5. července 2010 13:26 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Koncert Muse na Rock for People očekává rekordní počet lidí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rock for People 2010 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rock for People 2010 | foto: ČTK

HRADEC KRÁLOVÉ Netrpělivě očekávané vystoupení britské kapely Muse bude vrcholem nejen pondělního programu festivalu Rock for People, ale podle některých hlasů i celého 16. ročníku festivalu, který se koná od 3. do 6. července. Hvězdné trio již v sobotu podle pořadatelů přistálo na letišti nedaleko Festival Parku, kvůli jejich večernímu koncertu se očekává velký nápor diváků.

Nedělní program, který gradoval koncertem The Prodigy, podle pořadatelů sledovalo přibližně 22.000 návštěvníků. Na Muse označované za nejlepší koncertní kapelu tohoto roku očekávají návštěvu až 30.000 lidí.

"Muse patří mezi pět nejlepších kapel současnosti, a tomu odpovídá i připravované show," sdělil pořadatel Michal Thomes. Dodal, že vystoupení, které prý bude nezapomenutelným zážitkem, připravuje tým několika desítek lidí. Trvat by mělo přibližně 90 minut, ale nejsou vyloučeny přídavky.

Kvůli vystoupení slavného tria bylo přivezeno a postaveno na míru připravené pódium. Až o jednu třetinu organizátoři festivalu zvětšili kapacitu plochy před pódiem, na němž Muse vystoupí.

Také díky Muse má letošní festival rekordní rozpočet v řádu desítek milionů korun. Částka za koncert Muse podle Festivalových novin přesahuje rekordní cifry, které v minulosti pořadatelé zaplatili za The Offspring nebo Arctic Monkeys.

Vedle Muse, jejichž nový singl Neutron Star Collision (Love Is Forever) zní ve filmu Davida Sladea Twilight sága: Zatmění, v dnešním programu vystoupí i další zahraniční hvězdy, například americká zpěvačka Juliette Lewisová, její krajan Jello Biafra či britští Archive.

"Každý, kdo má rád emocionální, intenzivní a dynamickou hudbu, si nás zamiluje. Jsme naživo velmi dobří," zve "skromně" na půlnoční festivalové vystoupení Archive její člen Danny Griffiths. Domácí scénu budou reprezentovat například Už jsme doma, znovuobnovená Vltava, Tomáš Klus, Divokej Bill, Navigators, UDG a další.

Tisíce lidí na jednom místě vždy vytvářejí i riziko zdravotních potíží, zvláště vzhledem k horkému letnímu počasí. Do nedělního večera bylo podle organizátorů ošetřeno 250 lidí, neujzávažnější byla dvě chvilková bezvědomí a dvě zlomeniny, za kuriozitu pořadatelé považují zanícený zub osmiletého návštěvníka.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz