Konec série. Lvíčata prohrála doma s Francií

OLOMOUC Po šestnácti zápasech skončila neporazitelnost české fotbalové reprezentace do 21 let. Ve včerejším přípravném utkání s Francií, posledním ostrém testu před červnovým mistrovstvím Evropy, prohrála v Olomouci 0:1, když zápas v prvním poločase rozhodl přesnou hlavičkou Baysse. Čeští mladíci prohráli poprvé od listopadu 2008, kdy podlehli Anglii. Francie navíc utnula i šestizápasovou šňůru českých vítězství. Česká jednadvacítka se v přímém souboji na trávníku už dlouho neocitla pod tlakem soupeře, a pokud kouč Jakub Dovalil před zápasem s Francií toužil po těžké prověrce, „modří“ jeho přání na Hané vyplnili, byť se na rozdíl od českého týmu na evropský šampionát nedostali.

Na slušně zaplněném Andrově stadionu ukázal soupeř sebevědomí, jež minulý čtvrtek nabral při výhře nad silným Španělskem, na které Češi narazí na ME.

Tribuny sice v úvodu navnadil slibným pokusem oblíbenec z domácí Sigmy Hořava, ale to bylo na dlouhou dobu poslední české vzepětí. Naopak. V 28. minutě čeští zadáci nepokryli standardní situaci a stoper Baysse hlavou lehce poslal Francii do vedení.

Zlepšení vyrovnání nepřineslo Jednadvacítka tak po dvou letech poznala, jaké to je, dohánět manko. Naposledy se jí to stalo v přípravě s Koreou, s níž nakonec remizovala 2:2. Francouzi navíc před poločasem mohli odskočit ještě víc, ale Privat vypálil po sólovém úniku nad branku.

Po přestávce bylo znát, že Češi nechtějí odjet na ME s porážkou v zádech. Zlepšili presink i napadání soupeřovy rozehrávky a mnohem víc se nutili do zakončení. Po vyrovnání volaly pokusy Gecova a Marečka, proti nimž se ale vytáhl brankář Delle.

PŘÍPRAVA ČR „21“ ČESKO „21“ - Francie „21“ 0:1 Branka: 28. Baysee. ČESKO: Štěch - Vácha, Suchý, Mazuch, Lecjaks - Gecov - Dočkal (85. Šmejkal), Hořava (62. Vošahlík), Mareček, Kovařík (62. Čelůstka) - Pekhart (74. Ondrášek).