,to zase jednou vyšlo.  Zblajzli mu to Amíci, mudrujeme o tom doma, komouši, nekomouši. Po té americké medaili cena jeho přednášek stoupne aktuálně aspoň o 30%  Až na nás vystrčí holou zadnici, bude  zase téma.Pokud dneska někdo z nich stojí za pozornost, tak jen, aby nám jistá Klausová-Mištinová nejela dělat ostudu na Slovač. 
0 0
možnosti

Radical-Change

17. 10. 2013 12:52
Volte Opravdovou Změnu!!!
Volte Skutečnou Demokracii,Bez Politických Procesů a Bez Korupce!!!http://www.youtube.com/watch?v=tYOOelkSg9k ;
0 0
možnosti

17. 10. 2013 6:49
Má to cenu?
a) věnovat se natolik tomu, že někdo - byť Klaus - dostal Cenu, o jejíž existenci většina nikdy neslyšela nebo slyšela a zase v klidu zapomněla b) dělat v takové věci anketu právě mezi komunisty, kterým je tento pán nejpozději od jeho druhé prezidentské volby naprosto egál
0 0
možnosti
Otázka teoretického boje
To jako pomník v Jad va Šem pro nacistu, který ale také zachránil lidi. Sofiina volba, snad poměr podpory a odporu?  Pravdou i komunisty nepřehlédnutelnou, že dal česku v počátečním chaosu konzervativní směr. Ne nekomunistický, ale , řekněme, rozumný. Ztráta ekonomiky byla cenou, podobně jako vrácení církvím a Židům zaplatila vláda krkem. Mohl být lepší, ale nebyl a nemusel, protože lepší nebyl nikdo, viz cár papíru Ústava čr, kterou si kdekdo vyloží  podle toho, co zrovna vypil. Opět, je Ústava antikomunistická? Je a není, je všechno a je nic, kdyby vyloučena zde nezralá čtenářská obec, použil bych pro nicotu a zbytečnost výraz přiléhavější. Nu Klaus ji nepsal, to mu ke cti. V tom se neprodal, na tu párty nešel. Mezi bolševiky se vycvičil na držení vlastních pozic, ne moc, ne docela málo.  Jeho hadovité výroky jsou už klasika, ví, kde dát mediím co třeba, ale nedoříci, neaplikovat. Byl proti soláru, ale nechal lidi, aby nalítli na vidle a věnoval se (kamufloval) tepelným změnám. Možná to jeho filosofie, vyhovět, přežít, vyhrát, uspět. Což i s komunismem, vlk se najedl, komunismus zůstal nedotčen, vliv na stát a lidské životy hravě dožene v režii Zemana nebo Babiše? Je to stále na jedno brdo, srdnatý voják obvykle padne, metály berou ti šikovnější.  Komunismus poražen, ale kvete ve skoro všech stranách resp. u většiny voličů. S vážnou tváří se prezentují zvrhlé teorie a plány té sekty, když paní Bohdalová je pro? Kdo proti? To nejde. Mrtví ať pohřbívají mrtvé, zapsala antika.
0 0
možnosti

Goeg

16. 10. 2013 20:31
Zda se mi dost nesmyslne se
Zda se mi dost nesmyslne se ptat prave dnesnich komunistu, jestli proti nim Klaus bojoval ci ne. Copak radovi komuniste meli informace o tom po kom jela STB? Ti vam budou do oci tvrdit, ze nevi o nikom komu komuniste kdy ublizili. Zeptal bych se chartistu, jestli s nimi Klaus spolupracoval ci ne, zjistil bych co na neho mela ci nemela STB, jestli byl pan Klaus veznen ci ne za podvraceni republiky (nebyl), jestli mohl cestovat do kapitalisticke ciziny (mohl), jestli prisel o zamestnani kvuli svemu boji proti systemu atd. Samozrejme, ze vysledek by byl stejny: pan Klaus nedelal proti komunistum nic, protoze se bal a ted pokrytecky sbira ceny za boj proti komunistum. Je to vysmech tem, kteri proti komunismu opravdu bojovali. A vsichni vime, ze Klaus ma zaludek uplne na vsechno, takze neprekvapi, ze cenu s radosti prevzal. Kam nize jeste muze pan Klaus klesnout? Pravda je, ze neprestava prekvapovat.
0 0
možnosti

Reálskutečnost

16. 10. 2013 19:47
Kdo je v podstatě Václav Klaus?
Při hledání odpovědi na uvedenou otázku  nelze zapomenout na Klausův výrok o špinavých penězích, které nedovede rozeznat od čistých peněz. Václav Klaus prezident zneužíval své funkce k propagaci své litelární tvorby. Václav Klaus udělil hromadnou amnestii tunelářům a finančním podvodníkům. Nelze zapomenou na jeho kuponovou privatizaci, která v podstatě byla  základním kamenem stavby pokřivené demokracie v ČR. Václav Klaus má lví podíl na rozdělení Československa i na tom v jakém morálním stavu se v současnosti nachází naše společnost prorostlá korupcí. Na uvedenou otázku se bude lépe hledat odpověď tomu, kdo se seznámí s "Teorií vševývoje".Teorie vševývoje je uvedena např. na: http://racionalizace-logickeho-mysleni.webnode.cz/
0 0
možnosti

Josef Pepa Nos

16. 10. 2013 18:51
Lžikomunizmus pro naivní konzumenty dezinformací.
Opravdu chcete brát vážně tak idiotskou akci jakou je ptát se bestií, kdo proti nim bojoval, kdo ne, kdo je pro bestie nebezpečný a koho se bestie nemusí bát?  VY CHCETE, ABY BESTIE ŘEKLA: "Ó, ANO. PRO NÁS BYL, JE A BUDE TEN ČI ONEN NEBEZPEČNÝ!" Pokud to skutečně chcete, tak o cílech, existenci a metodách získávání totální moci bestiemi nemáte ani to nejmenší tušení.
0 0
možnosti

Filias

16. 10. 2013 13:46
Hrdinný bojovník
Klaus se tu snažil vždy dokázat, že kapitalismus je to největší svinstvo a demokracie rovná se korupce a rozkrádačky.Komunisté to pochopit tu jeho hru dokázali. Mnoho lidí i médií bohužel ne.
0 0
možnosti
Hrdinně se s komunizmem rozešel.
Jsou různé charaktery. Krátce po roce 1989 byly tady tajných bojovníků proti komunizmu miliony.
0 0
možnosti