Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Kremelská mediální smršť proti EuroMajdanu

Prezident Viktor Janukovyč ztratil mediální podporu ukrajinských oligarchů. Nelichotivé zprávy o protestech v Kyjevě tak dodávají ruské kanály.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Netrpělivě očekávám analýzu západní mediální smršti...
Ta je totiž mnohem masivnější (a vrcholnými evropskými a americkými politiky podporovaná), než ta "kremelská", která je spíše v roli menšinového názorového proudu. A samozřejmě, takovéto (nekomentované!) záběry – http://www.youtube.com/watch?v=9IRowUvF_9o& ;– se zase evidentně nehodí do krámu západním médiím a novinářům typu Macka, takže se o nich dozvíme jen ze záběrů ruských TV. Aspoň že tak!
0 0
možnosti

Boris Mihoň

19. 12. 2013 21:40
Rusko je zdevastovaná společnost plná mindráků
Kde se tady berou ti Kremlofilové? Rusko vymírá, takže potřebuje čerstvou krev od svých "bratří", kteří přežili i století teroru v rámci soužití v jednom obrovském sovětském lágru pod vedením šikmookých putinů a podobných barbarů. U nás se kdysi odhadovalo, že do 20 let budeme mít podobnou životní úroveň, jako mají Němci či Rakušané. Nestalo se, a ani za desetinásobek tohoto času se tak nestane. A vy chcet vyvyšovat neskutečně zaostalé Rusko nad tzv. "krachující" Západ? A to vám něco prorazilo milicionářskou helmu či co? Jste směšní, placení agenti Kremlu. To se spíš upíšete k smrti, než abyste učinili v očích světa z Ruska sexy-stát a la USA!!!
0 0
možnosti

Kecálek

20. 12. 2013 7:19
Váš výlev je jako opsaný úvodník
z Rudého Práva v době Gottwaldovy vlády...
0 0
možnosti

Křivan

19. 12. 2013 14:19
Kdyby nebyli před bankrotem,
Kdyby nebyli před bankrotem, tak to není špatný nápad.
0 0
možnosti

Odpad

19. 12. 2013 13:54
hura CT je svetova
nase CT pod vedenim Dvoraka, je svetova a muze se merit s takovymi giganty jako ruskou NTV, mimialne v pristupu k propagande. budme hrdi az nam CT zase bude ukazovat flek od jogurtu na kalhotech pana Barty, Lessyho, Zemana a pod dalekohledem, je to svetovy. Ukrajina by jina udelala nejlip, kdyby se nepridavala ani tam ani onam, dlouhodobe by z toho meli profitovat na obe strany.
0 0
možnosti

Křivan

18. 12. 2013 12:38
Jen tak na okraj
Ten úvodní obrázek se skutečně povedl. Taky si na demonstrace berete jako talismana  kovovou sošku Oskara? Jestli je takhle organizován celý Euromejdan těbůch. 
0 0
možnosti

Bt

18. 12. 2013 8:38
Copak u nás jsou média objektivnější???
Mediální obrázek demonstrací je takový, že se mírumilovní obyvatelé Ukrajiny sešli, aby protestovali proti zlovolnému rozhodnutí Janukoviče nepodepsat smlouvu s EU - politické špičky ze západu se předhánějí, aby pokrytecky odsoudili násilí na demonstrantech. Přitom tito demonstranté se účastní neohlášených akcí na náměstí, na kterém jim to kyjevský soud již koncem listopadu zakázal. Staví barikády a obsazují veřejné budovy - toto je jejich pojetí demokracie. Když si to nedokáží prohlasovat v parlamentu, uspořádají časově neomezené demonstrace v centru hlavního města a okupují úřady. Copak si autor článku dokáže představit, že něco podobného by bylo možné v jakékoliv západní zemi? Že by tomu politici nečině přihlíželi a ještě tleskali za mírumilovný projev demokratického práva na demonstrace? Policie se k demonstrantům na západě chová ještě podstatně brutálněji, než jak to 1x předvedla ukrajinská policie. Doporučuji si na youtube najít policejní brutalitu v USA, Španělsku, Řecku, Turecku a také u nás - když budu jmenovat jen případy z poslední doby. Demokracie není o tom, že si jedna nátlaková skupina bude v ulicích vynucovat svou vůli pokaždé, když to nedokáže udělat v parlamentu.PS - a věřit tomu, že celá akce není financována ze zdrojů v USA a EU může jen naiva - za všechny ty revoluce co proběhly od Jugoslávie až po Kyrgyzstán a v severní Africe doporučuji alespoň tento wiki článek o revoluci v Gruzii - http://en.wikipedia.org/wiki/Rose_Revolution (hl. pasáže Rise of non-governmental organizations, Foreign support a Role of the media). 
0 0
možnosti

