Kraus titul neobhájil, vypadl v 1. kole

INAWAŠIRO Český lyžař Tomáš Kraus třetí titul mistra světa ve skikrosu nezískal.

Na světovém šampionátu v japonském Inawaširu skončila jeho cesta hned v prvním kole, v němž ve své jízdě obsadil poslední místo a v konečné klasifikaci byl na 23. příčce. Druhý český zástupce Zdeněk Šafář nedokončil kvalifikaci.

Skikros do pondělí jiného světového šampiona než Krause nepoznal. Český lyžař vládl disciplíně od jejího zařazení do programu mistrovství světa v akrobatickém lyžování v roce 2005, když vyhrál oba předchozí šampionáty ve finské Ruce a v italské Madonně di Campiglio.

Krause na trůnu vystřídal Rakušan Andreas Matt, mladší bratr dvojnásobného mistra světa ve slalomu Maria Matta.

Šestadvacetiletý Matt si tak o pět příček polepšil oproti předchozímu umístění na mistrovství světa před dvěma lety. Dosud bylo jeho největším úspěchem vítězství v lednovém závodu Světového poháru v Les Contamines. V průběžném pořadí seriálu, který vede Kraus, je čtvrtý.

Z prvního kola nepostoupil ani další z favoritů a obhájce stříbra, bývalý český reprezentant jezdící v barvách Kanady Stanley Hayer. Náladu si Kraus může spravit již 12. března ve švýcarském Grindelwaldu, kde seriál Světového poháru pokračuje. „Duchem už jsem tam,“ usmál se.

Výsledky - muži: 1. A. Matt, 2. Zangerl (oba Rak.), 3. Barr, 4. Del Bosco (oba Kan.), ...23. KRAUS, ŠAFÁŘ nedokončil.

Ženy: 1. McIvorová (Kan.), 2. Huttaryová (Rak.), 3. Boulangeatová (Fr.), 4. Faričová (Slovin.).