Kecálek

17. 12. 2013 20:53
Na Ukrajinu i do Ruska jezdím nepravidelně pracovně
Bohužel autor článku má lehce nepřesné informace, co se nálad na Ukrajině týče. Ukrajina je rozdělena na 2 části - ta "západní" - kde jsou lidé spíše pro připojení k EU a ta "východní" kde jsou obyvatelé spíše prorusky orientovaní. Dělící hranici tvoří řeka Dněpr. Kromě Kyjeva je prakticky veškerý významnější průmysl v té východní části za Dněprem... V ČR (a v EU) pod masáží mediálního mainstreamu žijeme v pocitu, že Rusko (a bývalé země SSSR obecně) jsou na tom hůř než rozvojové státy a jednou jejich šancí je připojit se k EU. Není tomu tak - je potřeba si uvědomit, že Ruská federace má rozlohu 17 milionů km2 a žije tam téměř 150 milionů lidí (téměř 1/3 populace EU). Na rozdíl od EU je Rusko stále bohaté na surovinové zdroje a za uplynulých 15let se v Ruských továrnách masivně investuje do moderních či modernějších technologií.Ukrajina má rozlohu 600 tisíc km2, 45 mio obyvatel a má (narozdíl od EU) také významené surovinové zásoby (převážně ve východní části země). Takže dohromady tu máme cca 200 mio lidí trh (a je tona rozdíl od EU trh nedeformovaný ideologií a s neustále rostoucí poptávkou), ekonomiku postavenou na pevné základě = suroviny, průmyslová výroba, zemědělská i lesnická produkce (Ukrajina a Rusko je pro EU papírenský půmysl významným zdrojem buničiny). ne rozíl od EU, kde je podíl průmyslové výroby (vč. zemdělsví a těžebního průmyslu) do 20% a zbytek tvoří "služby" a přerozdělování...Takže čistě ekonomicky - kdo je na tom do buducna lépe?Západní pro EU část Ukrajiny sama nemá ai průmysl ani nerostné zdroje a Ukrajinajko celek je energeticky významně závislá na Rusku. A EU ideologie se lidi nenajedí..Kyjev není celá Ukrajina a demonstranti v Kyjevě nejsou všichni Ukrajinci - ale to nám zdejší mainstream tutlá.
0 0
možnosti

Nalims58

17. 12. 2013 16:47
Evropa x Rusko
Ukrajina se bude muset sama rozhodnout, jestli bude chtít být partnerem Evropy nebo Ruska... Je to její výsostné právo a přestože se USA spolu s Evropou snaží pokračovat v "revolucích" už se jim to nějak nevede...Všechny jsou totiž prováděny podle jednoho  "mobilizačního"plánu, dokonce i stejná tiskárna tiskne mobilizační letáky a je jedno, jestli se jedná o Tunisko, Egypt, Lybii, Sýrii nebo teď Ukrajinu... Důležité je, že tyto "revoluce" v těchto zemích za sebou zanechávají ještě větší spoušť a chaos, než tam byl předtím... (viz Irák, Lybie atd.) Tamní obyvatelé by se možná nechali zlákat penězi, pokud by je USA nebo EU byly schopny někde sehnat, a zainvestovat jejich rozvoj, ale jak USA tak EU jsou se svým zadlužením v takovém srabu, že potřebují naopak oni sami pomoc...Peníze se bez omezení tisknout nedají a není daleko doba, kdy Čína, jako největší držitel amerických dluhopisů a dolarových rezerv bude vojensky natolik silná, že si pro své peníze buď přijde osobně nebo prostě přestane dodávat zboží do amerických a evropských obchodů a tyto obchody zůstanou prázdné... Čína to s přehledem přežije, protože své lidi bude moci, alespoň částečně, vyplatit z rezerv, které po krachu dolaru stejně přijdou vniveč, ale zhýčkaní zákazníci amerických a evropských obchodů, pokud naleznou prázdné pulty, svrhnou své vlády sami a s tím nastane v těchto zemích úplně stejný chaos, jako v zemích kam se USA A EU snažili exportovat revoluci...Proto je pro Ukrajinu jediné řešení: Přiklonit se k Rusku... Rusko jediné je ochotné a shopné Ukrajině nyní pomoci finančně, samozřejmě za cenu omezení ukrajinské autonomie, ale pořád lepší, než si nechat rozkrást zemi a stát se zemí "otroků", kteří budou pracovat na úrodné ukrajinské půdě, která bude patřit někomu jinému, který zde vypěstovanými potravinami bude zásobovat Evropu a ve své ukrajinské kolonii zanechá místním zbytky a bude se tvářit, jak o jejich zachránce... 
0 0
možnosti